Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся си мотор, никога не съм карал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся си мотор, никога не съм карал

    Яко е усложнена работата..

    На времето - категория М - курс, теория, практика, изпит - теория, практика. Преди 16 годишна възраст - курс няма. Разрешение от работодателя - сиреч от директора на техникума. При нас освен с врътка или документна измама нямаше начин да получиш такова разрешение.
    Изкарах М.

    После - категория В. Курс, теория, практика, изпит - теория, практика. Преди 18 годишна възраст - курс няма. Разрешение от т директора на техникума. При нас освен с врътка или документна измама нямаше начин да получиш такова разрешение. Теорията - същата, като за категория М, изпита теоретичен - същия. Листовките бяха едни - и за М, и за В. Това, че имах М, беше проблем при получаването на новата книжка.
    Изкарах В.

    Следващата година - категория А. Курс, теория, практика, изпит - теория, практика.Разрешение от работодателя - сиреч от директора на техникума. Понеже това беше изискуемо от военните, директора на техникума беше отсвирен. Теорията - същата, като за категория В, изпита теоретичен - същия. Това, че имах В, нямаше никакво значение.
    Изкарах А.

    Това - 1982 година ставаше, де.

    Ако сега трябва да се явя на изпит по теория - загинал съм. Ако трябва и на кормуване - изпитващия, хм, е загинал, ако не вземе правилното решение.

    Преди година питах съседа ми - автоинструктор с име и опит - аз с моята категория А какво мога да карам?
    Оказа се, че съм в заварено положение, и мога да карам всичко двуколесно, без ограничения...

    И леекинко ми се прокрадва една мисъл - да си взема една Gold Wing, и да се пенсионирам завинаги... Още не съм узрял - децата са малки, но идеята я има, маята ми е по рождение - и остава да втасвам.

    Толкова малко ми трябва..
    Последно редактирано от Veni1; 03-05-17, 19:39.

    Коментар


    • #17
      От: Търся си мотор, никога не съм карал

      Опасно приближаваш приказката кога идва щастието
      Happiness comes when the children grow up and........

      Коментар


      • #18
        От: Търся си мотор, никога не съм карал

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Яко е......
        Стига си се хвалил.
        Преди време лека сбирка , леко и кротко се черпиме и понеже сме си колтурни от ЛР ,не си мериме карданите на масата а книжките.И кво -показвам и викам имам всичко без ЕФ за фърколет.До мен колегата се хили е па аз само С ама и ЕФ.И кво стана бре -пилот на хиликоптер.Е нема такъв смях.

        Коментар


        • #19
          От: Търся си мотор, никога не съм карал

          Опасно приближаваш приказката кога идва щастието
          Аз отдавна съм подминал времево тая приказка.

          Ама така ми се случи, че на стари години децата ми са малки...

          Тия карти ми се паднаха в тоя живот, на следващото раздаване - каквото Господ е решил.

          Коментар


          • #20
            От: Търся си мотор, никога не съм карал

            Абе, Иво...
            Кво да се хваля, бе, майна, като няма вече с какво..

            Кога ли ще се видим на една малка маса, с няколко малки...

            ..пиенета, да речем?

            Коментар


            • #21
              От: Търся си мотор, никога не съм карал

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              Стига си се хвалил.
              Преди време лека сбирка , леко и кротко се черпиме и понеже сме си колтурни от ЛР ,не си мериме карданите на масата а книжките.И кво -показвам и викам имам всичко без ЕФ за фърколет.До мен колегата се хили е па аз само С ама и ЕФ.И кво стана бре -пилот на хиликоптер.Е нема такъв смях.
              Да ти кажа аз как го зная,категорията се казва Ф,тоест за фсичко.

              Коментар


              • #22
                От: Търся си мотор, никога не съм карал

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Яко е усложнена работата..
                ...........
                Зор е сега. Тогава изкарваш книжа бол, от ввсеки град. Има и да вземат, и да глобяват, и пак да ти остане. Стига да намериш инструктор, компютри няма.
                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                ..........И леекинко ми се прокрадва една мисъл - да си взема една Gold Wing, и да се пенсионирам завинаги... Още не съм узрял - децата са малки, но идеята я има, маята ми е по рождение - и остава**да втасвам.
                Толкова малко ми трябва..
                Здравия плод се ражда от старо дърво. Както и големите простотии. Бива, но май ендуро може да е по
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #23
                  От: Търся си мотор, никога не съм карал

                  Аааааа Вени,курс за С категория почнах точно на 15 години.На 17 години имах шофьорска книжка с кат С, чаках два месеца да навърша 18 и я получих.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся си мотор, никога не съм карал

                    и за В категория имаше курсове преди 18, после се чакаше да навършиш 18 и даваха книжката.......... разрешение от директора на техникума не помня да са ми искали - това в Плевен, 84-та година
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся си мотор, никога не съм карал

                      В нашта гимназия автотракторно дело се изучаваше 9-10 клас, в кабинет и с практика в ДАП, 11 клас при навършени 17 г. започва кормуване накрая с изпит, книжката - на 18. Това за категория С и спомените ми са от 78 г., но със сигурност и доста преди това е било по същия начин. Мене ме хвана реформата с МУЦовете и УПК, бях втория такъв набор, първият изкараха С, нас ни оставиха само до Б. Даже малко бяхме на кантар и си платихме половината гориво, някъде къде 20ина лева май беше. Кормувах при навършени 17, на 18 взех книжка /СУМПС/, 85г. това... Разрешения от директори, секретари и прочие трудови колективи за предсрочно каране на курсове мисля че имаше в специални случаи - за спортни цели, ОСО и подобни работи..

                      Коментар


                      • #26
                        От: Търся си мотор, никога не съм карал

                        ТОва с училищата, дето излизаш с книжка си е отделно, аз говоря за курс към ОСО /май се казваше/, имаше 3 месечни и 45-дневни, записваш се свободно, 350лв. /ако не бъркам/ беше таксата.
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся си мотор, никога не съм карал

                          Вие почнахте да обяснявате кой каква категория е взел преди 40 години. Ако някой е бил танкист в казармата и при уволнението е получил право да управлява верижен трактор - супер! Ама какво отношение има това по въпроса. Тука стана като мотозоната егати!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся си мотор, никога не съм карал

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            И леекинко ми се прокрадва една мисъл - да си взема една Gold Wing, и да се пенсионирам завинаги... Още не съм узрял - децата са малки, но идеята я има, маята ми е по рождение - и остава да втасвам.

                            Толкова малко ми трябва..
                            А защо искаш такъв голям мотор, той тежи наполовината на кола, голям, тромав, струва сигурно колкото фолксваген Пасат, е не получаваш никакви приемущества за всичките тези минуси, пак си на открито, на две гуми пак си също толкова уязвим на него както на всеки друг мотор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Търся си мотор, никога не съм карал

                              Я да попитам може ли да се откажа от категория С,защото при тази анархия по пътя никога няма да карам камион,едно че вече книжка се сменя на 5 години,второ и да искам да карам трябвало и някакво удостоверение което струва 700 лв и отделно психо преглед 100.Та имам АВС да си останат АВ.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Търся си мотор, никога не съм карал

                                Отказах се наскоро.Когато попълваш документите в КАТ,дават ти да попълниш и една допълнителна молба за отказ от кат "С".И книжката се сменя след 10 год

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X