Обява

Свий
Няма добавени обяви.

фреза 675П от вторични суровини...:)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • фреза 675П от вторични суровини...:)

    Купих си такаво устройство...винаги съм искал . Купих на цена желязо, черна като катран. След малко меглио и газ се оказа запазена...на боя .

    И етсествено въпроси:

    механика

    Горната 'врътка' - обороти на шпиндела - тва ясно, ама скалата е двойна. Та как става това...двигателя да е двускоростен???

    Долната врътка - подаване...тва пак ясно...ма работи само бързия ход...самоходите нещо ги нема???

    електричество

    нещо странно има. Отдавна не ме беше 'бил' тока...ма казват че е полезно . Има некъв траф...осветление ???, 2 контактора (май са за реверс на маторя), 2 галетни ключа - за помпа и реверс сигурно. Схемите които намирам в нета нямат такива екстри или поне аз толко си разбирам


    демек помощ!

  • #2
    От: фреза 675П от вторични суровини...

    Трансформатора осигурява оперативното напрежение . Това е електросхемата на нашата 676 П. Не вярвам да е много по различна . Имам го целия паспорт сканиран . В този форум руснаците са качили всички паспорти . http://www.chipmaker.ru/Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img002.jpg
Прегледи:1
Размер:498.2 КБ
ID:5752306Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img045.jpg
Прегледи:1
Размер:804.4 КБ
ID:5752307
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: фреза 675П от вторични суровини...

      На скалата гледаш външната скала ако работиш с главата,в нея има повишаваща предавка.Вътрешната скала е със оборотите на шпиндела когато работиш директно с него със хобота или без,щоса(ако го има) също.Мотора е едноскоростен.
      Провери като отвориш задният капак за наличието на две вериги,те предават движението за самоходите.Ако са там значи има липсващи елементи.
      Електриката е проста като гъбено семе,в ляво има шалтер за мрежово захранване,а в дясно два галетни ключа с по три положения.Първият е за посоката на шпиндела,вторият за помпата като може да я реверсира,свързан е директно.Инсталацията е 24в и затова е и масивният траф,през това напрежение се управляват контакторите от бутоните пуск-стоп,стоп имаш и на ръчката за смяна на обороти.Ламбата е също на 24в.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: фреза 675П от вторични суровини...

        Помпата не е директно вързана през термозащита е . Независимо коя термозащита сработи изключва и главния електромотор . Миналата седмица помпата на нашата ми къса нервите .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: фреза 675П от вторични суровини...

          Поразглобих...отзад веригите са си там (но ги смених така и така съм отворил). Проблема е пружина, която задържа самохода (беше се раздробила да 3). Нямам обаче такава и сложих 2...ма пак не стигат, чат пат прескача самохода...оригиналната пружина е сериозна. Намерих някаква пластмасова маслена помпа, и сега точа маслото от скоростите (мали-мали каква грес) и ще се опитам да подкарам смазването. Има и някаква малка ръчна помпа закачена на масата???

          Липсват обаче някой части:

          всички 'търкала' (за кво ги крадът дееба) и най-важното самохода по Y, и вобще задвижката...та някой ако има части )

          Коментар


          • #6
            От: фреза 675П от вторични суровини...

            Идеята на тази пружина отзад е, че тя натяга предпазния съединител на подаването. При претоварване се получава прескачане и се избягват по-големи бели в подавателната кутия и винтовете задвижващи масата .
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • #7
              От: фреза 675П от вторични суровини...

              Така е. Вече имам мазане...малко масло требе да се налее в помпата иначе не ще да се обезвъздуши. Събрах от реьервите 80-90 трансмисионно масло...кутията утихна доста.
              В шпиндела обаче от къде се налива масло???

              Обаче с тая ръчната помпа ще е голяма игра. От резерварчето извадих 'слуз от извънземното'...а тръбичките са малки и 100% са запушени. И почва да ми омръзва...свърши сичкото парцал, обезмаслите, газ, кореселин и т.н.

              Коментар


              • #8
                От: фреза 675П от вторични суровини...

                Направи си щуцерче което се навива на мястото на тапата на ръчната помпа. Пълниш с ВД40 казанчето на помпана навиваш щуцера и с компресора на 9 ат продухваш и така доста пъти. Тази помпа пуска масло на винтовете и вертикалните паралели на масата и трябва да работи коректно.
                Апропо трансмисионното масло е гъсто и зимата не е добре с него.Сложи си м10Д.
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • #9
                  От: фреза 675П от вторични суровини...

                  Шпиндела се маже с грес(за вертикалната глава),другият се маже със масло от ск кутия чрез плискане,като от там през фитили се смазва и хобота.
                  Наснимай го това чудо и покажи какво ти липсва.Имам я същата,взехме и на колега със липси,нямаше вертикален ход,някой беше отнесъл зъбното със включващата муфа.Нямаше и на вертикалната глава оста която задвижва рейката за пробиване и нониус за дълбочина на пробиването.Наложи се да ги изработя липсите,сега машината си бачка коректно.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: фреза 675П от вторични суровини...

                    Вертикалната глава им е слабото място на тези фрези . Вътре е на най обикновени сачмени лагери които малко като се износят и отварят луфта между пиньна и короната . Не ги ли усетиш навреме ги изронва за норматив . На нашата един път ги правихме . Последния път като се наложи да я отварям и сложих лагери SKF и от тогава 5-6 години работи тихо и още няма признаци на износване на лагерите .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: фреза 675П от вторични суровини...

                      демк да отварям главата

                      оки

                      Коментар


                      • #12
                        От: фреза 675П от вторични суровини...

                        Задължително профилактика и нова грес .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: фреза 675П от вторични суровини...

                          Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                          демк да отварям главата

                          оки
                          Само внимавай много! Първичният вал /хоризонталния/ е в лагерен възел който е стопиран с конусни щифтове към корпуса /отдолу/.Първо вадиш щифтовете ,които имат технологично вътрешна резба в долния/дебелия/ край.Вторият вал е вертикален /успореден на шпиндела/ и той е застопорен така /отстрани от дясно,когато застанеш срещу фрезата/. Щифтовете може да са под боята затова почегъртай и ги открий.Успех!
                          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                          Ат.Буров.

                          Коментар


                          • #14
                            От: фреза 675П от вторични суровини...

                            [img]http://i1045.photobucket.com/albums/b453/gtecomp/6753_zps3kqd6nk0.jpg[img]
                            [img]http://i1045.photobucket.com/albums/b453/gtecomp/6752_zps6sstckfu.jpg[img]

                            Коментар


                            • #15
                              От: фреза 675П от вторични суровини...

                              Некой е пипал по електрото и имаше странни решения...като да се пусне фаза в ниската част на трафа и т.н. простотии. Както и да е, оправих го, ама трафа взе да пуши и май няма да го бъде. Са ше му тресна един от лунички за баня да вида кво ше стане.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X