Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся си мотор, никога не съм карал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся си мотор, никога не съм карал

    Искам за лятото да взема някакъв мотор, по морето ще го ползвам, не ми трябва скъп, примерно до 1500 лева, само дето не съм сигурен дали да е скутер или нещо по кросово понеже чат пат ми се иска и из гората да мога да карам, по пътища не баш през храстите де. Иначе другите ми изисквания са да може спокойно да се движи с 80км. по асфалтов път, даже с 2ма човека на него, аз тежа 72-3кг висок 182см, втория човек примерно 60кг. т.е. 130кг общо да може да ги движи и по нанагорнища.

  • #2
    От: Търся си мотор, никога не съм карал

    Иж с кош е твоят мотор...
    Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

    Коментар


    • #3
      От: Търся си мотор, никога не съм карал

      Първоначално публикуван от Бачо Ачо Преглед на мнение
      Иж с кош е твоят мотор...
      Даже ще останат и пари за екипировка!

      Коментар


      • #4
        От: Търся си мотор, никога не съм карал

        Първоначално публикуван от Бачо Ачо Преглед на мнение
        Иж с кош е твоят мотор...
        Ебавате се май.Мотори карам ,с книжка де от 84год.И с ръка на сърцето си признавам -не мога да карам мотор с кош.Не да не съм опитвал но това чудо не мога да го подкарам направо.

        Коментар


        • #5
          От: Търся си мотор, никога не съм карал

          Еее друго е като вдигне коша по завойте ,но да е Юпитер 2
          KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

          Коментар


          • #6
            От: Търся си мотор, никога не съм карал

            Най-лесно ще си избереш по следния начин.
            Харесваш си типа на мотора например скутер,после сядаш на компа и в някой от авто сайтовете в търсачките им задаваш това което искаш цена , година и др.
            И не на последно място задаваш само обяви които са ти на една ръка разтояние от частни лица.

            После тръгваш от обява на обява и на пета шеста проба сам ще разбереш каква моторетка ти трябва.

            Иначе на тема коя марка или модел е най - най е трудно да се даде еднозначен отговор.

            Един съвет купи си по евтина и по стара моторетка но по възможност да е запазена от улегнал продавач , такива машини и продавачи си личът на са излъскани и наточени с надписи шарении и с излъскани степенки и охлузена от падане боя.

            Като за първи мотор става и запазен МЗ 150 от последните с дисковите спирачки има всичко което искаш и цена и возия и мощност за начало.
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • #7
              От: Търся си мотор, никога не съм карал

              Ижа с кош не може да изпълни изискването да се движи по нанагорнища с 80км в час. BMW R75 или Zundapp KS 750 покриват това изискване, но няма да останат пари за екипировка.
              Gnome Rhone AX2 800 1938
              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
              Husqvarna Te 510 1989
              Argvmentvm ad novitatem

              Коментар


              • #8
                От: Търся си мотор, никога не съм карал

                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                Ебавате се май.Мотори карам ,с книжка де от 84год.И с ръка на сърцето си признавам -не мога да карам мотор с кош.Не да не съм опитвал но това чудо не мога да го подкарам направо.
                Настройката!
                Куплирането на коша много важно !
                Ъгъла на сходимост , мотор към окачен кош си е важен .
                Правиш го всеки път :
                Мотор с кош с един човек - едно
                Мотор с кош с двама - единия е в коша - друго .
                Мотор с кош с двама - и двамата на мАтора - различно.
                Матор с кош , и двама на коша , един на задната седалка и никой на кормилото - нямам идея.
                Мотор с кош , двама на мотора , тъщата в коша - обмислям идеята кое ми е по скъпо и целесъобразно...

