Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Торсионно окачване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Торсионно окачване

    Здравейте всички.
    Имам Great wall Hover CUV и искам лека полека да го оборудвам за по-сериозни излизания сред природата. Гледах пътеписите на членове от форума и изживяването изглежда супер. Някой може ли да ме посъветва когато отпред джипа е с торсиони как става повдигането? Не искам селски тунинг за пред кафето, искам да я вдигна качествено - с нови амортисьори и пружини отзад, но не съм наясно какво да правя с торсионите? До к олко може да се повдига с тях, какви са рисковете ако вдигна цялата кола с 5см? Фабрично джипа побира 29.5 - 30 инча гуми, като желанието ми е да сложа 31. Някога за в бъдеще ще има и лебедка и блокаж на задния диф, но всяко нещо с времето си.
    Благодаря предварително на отзовалите се и моля да ме извините ако нещо е написано като от индианец.

    Поздрави!

  • #2
    От: Торсионно окачване

    Това което написано като от индианец е "CUV". Пиши или на латиница, или на кирилица(препоръчително), но не смесено.

    Другото което не отговаря на мерака ти-искаш със СУВ да караш с джиповете.
    Ми не става.
    Става де, ако целта е да се стигне до мястото за барбекю.
    За по-сериозни места-трябва си сериозен джип, на рама, с понижаваща предавка, и всички други офроуд аксесоари.

    Чисто по темата-не знам как точно е направено окачването на китаеца, но ако е като на другите джипове с торсиони-в задния край на торсиона би трябвало да има рамо, което може да се навива и развива посредством някакъв по-як болт. Та с болта-навирваш, или сваляш предницата. От вдигането отпред-косвено се вдига и задницата(понеже предницата започва да поема по-голяма част от окачването, пружините се разтоварват, и съответно леко се повдигат), но това е доста слаб ефект. За истинско повдигане си трябват други пружини и амортисьори.

    Обаче ако навириш предницата-не се знае дали каретата на полуоските ще издържат. Бидейки СУВ, а не сериозен джип-може да са сложили карета с по-малък ъгъл на работа. Ма не знам де, само размишлявам.

    Относно лебедка-трябва да ти я сложи някой който е доста в час с тази тематика. Че СУВчето е самоносеща ламарина, и ако не се постави правилно-може лебедата да си тръгне с част от тенекетата, а другата част да си остане в локвата.

    Относно "тунинговането" отзад с други пружини и амортисьори-ако няма някакъв готов кит-по-добре не се захващай. Този филм не само сме го гледали, ами и играем главната роля в него, и знаем, че с "каквото има" се получава нещо което ни върши работа в гората или по траповете, но за дълъг път не е добре.
    Не, че не съм пътувал по 250 км(в посока) с повдигнатата витара, ама не си е работа.

    Не искам да те отказвам, ни най-малко, даже напротив, но тази работа със СУВ не става. Козата си иска пръч...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Торсионно окачване

      Колега пиша правилно и SUV e sport utility vechicle а CUV е crossover utility veichicle или познато по нашите ширини като джип. Автомобила е на рама и има бавни скорости. Интересува ме 5см лифт, колкото да вмъкна гуми 235 / 75 / 15. Просто не знам торсиона до колко може да се натегне без да му нарушавам действието. Няма да вдигам само с торсион - ще сложа нови амове отпред и нови амове и пружини отзад. За варианти още не съм гледал, но колата е доста сходна с Исузу и Митсубиши.

      Поздрави!

      Коментар


      • #4
        От: Торсионно окачване


        Тоя китаец си има рамка.Не,че е много яка ама не е гола..........ламарина! И 31-ци понася ама не много агресивни щото каретата са от кашкавалий.

