Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

    Здравейте,
    Ще карам по същество :
    Yamaha -та пали и работи безупречно, проблема е че токовете в периферията са много слаби (нещо от сорта на 9в, форсирана може да вдигне 10 сигурно). Мотора го взех без никаква батерия и без никакви светлини. В последствие аз си взех стопче с мигачи, суха батерия от СОТ , лява конзола и т.н. и отидох на жичкаджия да ги навърже. Всичко точно , свързахме ги, светят ,обаче слабо. Като проверя тока който се връща в батерията ми показва 8-9в.
    Въпрос:
    Къде в софия има добър ел техник , който се занимава с мотори , да отиде да го прегледа?

    П.С. Ако имате идея какво да проверя, заповядайте - предлагаите. Готов съм и да го докарам някъде ако някой иска лично да види.
    Също така взех и новo "Електонно зареждане" (4 pin YAMAHA TDM 850 XT XTZ TZR XV 3TJ-81960-A2 TW), но крайния резултат е същия... Възможно е и аз да не правя нещо правилно. Ако искате снимки да видите как замервам- мога да кача.

    Благодаря за вниманието !

  • #2
    От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

    Чакай,чакай,сложил си 7 амперчасов акумулатор от СОТ система.Не че скутера не го суркам така,ама това е щото продавам такива и имам дето се вика ,всеки ден да съм с нов,но това не е правилния акумулатор.
    С манивела ли палиш?.
    Дай една снимка
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

      Ами просто е малко мястото и самата батерия е по-лека. Затова взех такова, доколкото съм разбрал, за правилната работа на периферията и трябва просто някакъв кондензатор на електричество. Също така тея модерните кросови и такива други също съм виждал да са с някакви батерии, които мисля че са точно от този тип. Питането е тази батерия за всеки ден нова ли трябва да е ? ...

      Коментар


      • #4
        От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

        Да, само манивела. Снимка на какво, как паля? Или просто манивелата?

        Коментар


        • #5
          От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

          Акумулаторът в случая няма никакво значение дали е 1 или 10 а/ч , важното е да е 12 волта . За да зарежда и да светне както трябва , отговорни са : звезда ( генератор ) , реле регулатор , акумулатор и ел . инсталацията между тях . Взимаш мултицет и ги почваш едно по едно .

          Коментар


          • #6
            От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

            Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
            Акумулаторът в случая няма никакво значение дали е 1 или 10 а/ч , важното е да е 12 волта . За да зарежда и да светне както трябва , отговорни са : звезда ( генератор ) , реле регулатор , акумулатор и ел . инсталацията между тях . Взимаш мултицет и ги почваш едно по едно .
            Точно на мен не ми обяснявай,тоя акумулатор се зарежда с 13.7 волта и ток грубо от половин ампер,тоя акумулатор не държи на вибрации,не държи на ток при разряд над един ампер и т.н
            Този акумулатор не става и за товар след лека експлоатация в Тея условия.
            Не познавам мотора,има ли стартер?
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

              Тоест може и да нямам проблем така ли? А относно мултицета , нещо хич не ми се получава .... Успявам само да намеря дали има контакт между 2 точки.
              П.с. ел системата е абсолютен бардак... Затова и не пипам много много, понеже мога да взема да прецакам нещо...
              Затова и търся някой който може да го направи

              Коментар


              • #8
                От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

                Трети сезон карам с акумулаторна батерия,12 волта. Пак на ХТ,но 550 кубика. Даже зимата не я свалям,мотора спи навън. Още си кара.
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #9
                  От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Чакай,чакай,сложил си 7 амперчасов акумулатор от СОТ система.Не че скутера не го суркам така,ама това е щото продавам такива и имам дето се вика ,всеки ден да съм с нов,но това не е правилния акумулатор.
                  С манивела ли палиш?.
                  Дай една снимка
                  Вместо да се правиш на професор ( продавач - консултант на батерии ) , по - добре вникни в същността на темата : СЛАБИ СВЕТЛИНИ ! Хубаво е също , когато даваш съвети , поне да познаваш модела отблизо - общите приказки са за пазара .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Точно на мен не ми обяснявай,тоя акумулатор се зарежда с 13.7 волта и ток грубо от половин ампер,тоя акумулатор не държи на вибрации,не държи на ток при разряд над един ампер и т.н
                    Този акумулатор не става и за товар след лека експлоатация в Тея условия.
                    Не познавам мотора,има ли стартер?
                    Точно на теб наистина няма нужда да ти обяснявам , защото ми омръзна да се надвиквам с форумни тесни специалисти - юнакът преди мен ти го е обеснил нагледно !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

                      Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                      Вместо да се правиш на професор ( продавач - консултант на батерии ) , по - добре вникни в същността на темата : СЛАБИ СВЕТЛИНИ ! Хубаво е също , когато даваш съвети , поне да познаваш модела отблизо - общите приказки са за пазара .
                      Понеже не ме познаваш,да ти кажа че като напънеш такъв акумулатор,преди да се скапе ,му пада вътрешното съпротивление със всички възможни описани симптоми.Не е нужно да познавам модела,освен ако генератора не е 20 амперов,също дали пали със стартер,от последното зависи колко бързо ще се скапе.
                      Продавач консултант е жена ми,аз поддържам между 2 и 3 хиляди обекта с такива батерии от над 20 години.Това ми дава увереност да давам съвети по тези батерии,явно ти знаеш повече ,за което се извинявам.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

                        Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                        Точно на теб наистина няма нужда да ти обяснявам , защото ми омръзна да се надвиквам с форумни тесни специалисти - юнакът преди мен ти го е обеснил нагледно !
                        Пешо,айде по спокойно,нямам нито желание,нито време да се разправям с когото и да било,виждам че си от Карлово,дрънни ако имаш път към нас,току може да научим нещо ново,аз също съм родом от Карлово но все по рядко ходя.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

                          Първоначално публикуван от Djabawabadza Преглед на мнение
                          Тоест може и да нямам проблем така ли? А относно мултицета , нещо хич не ми се получава .... Успявам само да намеря дали има контакт между 2 точки.
                          П.с. ел системата е абсолютен бардак... Затова и не пипам много много, понеже мога да взема да прецакам нещо...
                          Затова и търся някой който може да го направи
                          Схемата на зареждане и инсталацията са елементарни - проверява се за минути , стига да знаеш къде и какво да мериш . Потърси доктор , а като за начало се научи да работиш с мултицет : в твоя случай освен прав , трябва да можеш да мериш променлив , както и връзка ( верига ) .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

                            Преди реле-регулатора вдига бая високи напрежение между фазите - стотина волта при високи обороти, та ако ще ръчкаш там гледай да не те отрепе тока.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Yamaha XT 600 - 43f - периферна електроника

                              Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                              Схемата на зареждане и инсталацията са елементарни - проверява се за минути , стига да знаеш къде и какво да мериш . Потърси доктор , а като за начало се научи да работиш с мултицет : в твоя случай освен прав , трябва да можеш да мериш променлив , както и връзка ( верига ) .
                              Може ли поне от някъде да прочета как се работи с тази машинка и на английски да е пак ще свърши работа.

                              Благодаря ви за отговорите и моля ви не размивайте темата със скандали. Все пак ако имате желание- помогнете, ако нямате просто не се занимавайте.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X