Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окачване на Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Окачване на Terracan

    Отварям тази тема, колеги да споделяме всичко свързано с ремонти и подобрения по окачването на Terracan-а. Както и цени на части и от къде се пазаруват, а понеже аз сам си отремонтирам ходовата част цени за труд не знам, но предполагам други колеги ще споделят и такива.
    От както съм взел моя Теракан вече около 15 к км. не съм правил нищо, освен предни биалети и тампони на стабилизиращата щанга непосредствено след покупката, като частите ги взех от Базис, марка Мобис но не помня цените.
    Та от скоро при мен се чуваше леко скърцане в ляво при въртене на волана, а при минаване по неравности усещах леко похлопване в дясно.
    Реших да огледам предницата и се заех най напред с лявата страна, където се оказа че Теракана има луфт във долната фтулка /които са пластмасови/ на паразитния хебел, а тя беше останала и без грес и от там се усещаше скърцането. Добра новина е че има възможност за монтиране на гресьорка на корпуса на хебела м/у двете фтулки и ще се гресира периодично. Това ще го отремонтирам в най-скоро време.
    Друго което констатирах в ляво е лек луфт във външният кормилен накрайник, които ще се сменя, но на есен /ако не стане нетърпимо/ при монтажа на нови гуми, защото ще трябва и стенд да се минава.
    От дясно се указа, че има леко разбити тампони на горният носач от дясната му страна и тях мисля да ги сменя и от двата края на носача. По е е за смяната трябва да се сваля целият носач.
    Бърза справка в Базис за оригинални части марка Мобис показа, че гореконстатираните части не са повече от 100 лв.
    Като външният кормилен накрайник марка Мобис е комплект с вътрешен. Ревизирайки предницата видях, че на всички шарнирни връзки маншоните са почти празни без грес, та мисля да пробвам да добавя гресьорка и на накрайника който ще сменя, и ако се получи, при следваща смяна на разбит шарнир или накрайник ще добавям гресьорки.
    Имам и един въпрос, марката Мобис ли е най качественна за Корейските возила или има и други, всъщност какво се вгражда по окачването в завода производител?
    HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
    VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
    Няма да е все така!
    Нула две осмици 724 пет едно пет 1

  • #2
    От: Окачване на Terracan

    Гледам,че често споменаваш Базис, но аз имах кофти първо впечатление от тях. В четвъртък им звъня да поръчвам спирачки пълен комплект. Човека ми обяснява, че за тези и тези пари ми праща дискове валео и накладки хай-кю. В петък не ги гледах в еконта щото така или иначе нямаше опция преглед и не ми се плащаха 80кинта в двете посоки, та ги взех. В събота ги погледнахпредните бяха китайски кунг- нещо си, задните не се разбра какви са, но наклядките си бяха хай-кю. Сега те може да са качествени, но като давам 500лева без да се пазаря и да се правя на търговец защо трябва да е дребна душица въпросния търговец и да ме губи като клиент.
    Ясно е, че ще търся алтернятива, и сега зням защо са им толковя ниски цените...
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #3
      От: Окачване на Terracan

      Ами да ти кажа аз на два пъти съм поръчал от тях, първия въпросните биалети и тампони, а втория всички филтри без горивния и съм доволен. Мой познат си поръчва от тях масла за диф, скорости и раздатка Мобис и помпа за съединителя и той изказа добри отзиви, та незнам.


      HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
      VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
      Няма да е все така!
      Нула две осмици 724 пет едно пет 1

      Коментар


      • #4
        От: Окачване на Terracan

        От девет години карам и поддържам Кии.
        От Базис за сега не са ме подвеждали.
        На всичкото отгоре магазина им в Бели брези работи и в събота и недела.

