Обява

Свий
Няма добавени обяви.

зацепване на ангренаж на avf 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • зацепване на ангренаж на avf 131

    колеги скоро ше обслужвам авф 131 на ваг . Сдобих се с блокатори на ангренажните колела, въпроса ми е дали ще трябва след това да закачам на диагностика да синхронизирам допълнително валовете или блокаторите(фиксаторите) са достатъчни. Също така има ли някакви други тънкости. Благодаря. Моят модел според вина излезе с газов оптегач.

  • #2
    От: зацепване на ангренаж на avf 131

    Понеже не мога да редактирам първият пост пиша втори. Синхронизацията става през диагностична програма. Аз ще ползвам вагком за целта. Ако някой се сблъска със същият проблем ще помагам.

    Коментар


    • #3
      От: зацепване на ангренаж на avf 131

      Трябва ваг-ком, но номера става и с делфи, понякога, зависи..
      В една част от случаите, сме го сменявали и без нужните "спешъл туулс", просто изисква малко повече внимание, естествено по-добре и по-бързо е с инструментите, стига гребена да не е менте .. И не се е налагало синхронизация..
      Та проблема на тди-тата е че всичко се върти от разпределителният вал, най-често когато се налага синхронизация, колата при рязко подаване на газ се изразява леко прекъсване и забиване, след смяна на ангренажа.
      Как става самата синхронизация:
      Влиза се във ваг-кома, мисля че беше на 4ти канал, sincro angle/нещо такова беше/, границите му са -3:+3, но на 0ла е най-добре, малко е играчка да се докара на 0ла, но пък колата леко и пада разхода и пали по-добре/по-думите на клиенти/
      А ъгъла се мени от ангренажното колело на разпределителния вал, за тази цел, то е направено раздвижно, на него има три болта, те се разхлабват и от там се мърда в закъснение или в аванс, но си е играчка и е на принципа на проба грешка, като синхронизацията, ако се заиграе човек, може да отнеме доста време
      Естествено, цялото упражнение се прилага само на мотори които са Помпа-Дюза, от сорта на кодове на вдигатели, ASZ/130/, AJM/115/, ANU/90/, ARL/150 коня/ и други това при VW Bora
      При Passat: AJM/115/,ATJ/115/,BGW/136/, BHW/136/,AVF/130/ и други
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X