        Коментар


        • #5
          От: Торсионно окачване

          Коле тоя СУВ е на рама и има бавни ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка3524.jpg
Прегледи:1
Размер:838.1 КБ
ID:5752130
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #6
            От: Торсионно окачване

            Господа не ме разбирайте грешно - не вярвам че с този джип ще минавам през коловозите на джоганите в гората или ще преодолявам някакви огромни препятствия. Нямам намерение да карам с 50 км/ч в гората или нещо подобно. Както е написал колегата aldr в подписа си - клиренс ми трябва не съм наясно с устройството на този тип окачване и всеки съвет ще е оценен Благодаря на всички ви за участието по темата.

            Коментар


            • #7
              От: Торсионно окачване

              Коле, CUV е crossover utility vehicle, демек дигната лека кола без шаси, нещо като НИВА и Черок.

              Към колегата пуснал темата: Почети в китайския форум на руснаците, пълно е с инфо.
              Иначе за леко повдигане няма нищо сложно, но при теб за 31" май ше трябва кастрене, та не знам дали си готов за това.
              Ще трябва да смениш и амортисьорите с по-дългоходови.
              Няма нищо сложно, но четенето преди това ще е повече ако искаш да стане както трябва.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Торсионно окачване

                Явно съм изостанал от модните тенденции.
                Извинявам се.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Торсионно окачване

                  За съжаление писанията ми чакат одобрение и малко се бавят. Чета при руснаците, но има термини които не разбирам и е доста объркващо за мен. 31 инча е с 4см повече от това което е в момента, не вярвам да се налага да режа калници, но не ме притеснява дори и да се стигне до там. За предни и задни амове + задни пружини съм определил 1000лв бюджет - смятате ли че са достатъчно за що годе качествени продукти?
                  Благодаря

                  Коментар


                  • #10
                    От: Торсионно окачване

                    Дрън ,дрън .Имам и СУВ и Дувар ходовата част е от Исузо Демакс Двигателя и скоростите от Митсубиши .И двете са със рама.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Торсионно окачване

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Явно съм изостанал от модните тенденции.
                      ...
                      Споко, и аз така се почувствАх миналата година, та почетох да съм в час.

                      Хувъра си е със шаси, та би трябвало да е SUV според модните тенденции в категоризирането.

                      Преди няколко години изпуснах у Руси един Хувър за 6 бона щото мислИх половин ден, та още ме е яд !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Торсионно окачване

                        Колега преди един месец си купих Стийд 5 нов.На 1 май смених окачването с ОМЕ в Гладиатор Пловдив.След смяната вкарах 265/75/16 гуми.
                        Ще ти пусна снимки за да видиш как изглежда.Както казва колегата окачването стандартно е от Д мах- 2009.Добро си е джипчето,не слушай никого тук,повечето от тях джиповете са ги виждали на картинка.
                        тел.0879292900 Калин Костадинов

                        Коментар


                        • #13
                          От: Торсионно окачване

                          Той Хувъра не е ли с интегрирана рама, както и Черока?
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Торсионно окачване

                            Първоначално публикуван от К.Костадинов Преглед на мнение
                            не слушай никого тук,повечето от тях джиповете са ги виждали на картинка.
                            Супер съвет евалла!

                            Изключвам мен, че явно се изложих, непознавайки конкретния джип, но да кажеш, че ПОВЕЧЕТО тук са виждали джип на картинка е доста смело твърдение...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Торсионно окачване

                              Колеги извинете ме за бавното писане, но явно понеже съм нов във форума и коментарите ми трябва да се одобрят преди да се виждат. Като цяло джипа е нагласен да изглежда като градски, но братята Руснаци добре се справят с него и в пресечена местност. Според мен с един блокаж, лебедка и 5см нагоре ще се получи добра машина за в града и гората. Колега Костадинов, мисля че стийд-а е с по-широки арки и там по лесно влизат големи гуми, при хувъра тия гуми бая зор ще видят докато влезнат Най-много ме интересува има ли вероятност при натягане на торсионите ( и смяна на амове ) да се компроментира начина на работа на торсиона- да се счупи по лесно, да не работи като хората и т.н
                              Поздрави.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X