        Коментар


        • #5
          От: Окачване на Terracan

          Аз ли съм каръка? Просто се надявах на Корейски части, Китайски мога да си взема и във Варна и то без да плащам транспорт(бтв, в сайта им пише, че за поръчки над 200 лева не се плаща транспорт, но за над 500 явно се плаща)
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #6
            От: Окачване на Terracan

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            От девет години карам и поддържам Кии.
            От Базис за сега не са ме подвеждали.
            На всичкото отгоре магазина им в Бели брези работи и в събота и недела.
            Може би въпроса ми е точно за теб, каква марка части се влагат първоначално в Корейските возила?
            Предполагам , че и в КИА и ХЮНДАЙ се влагат еднакви части като производител.
            HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
            VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
            Няма да е все така!
            Нула две осмици 724 пет едно пет 1

            Коментар


            • #7
              От: Окачване на Terracan

              [QUOTE=BRUKLLIN;3149310]Може би въпроса ми е точно за теб, каква марка части се влагат първоначално в Корейските возила?
              Предполагам , че и в КИА и ХЮНДАЙ се влагат еднакви части като производител.[/QUOTEа

              И аз така предполагам,
              все пак са в един концерн,



              Коментар


              • #8
                От: Окачване на Terracan

                Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                Аз ли съм каръка? Просто се надявах на Корейски части, Китайски мога да си взема и във Варна и то без да плащам транспорт(бтв, в сайта им пише, че за поръчки над 200 лева не се плаща транспорт, но за над 500 явно се плаща)
                Колега, защо не им се обади, за да им направиш скандал и да поискаш обяснение ? Това е недопустимо и лъжливо, ако всеки си мълчи ще продължават по "правилата"...
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Окачване на Terracan

                  Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                  Аз ли съм каръка? Просто се надявах на Корейски части, Китайски мога да си взема и във Варна и то без да плащам транспорт(бтв, в сайта им пише, че за поръчки над 200 лева не се плаща транспорт, но за над 500 явно се плаща)
                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Колега, защо не им се обади, за да им направиш скандал и да поискаш обяснение ? ...
                  А де ?!

                  Като са казали, че доставката е безплатна, отказваш да я платиш, куриерската фирма веднага им звъни, те или оправят "грешката" на момента, или ти отказваш да я вземеш, така и така не си погледнал какво има вътре.

                  Не мисля, че би трябвало да се оплакваш, защото дори не си си потърсил правата/договорката на момента.

                  Дано да нямаш проблем с частите.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Окачване на Terracan

                    За съответната фирма съм чувал и най-доброто и най-лошото, което явно важи за 99,99% от търговците у нас. Останалите 0,01% навярно все още нищо не са продали.

                    За кратния ми опит с части за Хюндай, съм пазарувал от магазина на Сребърна до Еко в София. От там масло за диф и раздатка Mobis, висящ лагер китайски - вече е монтиратн, дано нямам ядове с него, гумен тампон на кардана - той си е маркиран като Hyundai/Kia made in Germany, a на пликчето си има холограмен стикер hyundai mobis.

                    Относно некоректните търговци и няма какво да се направи - напротив има.

                    Какво ми пращате и колко е гаранцията?
                    -Е то за това няма как да ти дам гаранция.
                    -Като няма гаранция, защо е на цената на такова с гаранция?
                    На мен лично са ми сменяли гаранционно тампони и то в сервиз на доставчика на части.

                    Каква е тази доставка без опция за преглед? - Отказваш я! Нали могат да ти пратят един кашон с камъни.

                    Получаваш различни продукти от тези за които сте се договорили?
                    Звъниш и ги връщаш за сметка на търговеца.
                    -Не мога да върна парите, то това е същото като Валео. Нали знаеш, че трявба гаранция и касова бележка?
                    -Така ли? Бре? Ами обяснете на данъчните, защо няма касова бележка, за ххххлв. а имам платежно от Еконт?
                    По такъв начин искаха да ме изиграят за едни амортисьори, гаранция на която не пише нищо за касова, няма и следи от телбот. Като чу за данъчни и внезапно се появи един комплект закс.

