Обява

Свий
Няма добавени обяви.

регулиране на резачка за дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • регулиране на резачка за дърва

    Имам две китайски резачки за дърва. Едната аз я купувах преди 10-тина години, а другата неизвестно от кога е, просто ми я дадоха, но не работеше добре. До скоро тази дето аз я купувах работеше добре, но тази година отказа да пали. Почерпвам с малко бензин и препалва, но до там. Разглобих карбуратора, но ми се струва че вакуума е запушен. Сложих карбуратора на старата резачка. Запали от раз. Викам си че ще я ползвам безгрижно. Поработих 10-тина мин и изгасна. Няма палене. Като изстине си пали и работи. На старата резачка работеше по същия начин. Мислех си че там проблема е от механика.
    Как да го регулирам този карбуратор. С бензиновите двигатели не съм много в час.

  • #2
    От: регулиране на резачка за дърва

    Семерини, смуче въздух като загрее през тях. Има ги и са евтини, и по добре я занеси на майстор.....

    Коментар


    • #3
      От: регулиране на резачка за дърва

      За семетините на коляновия вал ли става въпрос?
      Резачката е китайска и не струва 100лв. Замислям се за някоя щилка да взема. Само че от стоене да не я прецакан. До колкото знам бензина прави едни отлагания. Най вероятно заради това се е запушил карбуратора с който изобщо не пали.

      Коментар


      • #4
        От: регулиране на резачка за дърва

        С риск да ме оплюят, ама ако я ползваш от време на време не ти трябва нищо марково. Приятел смени семерини на Щил миналата седмица - 65 лв., че стана на 8-9 години машината, дали е нарязал 10 кубика с нея. Оправи си китайчето и си го ползвай. Ако си вадиш хляба с нея - взимай си хубава.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: регулиране на резачка за дърва

          И аз бях на мнение че за моите нужди не ми трябва маркова. Първите години режех по 7-8кубика дърва на сезон за огрев. Сега имах нужда да нарежа две дървета в двора. Рязах ги с триона миналия месец. Вчера след смяната на карбуратора запали от раз. Тъкмо започнах да режа дебелите дървета и след около 10 мин работа почна да глъхне, губене на мощност и изгасна. Няма палене. Като изстине пали от раз. Вчера рових в нета и аз намерих ремонтен комплект за карбуратора на цена 65лв. Не бих дал такива пари, при положение че ново китайче е под 100лв.

          Коментар


          • #6
            От: регулиране на резачка за дърва

            Загряването с губене на мощност и работене студена са предположенията ми са семерини на коляновия вал. Това са под 10 лв части, дай карбуратора на ултразвук за 5 лв сигурно ще го почистят и си дръж китаеца за 8 кубика да земаш друго е безсмислено.

            Коментар


            • #7
              От: регулиране на резачка за дърва

              Колко струва карбуратор за китайска резачка? Погледни, защото чарковете са евтини. Аз намирам за 20 лв без да съм търсил много.

              Коментар


              • #8
                От: регулиране на резачка за дърва

                Машината се оправи. Днес след обяд си викам да поразчистя малко дървалака, пък колкото работи. Доста рязах и започна да престъпва, все едно свършва бензина, но рязах докато угасна. Прибрах нарязаното и се научих да я запаля. Дърпах и псувах. Уморих се от дърпане и седнах да почина. Тогава отворих резервоара и се оказа празен. Е като го напълних, машината работи без да ми е правила проблеми. То и не съм я напъвал, даже за малко я гасиха аз да си почина, но втория резервоар го изгорих безгрижно. Като съм рязал дърва обикновено 8 кубика за ден ги правя и отива 2л бензин​.

                Коментар


                • #9
                  От: регулиране на резачка за дърва

                  Хаха, това добре. Масло наливаш ли

                  Коментар


                  • #10
                    От: регулиране на резачка за дърва

                    Димич, прегледай горивния път от резервоара до карбуратора. При мен при съвсем лека пукнатина по него (която беше в резервоара), се държеше аналогично.

                    Коментар


                    • #11
                      От: регулиране на резачка за дърва

                      "Когато си купуваш евтин инструмент се радваш веднъж-когато го плащаш, а плачеш всеки път когато го ползваш.
                      Когато си купуваш скъп инструмент-плачеш веднъж-когато го плащаш, а се радваш всеки път когато го ползваш."

                      Това не е моя мисъл, четох я някъде из форума. Но е истина, поддържам я 100%.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: регулиране на резачка за дърва

                        И, Коле, ако си купуваш какъвто и да е инструмент, се радваш.
                        Пък ако се счупи и си го поправиш - пак се радваш.

                        Това е моя мисъл, и е истина, и аз я поддържам 100%

                        Коментар


                        • #13
                          От: регулиране на резачка за дърва

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Димич, прегледай горивния път от резервоара до карбуратора. При мен при съвсем лека пукнатина по него (която беше в резервоара), се държеше аналогично.
                          С "новия" карбуратор (от старата резачка) си работи добре. Като се замислих за семерингите на коляновия вал, ако губи от там налягане, тогава и карбуратора не работи. На стария карбуратор, му е запушен канала на вакума, съответно не отваря иглата за да пусне гориво. Маркучето от резервоара ми е здраво.
                          Скоро няма да ми трябва резачката. Надявам се, че следващия път като се наложи да я ползвам, ще работи както днеска.

                          Коментар


                          • #14
                            От: регулиране на резачка за дърва

                            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                            Машината се оправи. Днес след обяд си викам да поразчистя малко дървалака, пък колкото работи. Доста рязах и започна да престъпва, все едно свършва бензина, но рязах докато угасна. Прибрах нарязаното и се научих да я запаля. Дърпах и псувах. Уморих се от дърпане и седнах да почина. Тогава отворих резервоара и се оказа празен. Е като го напълних, машината работи без да ми е правила проблеми. То и не съм я напъвал, даже за малко я гасиха аз да си почина, но втория резервоар го изгорих безгрижно. Като съм рязал дърва обикновено 8 кубика за ден ги правя и отива 2л бензин​.
                            Като ми откраднаха старата хускварна мислех да мина на китайска ....и пак си купих хускварна...нова. Тия 8 кубика ще ги среже с един литър.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #15
                              От: регулиране на резачка за дърва

                              Ясно ми е че разхода е голям. Имам храсторез и е много икономичен. Ама за него дадох 1000лв. Обаче баща ми коси доста и си заслужава.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X