Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRF250 Rally - Коментари и мнения !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • CRF250 Rally - Коментари и мнения !

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:th[4].jpg
Прегледи:1
Размер:12.5 КБ
ID:6131952 Определено не е тежка машина , но го рекламират като адвенчър байк . Техническите данни са достъпни в нета . Цената е атрактивна , килограмите също , пробег с оригиналния резервоар около 320км . Оборудван със всичко необходимо за регистрация . Има някаква подготовка за закрепване на багаж (евентуално меки дисаги ) . Предлага се и модел с АБС , който може да се изключва с натискането на един бутон . Това което ми е неясно , и ме кара да се чудя, не съм карал машина с подобни параметри . С оглед малкото коне , може ли това конче да се оборудва подходящо за дълъг път . Като е ясно че с всичко може , но питането е дали би могло да се постигне добър баланс , а не наказание при такива пътувания . Изкушавам се да взема един , да го обзаведа с някакъв вариант на мек багаж и да се ползва като универсална машина за всичко . От разходки в града , и умерено шофиране по черни пътища до пътуване по далечни дестинации . Като нов модел не очаквам да има много мнения от ползвали го , но мнения на колеги карали подобни като параметри машини ще са от полза .

  • #2
    От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

    Ясно, че не съм го виждал и карал, ама тия 24 к.с. ... да ходя за цигари с него, може и да е ОК.
    МАксималната му скорост е около 110 км./ч. ... на пътя ще ме отвяват тировете.
    И не на последно място теглото .... 160 кг. ... не е чак толкова лек.
    Единствения плюс е може би ниската му цена ... ама ...
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

      На мен ми стои прекалено много офроуд този мотор. Почти, като за мотокрос. Вероятно за Монголия и за Сибир (пътят на костите) ще е идеална тази Хонда... Аз специално бих предпочел това за пътешествия. http://www.edimotocenter.com/bg/node/2844 Тук са два цилиндъра и 40 коня. Ще става за офроуд, но не и за мотокрос, а за асфалт ще е идеално.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

        Ако ти се чете:
        http://advrider.com/index.php?thread...wners.1212233/
        На мен ми изглежда страхотно, освен това ако ползват една и съща рама с 450 като едно време си става много интересен.

        Коментар


        • #5
          От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

          Това е мотор за момиченца , няма нищо общо с CRF , нито рамата , нито окачването. Става за червената шапчица да ходи на гости при баба си , стига да е доста яка ,та да се справи с тези 160кг.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

            Изчетох много положителни мнения за този мотор . Въпреки малкото коне , казват че динамиката е добра - подържа скорост от 130 км . Знам че по каталог му дават по малко . Това което срещнах като позитив още - отлична ветрозащита в оригиналния вариант , просвета , по големия резервоар . На пазара има достатъчно тунинг вече за модела . Примерно системи за багаж , по голям от фабричния разервоар и т.н.
            Търсят се мнения като цяло , какво е добре и какво не . Знам че си наясно , но това с червената шапчица не върши работа . Ако може с повече конкретика . Не е задължително да е този модел , нищо че е обект на темата . Търси се машина която е малко по лека - под 200 кг . , да е с добра автономност , и да не е само шосеен бегач . Не Искам много нали .

            Коментар


            • #7
              От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

              Килограмите са му множко, а кубиците малко. Не знам колко е дълговечен тоя двигател....все пак е от новата генерация, а не дърт въздухар дето разхлопан изкарва още толкова. Според мен ако трябва да се вместим в това тегло лесно може да приспособим много други по-мощни едноцилиндрови ендура за целите, които са заложени и в този. Лично на мен ето това ми се струва доста интересно моторче, да не говорим, че е с 35 кила надолу:
              http://www.ccm-motorcycles.com/gp450.asp
              Yamaha XT​M600E '98
              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

              Коментар


              • #8
                От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

                Това е много куц кон .Максималната скорост е малко измамна ,защото излиза с 14/40 зъбаци ,ако му сложиш нормални зъбаци скоростта ще падне .За дълъг път ще е мъка ,по-добре погледни големия му брат-новата Африка .