                    Хора, не е чак толкова зле в нашата мила родина. Търсете си правата, не се оставяйте да ви баламосват.
                    Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                    Коментар


                    • #11
                      От: Окачване на Terracan

                      Аз бързах доста да получа частите в петък ,за да ги монтирам в събота. Колата ми трябваше а със старите дискове не се караше дори и градско, а си возя жената и детето в тази кола. Пича разбра че бързам и си е направил гяволията. А аз заложих на реномето на фирмата,защото бях чел добри отзиви и не ме подведоха, наистина ми пратиха дискове и накалдки. Накладките ОК, ама дисковете бяха от незнайни производители. На сайта на въпросния Базис има банер, на който пише ,че всичко над 200 лева е с безплатен транспорт, а пича оше по телефона ме подготви за "скъпата "доставка на 20 -те кила желязо.
                      Както и да е бях на зор, сложих ги за сега всичко е нормално ,но и аз доста си пазя дисковете и винаги гледам да ги разработвам правилно.
                      А за скандала, аз не бачкам така.... Но до края на годината много хора ще са наясно с търговските практики на фирмата и ще се насочат към алтернативни търговци. Здраве да е, човек се учи цял живот. Бъдете живи и здрави и нека продължим по темата с окачването .
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #12
                        От: Окачване на Terracan

                        Съжалявам, че така се е получило. В случая не говоря за скандал, а напротив равномерен и спокоен тон.
                        Още един съвет от мен, вече всички телефони могат да записват, пускайте запис докато говорите
                        Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                        Коментар


                        • #13
                          Окачване на Terracan

                          Вече съм със сменени тампони и фтулки, и да изкажа впечатления.
                          Първо се заех с носача, като свалянето му се оказа не лека задача. Най-трудно ми беше с отделянето на шарнира от шенкела, но след подпиране на болта с дълга щанга и бой с чука по шенкела стана работата.



                          Развива се също и амортисьора от горната страна, както и спирачната тръбичка се разкача от маркуча. При развиването на двата болта държащи оста на носача за рамата да се внимава за реглажните пластини

                          как са сложени за да се върнат после правилно на местата им.
                          За самата замяна на тампоните и изваждането им от носача си трябва преса и доста нерви.....


                          Монтажа е по обратния път, като двете гайки на оста на носача се стягат последни, като джипа трябва да е легнал на гумите си за да стегнат в работно положение.
                          Относно смяната на фтулките на паразитния хебел няма нищо сложно, просто се развиват 4 гайки и голямата на оста на хебела и се заменят фтулките.
                          Както си и мислех добавянето на гресьорка не беше никак трудно и се получи перфектно.


                          Само да добавя фтулките за хебела струват по 4 лв. бр. а тампоните на носача по 20 лв. бр. и двата артикула са марка MOBIS, като по старите тампони имаше абсолютно същите щампи като на новите.
                          Сайт за покупка не споменавам да не правя реклама, но те са ясни.
                          Още нещо да споделя понеже звънях и в официалния представител за въпросните части, в различните градове представителствата даваха различни цени, като разликата беше в пъти!!!!!
                          Как си формират ценовата политика тези
                          представителствата един Бог знае.
                          Та ако търсите оригинални части проверявайте и официалните...
                          Ако някой ще прави тази интервенция, ако има въпроси да пита може би съм пропуснал нещо.
                          Последно редактирано от BRUKLLIN; 10-05-17, 21:41.
                          HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                          VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                          Няма да е все така!
                          Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                          Коментар


                          • #14
                            От: Окачване на Terracan

                            Браво за описанието и снимките!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Окачване на Terracan

                              Аз пък поръчах направо цял хебел,че моя е дал фира. А ако пак излезе луфт, ще се сменят втулките вече. Явно 68 лева не са ми се сторили много.
                              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                              Ford Fiesta 1.4 Tdci

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X