Обява

Свий
Няма добавени обяви.

фреза 675П от вторични суровини...:)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: фреза 675П от вторични суровини...

    Честита фреза колега,във една обява в olx,има части за такава фреза.Продава се скоростната и подавателната кутия,можеби има и други части.Намира се в Мурсалево тел 0878 782698.

    Коментар


    • #17
      От: фреза 675П от вторични суровини...

      ше звънна, мерси.

      Имам некъв успех с пускателя, ама само задържа, не ще да се пусне сам...дали защото трафа вече е правотоков? Ба ли го!

      Коментар


      • #18
        От: фреза 675П от вторични суровини...

        Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
        не ще да се пусне сам...дали защото трафа вече е правотоков? Ба ли го!
        Няма провотоков трансформатор,всички работят на променлив ток.След него може да има изправител.

        P.S.Снимките не се отварят.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #19
          От: фреза 675П от вторични суровини...


          Коментар


          • #20
            От: фреза 675П от вторични суровини...

            Трябва ми съвет

            за менгеме
            за цанго-държач или универсал
            за въртяща маса

            и т.н.

            Коментар


            • #21
              От: фреза 675П от вторични суровини...

              Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
              Трябва ми съвет

              за менгеме
              за цанго-държач или универсал
              за въртяща маса

              и т.н.
              Менгеме ти трябва изключитлно рядко,но си трябват захвати,има ги в Полимета за Т-канал 14мм и са много добри.Цангодържач и цанги-пак там,морз-4 и м-14х2мм.Въртяща маса не ти трябва поне засега,обемиста е и с универсал почти не остава място за работа.Намери си оригиналният ДА,той може да се поставя вертикално като свалиш масата и ще имаш достатъчно пространство за работа.
              За маховици(врътките на масата и хобота) виж Бактрейд Явор.За хобота ти трябва задвижването и изключвателя на самохода.

              P.S.Коя година е машината и кой сериен номер!?Моята е 1969г и 292 пореден номер.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #22
                От: фреза 675П от вторични суровини...



                това е останало от задвижката

                Коментар


                • #23
                  От: фреза 675П от вторични суровини...

                  1973 е май...не е работила много, съдейки по паралелите, нямат и драскотина..седи нещо като шабаросване

                  Коментар


                  • #24
                    От: фреза 675П от вторични суровини...

                    Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                    Трябва ми съвет

                    за менгеме
                    за цанго-държач или универсал
                    за въртяща маса

                    и т.н.
                    Менгемета колкото повече и различни модели и размери толкова по-добре. В Свиленград можеш да поръчаш в завода нови. Имам две техни на 160 мм еднакви, често слагам едното в левия край на масата, другото в десния и дълга заготовка се фиксира много удобно, защото са абсолютно еднакви. Фрезовал съм щифтове към каналите на масата и съответните центрови канали на менгеметата. Не се губи време за центровка на менгемето. Трябва ти и малки прецизни менгемета. А действително добро менгеме на Бизон е над 700 лв. Ако решиш Лена Сливен ги предлагат. От тях съм вземал и комплекта цанги - през 1 мм от фи 3 до фи 20 по 10 лв цангата май бяха. Адаптора за цанги ЕR 25 не помня колко струваше, но имам 3 техни. Може би в района на 50 -80 лв са. Трябва да видя фактурите. Може да поръчаш при тях отделни цанги или цял сет. По пазарите предлагат от едновремешните модели- не ти ги препоръчвам. Универсали колкото повече размери толкова по-добре. За съжаление имам само 3 челюстни. На 90 160 200 и 250 мм. Дори да ти падне някой поочукан, ако е на сметка вземай- при тебе са неподвижни на масата и не се въртят като на струга- леко ще го почукаш и пак ще центроваш детайла. Въртящата маса/и са задължителни. Имам на 280 и на 320 мм и обмислям по-голяма. Също и делителният апарат с лира седло и люнет. Също и разстъргваща глава- от Румен тук от форума, има тема, взех една руска, също и борщанги. Щос глава за твоята фреза се предлага често в продавалника или в базара. Отделно ти трябва комплект микрометри шублери и краещни мерки. С електронните шублери се работи много по-лесно. Взех два големи български, от фирма ХЕС намира се до трамвайната спирка на Централна ЖП гара. Винаги когато вляза в техният магазин подминавам лимита за месеца, също са мн коректни. Отделно индикаторни часовници и стойки. И от другите с чупещото се краче- трябват ти за всеки отвор в който ще влезеш, а и за центроване по ос. Миналата седмица Румен ми изпрати един такъв Митотойо на 130 лв просто нямам думи- перфектен. Нищо общо с 40 левовите. Същият го продават в момента в Базар.бг в Русе, но за безумните 250 лв. Стягите от Полимета или от другаде не са кой знае колко скъпи, вземи ги задължително. С тях се работи много удобно и бързо. Като теглиш калема ще се окаже, че си вложил много повече в инструменти и приспособления, а не в самата фреза. Всичко не може да се набави наведнъж, но малко по малко ще я окомплектоваш.
                    Последно редактирано от i208; 09-05-17, 00:28. Причина: допълнение

                    Коментар


                    • #25
                      От: фреза 675П от вторични суровини...

                      Доста съм далече от професионално използване...засега менгеме и шпанци. Трябва да реша проблема с хода по Y иначе нищо не правя. Но липсващите детайли са доста...поне 2 конични колела, муфа, и вилка и т.н.

                      Коментар


                      • #26
                        От: фреза 675П от вторични суровини...

                        Виждам че си от София.Един съвет, докато оправяш фрезата, посещавай в събота битака в Малашевци и ще бъдеш приятно изненедан, какви неща изпадат на никакви цени.Преди няколко години ми изпадна разтъргваща глава за мойта фреза на смешната цена от 25лв опакована в намаслена хартия и чисто нова.Пак от там си взех комплект цанги /4,5, 6,8, 10, 12, 14, 16/ с държач за 40лв и си намерих допълнителни цанги вкл. и на половинки / 6.3 ,10,5 ,12.5 , 14.5/ и допълнителни/7 ,9 11, 13,15 , 18 и 19/ за по 3-4лв бр.Да не говорим за фрезови глави с твърди пластини и т.н. .Успех !Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0108.jpg
Прегледи:1
Размер:306.4 КБ
ID:5752500
                        Последно редактирано от pgv64; 09-05-17, 12:12.
                        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                        Ат.Буров.

                        Коментар


                        • #27
                          От: фреза 675П от вторични суровини...

                          купих си менгеме и 'захвати' от Полимета...ама да питам, значи М12 за канал 14мм ми продадоха. /така ли е или да ги заменя за М14

                          Коментар


                          • #28
                            От: фреза 675П от вторични суровини...

                            Каналите на масата са широки 14 мм. Резбта за вложките ( петичките) е м12. За твойта фреза , това​ е стандарта .
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • #29
                              От: фреза 675П от вторични суровини...

                              Нацелил си го. Това го водят Т-гайка. Рендосваш си ги сам и после ги нарязваш на парченца или може да ги оставиш и по дълги.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:118.5 КБ
ID:5752762

                              Коментар


                              • #30
                                От: фреза 675П от вторични суровини...

                                Купих и някакъв делителен апарат...ама пак дърво. Май е от Авиа или нещо друго, защото каналите и са през 90мм, а при мен са 100мм. Пък и има само нониуси с минути ...няма делителна платка....а и предполагам пак е част от заточна машина....деба

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X