Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRF250 Rally - Коментари и мнения !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

    Кавасакито 300, което е 170 кила пълно, заредено, с два цилиндъра, водно охлаждане, инжекция и 40 коня ще мине навсякъде, там, където и слоновете по 220-230 кила и 1000-1200 кубика ще минат. Даже при него ще по-леко минаването, защото самият мотор е по-лек. Всичко зависи от това, къде ще караш, и къде ще пътешестваш. А който си пада повече по мотокроса ще си търси други мотори. Но с под 150 кила мотор на наистина дълъг път трябва да имаш малко по-специална настройка и по-специално мислене, за да тръгнеш. Леко, леко, ама според мен под 150 кила мотор на дълъг път идва прекалено леко и започва да те развява вятъра, като есенна шума и да те местят тировете насам, натам. А пък, който иска да се муши по гори и по дерета, но по-наблизо, то има всякакви дръгели, и всякакви марки, и модели тежки по 120 кила най-много. На такива места, обаче, по гори, сипеи, дерета и горски пътеки, слонове по 220-230-250 кила не могат да минат, без значение, колко коня са, и колко цилиндъра са. Такива са фактите и реалностите.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #17
      От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

      Жалко , и излиза че малко искам а няма такова животно . Може би варианта отива на нещо къстъм .

      Коментар


      • #18
        От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

        Ами аз ти казах, DR 650, с малко промени и си готов.

        Коментар


        • #19
          От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

          Добре е , обаче да добавя още нещо към изискванията - да е по нов .

          Коментар


          • #20
            От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

            Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
            Изчетох много положителни мнения за този мотор . Въпреки малкото коне , казват че динамиката е добра - подържа скорост от 130 км . Знам че по каталог му дават по малко . Това което срещнах като позитив още - отлична ветрозащита в оригиналния вариант , просвета , по големия резервоар . На пазара има достатъчно тунинг вече за модела . Примерно системи за багаж , по голям от фабричния разервоар и т.н.
            Търсят се мнения като цяло , какво е добре и какво не . Знам че си наясно , но това с червената шапчица не върши работа . Ако може с повече конкретика . Не е задължително да е този модел , нищо че е обект на темата . Търси се машина която е малко по лека - под 200 кг . , да е с добра автономност , и да не е само шосеен бегач . Не Искам много нали .
            Тогава малко по-подробно. Къса колесна база , разликата с някои мотори е около 15см. , висока седалка , но нормална височина за рали мотор , това значи висок център на тежестта и нестабилен мотор. 43мм. предна вилка , никоя фирма от можещите да правят окачване не предлага подобна от 25 години , та най-вероятно е китайска. Елементарен заден амортисьор , направен от евтини материали , общо взето евтините материали преобладават в мотора , от там идва теглото и цената. Мощността , нямаш си представа колко спънат кон е това , 130 км.ч. ти гарантирам , че не може да ги поддържа. Но най-добре се качи от големия мотор на тоя скутер и ще разбереш за какво ти говоря. Аз съм го правил , и единствения мотор който ставаше беше два цилиндъра и два такта. Единственият мотор който изглежда като рали мотор и става за всичко е КТМ 450 Рали реплика /да ме извинява колегата с КТМ-ската предница/ , ама и цената му е съвсем различна.



            Според мен какво е правилното решение. Купуваш си офроуд мотоциклет 300-450 к.см. подлежащ на регистрация , четирите японски фирми и КТМ-Хускварна ги предлагат. Тунинговаш го с нужният ти като обем резервоар на Acerbis , много фирми предлагат и елементи за ветрозащита. Няколко идеи.









            Като резултат ще имаш мотор който ще отговаря на изискванията ти , тегло под 140кг. , много добро окачване , динамика и всичко останало.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #21
              От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

              Мерси , вече е по разбираемо .

