Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нуви 200 - модификация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нуви 200 - модификация

    Вчера си намерих в чекмеджето с особено ценни неща старото ми Нуви200.
    Пуснах го, и то се оказа, че си работи,хайванчето.

    Дойде ми идеята да го ползвам като устройство за отбелязване на камери, актуализирах си ги, и се появи въпросът!

    Какво трябва да направя, така че при подаване на захранване на Нувито, то да тръгва директно в режим "Преглед на карта", и съответно да избегна предупреждението на стартовия екран (там, че не трябвало да си отвличам вниманието и дъра-бъра), както и избора между "Накъде" и "Преглед на карта"?

    Идеята ми е да не се занимавам с него при всяко палене, и да чакам да стартира, пък да натисна, пък още един път... Ще се ползва само за спийдкам-забележки, не като стандартна навигация.

    Ако някой помни какво е Нуви200, и има идея за решаването на проблема ми, ще съм благодарен.

    PS. В заглавието да се чете "модификация", естествено.

  • #2
    От: Нуви 200 - модифкация

    При братчедите гледах преди мнооого време някаква прошивка, която май можеше поне да пропуска предупр. екран.

    Със стандартен фърмуер това е невъзможно, доколкото знам.

    Коментар


    • #3
      От: Нуви 200 - модифкация

      Ами аз не съм ровил все още, реших първо да попитам.
      За по-просто, естествено .

      Той проблема се появи днес, така че имам време да го анализирам и боря.

      Благодаря ти. Все пак не е безнадеждно положението.

      Коментар


      • #4
        От: Нуви 200 - модифкация

        ха, на мен това ми е първатат и единствена навигация /не помня откога не съм я ползвал/, но не се сещам за такава опция.............. ако няма друг вариант, може да помислиш за постоянен + през ключе - сутринта цъкаш и цял ден не пипаш повече
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Нуви 200 - модифкация

          Хеее, постоянния плюс ми е в разрез с православно-електрическата религия, дето спазвам, и досега тия ми виждания не са ми довели злини..

          Не, бе, приятелю - аз искам като запаля сабахлента, нувито да стартира по подразбиране режим "карта", и да не пипам нищо преди това. Навито да си свети в пепелника, и само да си слушам предупрежденията за камери. И да не се налага да правя каквото и да било след подаване на захранване.
          Картата не ме интересува, навигацията също.
          Да си бърбори каката - ей тук те чакат за 50 кинта, ей тук - за 100...Ще ги спестим ли, или ?

          Те това ми е идеята. Всяко натискане на нещо предполага изпускане на натискането, и оттам насетне - що така, бе, Миме..

          Коментар


          • #6
            От: Нуви 200 - модифкация

            По лесно и правилно е да спазваш ограниченията , няма да има нужда от нувито тогава .

            Коментар


            • #7
              От: Нуви 200 - модифкация

              Аз си ги спазвам ограниченията, ама като си намерих устройството, и реших какво да го правя, сега да го зарежа ли? Ми то ще му ръждясат пикселите...

              Коментар


              • #8
                От: Нуви 200 - модифкация

                Пробвай да не пипаш нищо по Нувито, след като дадеш на контакт колата. Мисля, че след една две минути, то само ще премине през първите два режима и ще превключи на режим карта. Поне моето е така.
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • #9
                  От: Нуви 200 - модифкация

                  Може ли клипче и версия на фърма?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нуви 200 - модифкация

                    Първата снимка е sysinfo. Втората снимка е на последния екран, независимо колко чакам след подадено захранване.

                    Кофти се качват от телефон, съжалявам.

                    Сега си спомням, че нарочно бях инсталирал точно вер 5.0, защото само и единствено с нея уредчето може да записва трак.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от Veni1; 08-05-17, 19:20. Причина: корекции

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нуви 200 - модифкация

                      Ааа, аз исках от колегата, на който след време се пропуска предупр. екран. Щото ако има такъв фърм аз веднага ще го флашна на едно нуви, което даже и не знам къде е, но това друга теема.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нуви 200 - модифкация

                        Моето Нуви , също само минава в режим карта, но след като се движиш известно време .
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нуви 200 - модифкация

                          Гореспоменатото нуви, заради което дигнах темата, днес премина трийсетина километра в града, покрай доста камери и засади. Включено на оригиналното захранване, с достатъчното време, което му трябва, за да си намери там каквото му трябва..

                          Интересното е, че карта не се появи, макар че съм виждал доста устройства, които го правят. Не помня модела на нито едно от тях, а камо ли версията на фърмуера.

                          Та - интересното е, че с малко заекване от страна на гласа, обявяващ камерите - с gpi на hvidragon съм, независимо от това, че карта на дисплея няма, нувито си върши работата. ( или така си мисля)

                          И не знам - дали да обявя темата за закриване, или не - при положение, че проблема е решен, но въпроса остава?

                          То вече е от познавателна гледна точка, че такива нувита не останаха много, ама - що пък не?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нуви 200 - модифкация

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            И не знам - дали да обявя темата за закриване, или не - при положение, че проблема е решен, но въпроса остава?

                            То вече е от познавателна гледна точка, че такива нувита не останаха много, ама - що пък не?
                            Вени, ама ти искаш да го направиш нещо като тия модерните радар-детектори с вграден gps, които те предупреждават и за точки, около и на които може да има или има патрулка с мобилна камера, стационарна камера и т.н.
                            Доколкото съм чел по форумите, това което ти искаш да стане - няма как да се направи.
                            То сигурно има как, но няма кой да си играе да го направи. Единственото, което съм виждал направено е вместо логото на Гармин да ти излиза логото на Субару, Форд или каквато там е колата като марка.
                            Но логиката на софтуера не позволява да се елиминират тези екрани, защото първия си е чиста реклама на самия производител, второто е снемане на отговорност от компанията производител на уреда....демек ако се удариш някъде щото си зяпал в навигацията - то Гармин ще ти кажат: "Чудесно, ама ти нали натисна "Съгласен съм".

                            Та от познавателна гледна точка: сигурно може да се направи, но никой не си е играл да маха втория екран със съгласието, че навигацията е електронно устройство бла бла...
                            А отделно дето трябва някой да промени и софта да се пропуска и основния екран и да отива уреда направо на картата...
                            Първия мога да го заменя с черен екран, т.е. няма да има надписа Гармин, но втория поне аз не знам как, а за основния съвсем...
                            Последно редактирано от ISG; 16-05-17, 14:36.
                            Nothing comes from nothing...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нуви 200 - модификация

                              Ааа, аз номера с логото съм го отработил отдавна - дори, като взех да си ровичкам оня ден, му сложих логото на Тойота, вместо Мерседесовото. Там проблем няма.
                              Интересното е по-нататък.
                              Натисканено на "Съгласен съм", се оказва, че не е задължително. След няколко секунди, без да съм се съгласил или не, това предупреждение изчезва, и се отива на избор на "На къде" или "Виж картата". Идеята ми беше да прескоча натискането на "Виж картата", за да виждам къде съм, ама дори ако не натисна "Виж картата", предупрежденията POI, въведени, си се откриват, и си предупреждават.
                              Сиреч, целта е постигната.

                              Благодаря ти, Иване.

                              Поздрави.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X