Обява

Свий
Няма добавени обяви.

През Сърбия, Унгария до Словакия - въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • През Сърбия, Унгария до Словакия - въпроси

    Здравейте, ще се пътува до Братислава през маршрута през Сърбия и Унгария. За пръв път ми е, затова имам един-два въпроса. В интернет има доста инфо и по-генералните неща съм ги разбрал, но останаха някои питанки...

    - Цигари - по колко бг кутии на човек имаме право да прекараме през Сърбия и Унгария? Ест с бандерол и за лично ползване (вкл. инфо за грамаж тютюн?)
    - В Сърбия можем ли да платим тол таксите с карта или да си приготвя динари? (за Унгария и Словакия предполагам не подлежи на въпрос че може с карта)
    - Някакви крайпътни кръчми в Сърбия по маршрута да препоръчате? И дали да си готвя динари и за там, или може с карта/левове/евро (според зависимост от мястото, което ще предложите)?

    Мерси!

  • #2
    От: През Сърбия, Унгария до Словакия - въпроси

    Малко след Белград в посока Унгария има един ресторант Truck Stop Tomy, отляво се пада, има голяма реклама.
    http://www.tomyrestaurant.rs/en/homepage/
    Обстановката е много добра, вкусно, добри цени - има ги на сайта. Имаха и жива музика -сръбски поп, рок. Пълно беше с местни компании и семейства, тираджии не видях.

    Поздрави
    Последно редактирано от rosendinkov; 02-05-17, 23:02.
    Toyota Rav 4 2007 2.0 Aut
    Kia Cerato 1.6 lpg

    Коментар


    • #3
      От: През Сърбия, Унгария до Словакия - въпроси

      Цигари стек на човек макс,може и повече разхвърляни тук-там.Проблем може да ти направят унгарците ако се размърдат да те ровят,но до сега не са се напъвали.В Сърбия може да си плащаш със карта(дебитна кредитна)тол таксите,по тяхно му "путарина".Гледат малко на кръв,но става,може да платиш и в евро,на касите след бариерите в ляво изписва сумата в динари и отдолу в евра.С влизането в Унгария,веднага след митницата има гише на което да платиш електронна винетка,за целта отиваш с малкият талон.Дават ти касова бележка,че си платил и са те регистрирали в системата,провери дали ти съвпадат данните със касовият ордер,минимума е седмична винетка.Егешите дебнат и ако пропуснеш плащането глобите са солени.В Словакия съм ходил до Лученец преди десетина години,тогава нямаше тол такси,сега не знам.Ако се наложи да зареждаш гориво,гледай да е на позната верига(ОМВ или ШЕЛ) и плащай с карта,на масовите ИНА те таксуват по Трънският курс,плащаш евра и ти връщат местна валута.За хапване в Унгария следи надлез със разклон(кижерат) за Кечкемет,на около 800-900м в дясно има ресторант,готвят уникално и имат сервитьори които шпрехат српски,от там връщаш и си пак на магистралата.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: През Сърбия, Унгария до Словакия - въпроси

        Словакия, Винетка. На входа на Словакия има пункт като туристическо бюро за информация. Там продават винетки грамотни младежи.
        Унгарска винетка си взимам от бензиностанцията на Mol Сърбия- малко преди Хоргош. Един път взимах при унгарците и ме прецакаха с някое евро.От тогава си купувам в Сърбия винетка за Унгария.
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • #5
          От: През Сърбия, Унгария до Словакия - въпроси

          На Калотина след граничният контрол има едно ченйдж бюро/няколко са/, смени си по около 1000 динара за посока/до Унгария - по спомен от мл февруари, едната такса бе 360 динара, втората е около 560 динара/ на бензиностанцийте само с карта/аз предпочитам ОМВ но има и Лукойл/. На Унгарската граница за винетка отиди в "алпийската" къщичка най в дясно-малко по-бавно става но пък са коректни. Дано съм бил полезен.

          Коментар


          • #6
            От: През Сърбия, Унгария до Словакия - въпроси

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Цигари стек на човек макс,може и повече разхвърляни тук-там.Проблем може да ти направят унгарците ако се размърдат да те ровят,но до сега не са се напъвали.
            Цигари 2 кутии на човек официално. Останалото на риск, унгарците проверяват понякога.
            ТОЛ таксите в Сърбия може и с евро и с динари, и с карта.
            Винетка в Унгария на първата бензиностанция след границата MOL, на около 500 метра е, с карта плащаш без проблем.
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              От: През Сърбия, Унгария до Словакия - въпроси

              Ако плащаш с евро тол- таксата в Сърбия, гледай да им даваш точна сума, че обичат да цакат с рестото, което взимаш и тръгваш без да броиш, щот отзад колоната напиня.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X