              Коментар


              • #22
                От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

                Чуват се слухове, че Сузуки ще пускат нов модел DRZ 400, защото старият имаше някои несъвършенства и чупливи работи. Може да се почака, защото това въздушното DR 650 с тоя карбуратор, с тези 43 коня и тегло 162 кг пълен, с 13 литра резервоар и разход 5/100 си е направо антика.
                Това дето Весо (motor-men) го предлага е най-добрият вариант. Правиш си сам мотора, който ти трябва и те устройва и забравяш за слонове по 1000-1200 кубика. Най-малко е смяна на седалка, по-голям резервоар и монтиране на разни защити. Повечето си сменят и фаровете при този тунинг, като изхвърлят стандартните, които обикновено са само за отбиване на номера, че има фарове. Но моторът върху, който ще се работи е добре да е модерен с инжектор и водно охлаждане, а не с карбуратор и въздушно.
                Последно редактирано от ВладиЧ; 02-05-17, 13:55.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #23
                  От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

                  Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                  ... Но моторът върху, който ще се работи е добре да е модерен с инжектор и водно охлаждане, а не с карбуратор и въздушно.
                  Ти това КАК можа да го напишеш, що си хвърляш камъни в градината ни
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • #24
                    От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

                    Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                    Ти това КАК можа да го напишеш, що си хвърляш камъни в градината ни


                    И карбуратори .....

                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #25
                      От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

                      Абсолютно безпристрастен съм. После да няма обвинения - "Що си хвалиш твоето"....
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #26
                        От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

                        а пък в-стром модел 2017 е само 250цц и май пак не става....ама пък е с 2 бутала? не го хваля, нито кавасакито-малко тежко ми идва. хондата пък е много "рейсинг" направена и за дълъг път сигурно ще изморява. колкото до макс.скорост-мисля че повече от 100 км/ч му е зор да поддържа на който и да е. това от опит с доминатор 250-еднобутален-след разходката ми до румъния преди 2 години.
                        http://www.globalsuzuki.com/motorcyc.../v-strom250_a/

                        Коментар


                        • #27
                          От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

                          След смяна на ауспуха:
                          155кг с 13л бензин (с пластмасовия 23л резервоар- 162кг)
                          650 кубика, 43кс.
                          Може да се купи нов от САЩ (6000$) и да се докара/внесе, какъвто е случая с моя.
                          Тунинг и аксесоари бол.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0258.jpg
Прегледи:1
Размер:776.6 КБ
ID:5752062

                          Иначе Хондата много ми харесва, но като чух теглото и цената се отказах тотално.
                          LZ1NDI
                          DR650SE K8

                          Коментар


                          • #28
                            От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

                            Тоя В- Стром не дават колко коня е с тези 250 кубика, но тежи 188 кг пълен. И гумите му са 17х17. Чисто шосе и то за новобранци там А2-А3 каквито бяха там новите глупости в категориите преди 22 години.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #29
                              От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

                              Килограмите не ми е ясно защо ви притесняват, това е златната среда. Нито тежко, нито прекалено леко. Отделно отнесени към такъв "малък" мотоциклет предполагат че не са пестени материали за направата, наблегнато е на по-голяма издържливост. Маломощния двг и малката кубатура имат и плюсове. В случая с гумите и веригата примерно ще доведе до по-голям техен ресурс. Както и на самият двигател. Отделно има предимства и при пресечен терен, естествено, само ако на собственика му липсва така често срещащата се състезателна нагласа. Смяната на масло е на 12800км, количеството му е под 2л. Що годе голяма автономност, лично не ме впечатлява, всичко, което е с автономност под 500км го неглижирам. Относно крейсерската скорост от 90-100км , подбират се съответните пътища. Започваш да забелязваш неща, които преди това си изпускал, дори може да броиш камъните по пътя, пълно единение и синхрон с природата. Истинска наслада, не е необходимо да спираш да разглеждаш разни забележителности, можеш да го направиш в движение. Не знам какъв максимален преход на ден като километри е постижим с такова моторче, но предполагам че не е невъзможно да са от порядъка на 500-600км. За повече не знам. Или накратко обобщено, един малък, щадящ във всяко едно отношение своя собственик мотоциклет, чието експлоатиране не би било скучно, по-скоро по-различно, донейде атавизъм, нов мироглед.
                              Gnome Rhone AX2 800 1938
                              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                              Husqvarna Te 510 1989
                              Argvmentvm ad novitatem

                              Коментар


                              • #30
                                От: CRF250 Rally - Коментари и мнения !

                                [QUOTE=gnomerhone;3149577Маломощния двг и малката кубатура имат и плюсове. В случая с гумите и веригата примерно ще доведе до по-голям техен ресурс. Както и на самият двигател.[/QUOTE]
                                Това ми звучи като инструкцията за употреба на една българска марка китайски обувки "Обувките ще издържат повече, ако ги носите през ден"
                                С по-мощният мотор може да се пести от предна гума, ако се кара на задна

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X