Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2 2.5 проблем със съединител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 2 2.5 проблем със съединител

    Здравейте,

    Миналата седмица имах малък проблем със съединителя.
    Започна със потъване на педала и трудна смяна на скоростите. 20-тина километра по-късно скоростите се пооправиха.
    След 2 дена (колата не е карана през това време) педала потъна до края и скоростите не влизаха изобщо.
    Започна ровенето във форума и други сайтове. Намерих тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=130678 и описанието ми изглежда почти същото.

    Днес погледнах оказаното в темата казанче - празно. Долях малко дот4 (имаше такава бутилка завещана от предишния собственик - празна) и след няколко напомпвания на педала се оправи и скоростите влизат нормално.
    Нещото което ме притеснява, е че видимо течността от казанчето не намаля и с милиметър.

    Дали това доливане е "оправило" проблема за месеци напред (евентуално) или просто го е замаскирало за момент?

  • #2
    От: Паджеро 2 2.5 проблем със съединител

    Първоначално публикуван от zodiakbg Преглед на мнение

    Дали това доливане е "оправило" проблема за месеци напред (евентуално) или просто го е замаскирало за момент?
    Oтнякъде тече, от това колко силно тече, зависи колко време ще изкара.

    Коментар


    • #3
      От: Паджеро 2 2.5 проблем със съединител

      Първоначално публикуван от zodiakbg Преглед на мнение
      ...
      Днес погледнах оказаното в темата казанче - празно. Долях малко дот4 (имаше такава бутилка завещана от предишния собственик - празна) и след няколко напомпвания на педала се оправи и скоростите влизат нормално.
      Нещото което ме притеснява, е че видимо течността от казанчето не намаля и с милиметър.

      Дали това доливане е "оправило" проблема за месеци напред (евентуално) или просто го е замаскирало за момент?
      А ти от колко време си новият, и съответно не си поглеждал нищо, и колко често ползваш джипа ?

      Като отговориш, ще ти кажем за колко време се е "оправил" проблема.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро 2 2.5 проблем със съединител

        Ами то си тече отнякъде,не е трудно за откриване.
        Дано не си на някой светофар,когато ти потъне педала.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро 2 2.5 проблем със съединител

          Мн. ясно , няма как да нямаш теч , търси го.
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • #6
            От: Паджеро 2 2.5 проблем със съединител

            Тече, ма като има.
            Въпроса е, от колко време нЕма.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро 2 2.5 проблем със съединител

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              Ами то си тече отнякъде,не е трудно за откриване.
              Дано не си на някой светофар,когато ти потъне педала.
              Вероятно е да тече.И не на светофара при тръгване , ми некъде при спиране , ако влезе в предния - никаква застраховка няма да го разкърпи от плащане.На негово място бих ревизирал спирачната система , преди да се тревожа за съединителя.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро 2 2.5 проблем със съединител

                Аз имах подобна случка , проблема се реши със смяна на долната помпа. Локализирай теча .
                емил златков
                паджеро 2.5тд
                ве стром 650

                Коментар


                • #9
                  От: Паджеро 2 2.5 проблем със съединител

                  Джипа го взех миналото лято и го карах прилично. Почти цялата зима беше в сервиз заради парно, но дълго време не можех да намеря радиатора.

                  Имам някакви притеснения, че може проблема да се е появил в сервиза, затова не искам да го карам пак там.

                  Можете ли да ми дадете координати на читав човек в София, който ще може да ми помогне в тази ситуация?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Паджеро 2 2.5 проблем със съединител

                    Питай дедо Владо 0877 17 07 27
                    В Костинброд е.
                    Или Соти 0885 47 74 40
                    В Божурище.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Паджеро 2 2.5 проблем със съединител

                      Мерси за контактите. Ще ги прозвъня и ще се разберем с някой от тях как ще процедираме нататък.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Паджеро 2 2.5 проблем със съединител

                        Първоначално публикуван от zemo Преглед на мнение
                        Аз имах подобна случка , проблема се реши със смяна на долната помпа. Локализирай теча .
                        Или долна или горна помпа. Най-вероятно долна, но не го виждаш или е горна и течността влиза в серво апарата и не можеш да я видиш.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Паджеро 2 2.5 проблем със съединител

                          Първоначално публикуван от StoyanMinkov Преглед на мнение
                          Или долна или горна помпа. Най-вероятно долна, но не го виждаш или е горна и течността влиза в серво апарата и не можеш да я видиш.
                          КОЛЕГА НЕ ПИШИ ГЛУПОСТИ ПЪРВО СЕ ИНФОРМИРАЙ С ЧЕТЕНЕ И ПОСЛЕ ПИШИ НИЩО ЛИЧНО
                          Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Паджеро 2 2.5 проблем със съединител

                            Първоначално публикуван от StoyanMinkov Преглед на мнение
                            Или долна или горна помпа. Най-вероятно долна, но не го виждаш или е горна и течността влиза в серво апарата и не можеш да я видиш.
                            Ако не се обосновеш за поста си ще те пратя при модератора.Крайно време е да се престане със спам , или глупости в техническите форуми.
                            И аз , като "druje" -ЕЙ , това не ти е селското кафене да плещиш.Преценявай къде се намираш.
                            После какво се случва с форумът.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X