                Коментар


                • #9
                  От: Търся си мотор, никога не съм карал

                  Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                  Ижа с кош не може да изпълни изискването да се движи по нанагорнища с 80км в час. BMW R75 или Zundapp KS 750 покриват това изискване, но няма да останат пари за екипировка.
                  Мисля, че и малко повече ще потрябват.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся си мотор, никога не съм карал

                    Кажи първо имаш ли А категория
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся си мотор, никога не съм карал

                      Започни от R1, после ще му мислиш.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся си мотор, никога не съм карал

                        Запиши курса. Като покараш учебния ще имаш малко по добър поглед върху нещата.
                        Ако не - търси нещо дето се кара с "М" но няма да ти изпълни всички изисквания.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся си мотор, никога не съм карал

                          Ами мислех си че имам А категория, като разпитах се оказа че иман частична А тоест мога триколка да карам, но не и нормален мотор. Понеже живея в Англия и при изкарана Б категория получаваш автоматично и А, но се оказа че не е пълна А, а важи само за триколки пък кое е триколка и кое не е вече не знам, то и мотор с кош е с 3 колелета и би следвало да е триколка ама като чета коментарите се кара по трудно от мотор без. Та май ще трябва да изкарам А първо. Така или иначе аз си мислех или за някакъв скутер 150cc или за някакво ендуро пак с подобен обем, за мотор с кош не ми е минавало през ума

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся си мотор, никога не съм карал

                            На колко си години,ако съдя че си около 20 годишен ,няма да можеш да караш директно А категория,което значи че си ограничен до 250 куб.см ако не бъркам.
                            Аз например много харесвам 1000 кубиковите пистарки,даже мислих да домъкна още един такъв,покарах час два,трицепсите ми се бяха удървили с уговорката че съм корав в ръцете,ми не е моя тип мотор.Та би трябвало отдавна да си се ориентирал какво искаш.
                            Мотор с кош няма начин,виж нещо триколка от рода на канам бива.

                            Категория А1

                            Категория А1* дава право на управление на мотоциклет* с работен обем на двигател до 125см3,с максимална мощност не повече от 11kW и с отношение мощност/тегло, което не превишава* 0,1 kW/kg .

                            Изисквания:

                            Кандидатът за придобиване на правоспособност за управление на МПС от*категория А1*трябва:Да има навършени не по-малко от 16 години, като курсът може да бъде започнат при навършени 15 години и 9 месеца.

                            Необходими документи:

                            Копие от диплома за завършено минимум основно образование.СнимкаЛична карта

                            Курсът*за придобиване на правоспособност*категория А1*е разделен на две части
                            – теоретично и практическо обучение. Теоретичното обучение включва 36 часа „Безопасност на движението”, 4 часа „Общо устройство на мотоциклета”. След завършването на курса, кандидатът се явява на вътрешен изпит по теория. На изпита се* решават* 3 изпитни листовки с общо 45 въпроса. Минималния брой точки за оценка „Да” е 87, от общо 97 бр. По изискване на Държавна Автомобилна Инспекция /ДАИ/ Автошколата провежда вътрешни изпити по теория и по практика. След успешно издържан вътрешен изпит обучаемия се явява на външен изпит пред ДАИ.

                            – При придобита правоспособност от категория В, се преминава към теоретично обучение, което включва 4 учебни часа „Общо устройство на мотоциклета”.

                            Кандидата не подлежи на изпит по теория.

                            *Практическото обучение включва* 20 учебни часа на мотоциклет (125 куб.см). Обучението се провежда на полигон и управление в градски условия. Обучението на полигон представлява изпълнение на 5 елемента /вижте видеото/.

                            Изпит за категория А1*:

                            Изпита за категория А1 се състои от 2 части:Полагане на официален теоретичен изпит пред ДАИ /ако не притежава категория В/Полагане на практически изпит на полигон и управление в градски условия.

                            След успешното изпълнение на изпитните елементи, изпита продължава в градски условия.

                            Категория А2

                            *Категория А2* дава право на управление на мотоциклети с мощност , която* не превишава* 35kW, и с отношение мощност/тегло, което не превишава* 0,2 kW/kg .

                            Изисквания:

                            Кандидатът за придобиване на правоспособност за управление на МПС от категория А2 трябва:Да има навършени не по-малко от 18 години, като при започване на обучението кандидатът трябва да е на възраст не по-малко от 17 години и 9 месеца.

                            Необходими документи:

                            Копие на диплома за завършено минимум основно образование.Лична картаШофьорска книжкаСнимка

                            Курсът*за придобиване на правоспособност*категория А2*е разделен на две части теоретично и практическо обучение:

                            Теоретично обучение:

                            При придобита правоспособност от категория В, се преминава към теоретично обучение, което включва 4 учебни часа „Общо устройство на мотоциклета”;За лица, които не притежават* правоспособност от категория В* – теоретичното обучение е в размер на 36 часа „Безопасност на движението” и 4 часа „Общо устройство на мотоциклета

                            Практическо обучение:

                            Практическото обучение включва 20 учебни часа управление на мотоциклет. Обучението се провежда на полигон и управление в градски условия градски условия. Обучението на полигон представлява изпълнение на 5 елемента /вижте видеото/.

