Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa fe 2.0 2003

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Santa fe 2.0 2003

    Здравейте наскоро си купих санта-фе 2.0 дизел 2003г. Може ли да ми кажете с какво масло е добре да се кара? И да попитам за 2 поблема. При по-висока скорост волана започва да тресе,но колата не дърпа на никъде от какво може да е?И другото като дам газ се чува на моменти нещо като плацикане на вода отпред.От какво може да е? И третият ми въпрос е от къде е най-добре да си поръчам ремъци/ролки и така нататък и какво точно да сменя за първоначалото обслужване.Да добавя и ,че е автоматик.Автоматика работи добре за сега трябва ли да му сменям маслото?
    Мерси предварително.

  • #2
    От: Santa fe 2.0 2003

    Тресе най-често от гумите, проявява се при определена скорост, отиди на баланс.
    Смени ремъци, ролки, водна помпа пълен комплект.
    Смени маслото на автоматика, раздатка и диференциала.
    Вземи добавка за почистване/поддръжка на дюзи, сипва се към 40-60 литра гориво.
    Бюджетен вариант са маслата Hyundai Mobis.
    Такива сложих дифа и раздатка, но мисля да сменя с Xado или Castrol.
    Преди зимата провери подготвените свещи и акумулатора.
    Мини да ти погледнат дюзите поне на компютърна диагностика.
    Като сервиз и части ползвам услугите на Огнян Коцев, Люлин 3 в гаражите на СБА, зад пощата. Работи съвестно, пращал ме е и са ми сменяли тампони по гаранция, при доставчик.

    И разбира се, честито, със здраве и много безаварийно километри.
    Последно редактирано от mecho_gruh; 04-05-17, 16:25. Причина: АвтоНекорект
    Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

    Коментар


    • #3
      От: Santa fe 2.0 2003

      Какво точно е маслото на диференциала/раздатката и на кутията?Днеска смених маслото и филтрите и ми казаха,че нивото на маслото в кутията се гледало на запален двигател вярно ли е? Казаха,че имало и не било за смяна,а за раздатка и диференциала нищо не казаха,а аз не разбирам много много от 4х4 коли.Взех нови гуми,но забелязах,че са доста шумни след 50-60км даже на майстор ходих да не е от лагер,но каза,че било от новите гуми. Гумите са Ling Long R620 маалко са по-широки от тия, които ги дават по книжка. Те ремъците и ролките уш са смени,но май да взема 1 комплект и да ги сменя да съм сигурен. Аз не съм от София та този сервиз не го знам кой е Пълен комплект ремъци/роли от интернет от някъде може ли да се поръча? Иначе мотора не пуши отзад въобще и работи доста стабилно на празен ход стрелката на оборотите не мърда.Поне за сега не съм забелязал да има нещо по мотора и кутията.Доста плавно сменя скоростите без удъри и подобни,но на дупки леко похлопване се чува отпред сигурно някой носач е тръгнал поне така ми звучи,че другата ми кола а4 б5 там е голям филм с носачите,които са 8 и тоя звук съм го слушал доста

      Коментар


      • #4
        От: Santa fe 2.0 2003

        Първоначално публикуван от qckk Преглед на мнение
        ............ При по-висока скорост волана започва да тресе,но колата не дърпа на никъде от какво може да е?..............
        Каре кардан.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          От: Santa fe 2.0 2003

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
          Каре кардан.
          Ами то се оправи след смяна на гумите и баланс поне за сега дано да се окаже окончателно,че е било от това

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X