                Коментар


                • #9
                  От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

                  Разгледах го на живо, много красив мотор. Прилича на Дакарските Хонди. От далеч, може също да го сбъркаш с новата Африка, но всеки, който е над 180см и над 80 кг ще изглежда като Ну Пагади на него. Окачването също е доста меко (пробвах го) така, че мераците за багажи, големи резервоари и други такива ги забравете. Всичко е предвидено за собствените му килограми + 70/80кг водач. Опашката е доста фина и няма да може да носи товара, който очаквате. Идеален е за някой 18 годишен, който хем иска в гората, хем да може да ходи от град до град и естествено не тежи 100кг. Става за всичко, не е да не става, хората и със скутери обикалят по света, но няма да е това, което си представяте. А тези дето ще карате със 130, може, но за кратко, освен ако не искате да видите колко ще издържи мотора. И кое му е евтиното не разбрах - почти 7,000 евро. За пет пъти по-малко пари може да се вземе един ДР 650(доста запазен), който също е към 160кг а има 20 коня повече. Двигателя му е буквално нестрошаем и с малко подобрения става перфектната машина за всякакви пътища - ако се съмнявайте питайте Питона или Ivan J.
                  Последно редактирано от ramar; 01-05-17, 20:55.

                  Коментар


                  • #10
                    От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

                    Новата Африка не ме кефи , а и голямо магаре си имам - триумф експлорер . Благодаря за насоките и съветите , стигнахме до еднозначно мнение . Имах си съмненията , но явно и при други мнението е че не става . Това което Чанев е показал сякаш по става . Поне като параметри изглежда доста по добре . Гледам че най близкия дилър ми е на около 300 км . Може да се поразходя да го видя на живо . Не ми е зор на всяка цена да взема нещо , имам си мотор почти нов и оборудван . Нещо обаче ми се иска по лек и универсален .

                    Коментар


                    • #11
                      От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

                      Да разширим малко темата. Тук попаднах на три статии за експедиционни мотори, техните плюсове и минуси. Това са виждания и препоръки от хора, които доста са пътешествали, и са имали възможност да карат по много, почти всякакви мотори, и леки, и тежки на далече. Изводите им са интересни и точни. Това е "ADV Селекция на мотори 1". В дясно отгоре са другите части 2, и 3, а надолу има много коментари. http://www.sibirskyextreme.com/2013/...selection-101/
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #12
                        От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

                        На мен ми прилича на модерна версия на Degree, което си беше перфектно моторче за универсална употреба - през седмицата да ходиш на работа, а уикенда за риба или да си видиш роднините, ако не са много далече Но защо са го натоварили с още 30-40кг сухо тегло, нямам идея. За офроуд става до язовира, ако не е стръмно или кално.
                        ССМ се славят като типични английски мотори - качество е лоша дума

                        Коментар


                        • #13
                          От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

                          Каква по-добра конкретика- високо тегло,малка кубатура,ниска мощност,малка и не удобна седалка за дълъг път,ниска скирост- при тези 110 км/ч ще е почти на макс.обороти-което води да кратък живот,относително ниска цена от,която не остава и помен, оборудвайки го за дълъг път.Това за червената шапчица е самата истина. Не става за ендуро,камо ли за адвенчър и, Владич,най- малко за мотокрос.
                          Иване напълно си прав за приложението му.Тежи колкото Ктм 690!!!
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #14
                            От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

                            Дааа. Прав си. Това 250 даже и за мотокрос не става. Слабичко, меко и не особено леко....
                            690 Ендуро R на КТМ е 150 кила пълен зареден, но е 67 коня, а амортисьорите му са Уайтпауър. И при него се иска доработка, като всякакви защити, по-голям резервоар и по-добра седалка, но вече е друг клас и с много по-големи възможности.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #15
                              От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

                              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                              Дааа. Прав си. Това 250 даже и за мотокрос не става. Слабичко, меко и не особено леко....
                              690 Ендуро R на КТМ е 150 кила пълен зареден, но е 67 коня, а амортисьорите му са Уайтпауър. И при него се иска доработка, като всякакви защити, по-голям резервоар и по-добра седалка, но вече е друг клас и с много по-големи възможности.
                              Да, това е истинско тежко ендуро, много мощно, рязко, "избухливо", но е само 1 цилиндър и вибрациите са много, много големи. Според мен за дълъг път е много натоварващо.

                              За версис 300: Не е за извън пътя. А този /300/ е много тежък и маломощен за целта. И скъп.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X