                            Забележка:

                            *Лицата, които кандидатстват за придобиване на правоспособност за управление на МПС от категория А2 и притежават свидетелство за управление на мотоциклет от категория А1 по-малко от две години, преминават обучение, което обхваща 14 учебни часа от модул ПО “Управление на МПС”, и полагат вътрешен практически изпит и официален изпит пред ДАИ-практика.Лицата, които кандидатстват за придобиване на правоспособност за управление на МПС от категория А2 и притежават свидетелство за управление на мотоциклет от категория А1 не по-малко от две години, преминават обучение, което обхваща 7 учебни часа от модул ПО “Управление на МПС”, и полагат вътрешен практически изпит и официален изпит пред ДАИ-практика.

                            *

                            Изпит за категория А2*:

                            Изпита за категория А2 се състои от 2 части:Полагане на официален теоретичен изпит пред ДАИ; /ако не притежава категория В/Полагане на практически изпит на полигон и управление в градски условия.

                            След успешното изпълнение на изпитните елементи, изпита продължава в градски условия.

                            Категория А:

                            *Категория А*дава право за управление на*мотоциклети и триколесни моторни превозни средства с мощност над 15 kW /без ограничения в кубатурата/.

                            *Курсът за категория А включва теоретична и практическа подготовка:

                            *Теоретично обучение:при придобита правоспособност от категория В, се преминава към теоретично обучение, което включва 4 учебни часа „Общо устройство на мотоциклета”;за лица, които не притежават* правоспособност от категория В – теоретичното обучение е в размер на 36 часа „Безопасност на движението” и 4 часа „Общо устройство на мотоциклета

                            Практическо обучение:

                            Практическото обучение включва 20 учебни часа управление на мотоциклет. Обучението се провежда на полигон и управление в градски условия градски условия. Обучението на полигон представлява изпълнение на 5 елемента /вижте видеото/.

                            Забележка:

                            Обучението на лицата, които кандидатстват за придобиване на правоспособност за управление на МПС от категория А и притежават свидетелство за управление на мотоциклет от категория А1, е по намален хорариум от 14 учебни часа.Полагат вътрешен практически изпит и официален изпит пред ДАИ-практика.Обучението на лицата, които кандидатстват за придобиване на правоспособност за управление на МПС от категория А и притежават свидетелство за управление на мотоциклет от категория А2 по-малко от две години, е по намален хорариум от 14 учебни часа. Полагат вътрешен практически изпит и официален изпит пред ДАИ-практика.Обучението на лицата, които кандидатстват за придобиване на правоспособност за управление на МПС от категория А и притежават свидетелство за управление на мотоциклет от категория А2 не по-малко от две години, е по намален хорариум от 7 учебни часа. Полагат вътрешен практически изпит и официален изпит пред ДАИ-практика.

                            *

                            Изпит за категория А:

                            Изпита за категория А се състои от 2 части:Полагане на официален теоретичен изпит пред ДАИ, за кандидати, които не притежават категория В.Полагане на практически изпит на полигон и управление в градски условия. Кандидатите, които притежават категоря В се явяват само на практически изпит.

                            Необходими документи:

                            *** Копие на лична карта*** Копие на диплома;*** Свидетелство за управление на МПС минимум категория В /ако притежават такова/.*** Снимка.

                            Цена на курса и изпитни такси

                            Продължителност на курса за категория „А“ е около 20 дни.
                            Последно редактирано от Roninn; 03-05-17, 17:47.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся си мотор, никога не съм карал

                              Тая година станах на 24, но и 250 кубика са повече от достартъчни, аз за 150 кубика миксер или ендуро си мислех като пуснах темата, нито триколка нито мотор с кош искам, ама 150 кубика няма да мога да го карам със сегашната ми книжка нали ?

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170501_012019.jpg
Прегледи:1
Размер:245.7 КБ
ID:5752116

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X