Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

    https://learn.sparkfun.com/tutorials...e-a-multimeter
    A Lone Rider

    Коментар


    • #17
      От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

      Има известен прогрес, днес направих един тест с акумулатор 12в , 4 АЧ. Идеята ми беше да проверя дали реално проблема ми е само в сухата батерия (която беше на 2в/12 когато я изкарах), като сложа акумулатор и проверя дали системата ми го зарежда при включени консуматори. Е ударих на греда, понеже по спецификация би трябвало без натоварване да вдигне 13в, но при мен само при форсиране леко вдигаше волтажа с 0.01, а след това продължаваше изтачането на акумулатора. Пробвах го с 2 релета, моето си и едно ново - и при двете е еднаква картинката (като разбира се винаги преди теста проверявах волтажа на акумулатора, за да знам от колко тръгвам).

      Засега е това положението, благодаря за информацията за мултицета.

      П.с. Все още не съм се научил как се проверява съпротивление...

      Коментар


      • #18
        От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

        В крайна сметка какво измери? 0,01 волта разлика е в рамките на грешката, особено ако е от по китайските волтметри.

        Коментар


        • #19
          От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

          Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
          В крайна сметка какво измери? 0,01 волта разлика е в рамките на грешката, особено ако е от по китайските волтметри.
          С по 0.01 спад на около 5 секунди ( ако не форсирам) акумолатора го връзвам на 12.76в и след 1 мин работа вече е на 12.35. А според ръководството в момента на палене вече трябва да вдигне 13.5 волта (без никакво форсиране). Не знам дали успях да обясня както трябва...

          Коментар


          • #20
            От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

            Без фар как е? Фабрично тези мотори са с крушка на фара 35 вата, ти каза че на твоя е сложена някаква "луничка"... Да не би тя да дърпа тока...

            Коментар


            • #21
              От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

              Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
              Без фар как е? Фабрично тези мотори са с крушка на фара 35 вата, ти каза че на твоя е сложена някаква "луничка"... Да не би тя да дърпа тока...
              Без консуматори си седи на 12,4в и не мърда (поне не мръдна за няколкото минути в които го оставих). Пак казвам, мотора го взех без никаква батерия и на ход го докарах до нас. Работи безупречно, пали от 1 ритане и не е прекалено рано (че да удря обратно кик стартера).

              Коментар


              • #22
                От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

                Пиша за да допълня темата, ходих на доктор и стана ясно че самата ми звезда е моногазна и изгоряла . Релето което собственика преди мен е сложил е трифазно и на всичкото отгоре майсора който е правил самата инсталация не е уцелил местата на фазата и там другите му работи. Евентуално тия дни ще сваля звездата и ще я пратя за пренавиване, както и ще се търся реле (монофазно) и ако успея и ляв капак ( понеже моя вече е в окаяно състояние) да намеря ще съм най-щастливия.
                Това в засега

                П.с. има съмнения че може звездата да е 6в, но когато замервахме изкарваше около18 волта на високи обороти. Ако някой може да покаже спецификация( ръководство) за 6в система ще бъде от голяма полза. Благодаря!

                Коментар


                • #23
                  От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

                  Моята ямаха е 81-ва година и е 12 волта ,твоята едва ли е 6. Трифазно реле няма никакъв проблем да работи на монофазна звезда ,просто един вход не се ползва ,на изхода пак си излизат 14 волта.
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #24
                    От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

                    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                    Моята ямаха е 81-ва година и е 12 волта ,твоята едва ли е 6. Трифазно реле няма никакъв проблем да работи на монофазна звезда ,просто един вход не се ползва ,на изхода пак си излизат 14 волта.
                    Благодаря за експресния отговор, Имайки предвид, че е голяма манджата с грозде подозирам, че преди мен може да са сложили каквото са имали под ръка. Прикачам снимка за да погледнете набързо.



                    Коментар


                    • #25
                      От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Чакай,чакай,сложил си 7 амперчасов акумулатор от СОТ система.Не че скутера не го суркам така,ама това е щото продавам такива и имам дето се вика ,всеки ден да съм с нов,но това не е правилния акумулатор.
                      С манивела ли палиш?.
                      Дай една снимка
                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Точно на мен не ми обяснявай,тоя акумулатор се зарежда с 13.7 волта и ток грубо от половин ампер,тоя акумулатор не държи на вибрации,не държи на ток при разряд над един ампер и т.н
                      Този акумулатор не става и за товар след лека експлоатация в Тея условия.
                      Не познавам мотора,има ли стартер?
                      Преди 6-7 години си купих Хонда ЦРФ 250Х. Акумулатора Яса /първично вграждане/ за беше мъртвец за няма и 3 години. Смного мерак купих Варта 7 АЧ - "усилена"- Оригиналния бил 4 АЧ. Вартата изкара точно 7 месеца и се спомина. Кофти беше, че дадох за нея 120 лв., а гаранцията беше 6 месеца. Явно съм изтеглил късата клечка и съм попаднал на дефектен акумулатор. Купих нов-отново Варта. Като го сложих карах и мотоциклета до магазина за да проверят как зарежда... Той изкара 5 месеца... Смениха ми го гаранционно с нов. Последния изкара 7 месеца. От същия магазин си купих 3 АЧ акумулатор на Енерсис "за аларма" Карахме /аз и сина ми/ мотоциклета, като не жалехме акумулатора и палехме на стартера. От вибрациите клемите, които допълнително слагах /кабелни обувки се разхлабваха и чупеха и на няколко пъти. Акумулатора обаче държеше и така сина ми след повече от 3 години експлоатация продаде мотоциклета. Като го продаде все още палеше на стартер.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

                        Първоначално публикуван от Djabawabadza Преглед на мнение
                        Благодаря за експресния отговор, Имайки предвид, че е голяма манджата с грозде подозирам, че преди мен може да са сложили каквото са имали под ръка. Прикачам снимка за да погледнете набързо.
                        Определено тази звезда не е предвидена за напреженията и консумациите на съвременен 12 в мотор. На моята баба яга намотките са двойно повече ,образуват пълен кръг. Като тази за ЦДИ -то само е по-различна. Незнам дали е оригинална за модела ,но читаво зареждане от нея няма да излезе.
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X