Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За пореден път изроних зъбите на короната 4runner 3.0тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За пореден път изроних зъбите на короната 4runner 3.0тд

    Колеги помагайте има ли някакви други варианти за корона 41 зъба по здрава.
    [SIZE=4][COLOR=red]Искам България чиста[/COLOR][/SIZE]

  • #2
    От: За пореден път изроних зъбите на короната 4runner 3.0тд

    От 2.4 ТД ?

    А с какви гуми си ?

    Коментар


    • #3
      От: За пореден път изроних зъбите на короната 4runner 3.0тд

      Гумите са silverstone sport 285.75.16 а последния беше от 2.4тд поне за такъв ми го продадоха
      [SIZE=4][COLOR=red]Искам България чиста[/COLOR][/SIZE]

      Коментар


      • #4
        От: За пореден път изроних зъбите на короната 4runner 3.0тд

        Дифа някой барАл ли го е преди да се строши?Луфтовете как бяха?
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          От: За пореден път изроних зъбите на короната 4runner 3.0тд

          Ми незнам няма ше видими следи от отваряне маслото беше бистро преди да се счупи.
          [SIZE=4][COLOR=red]Искам България чиста[/COLOR][/SIZE]

          Коментар


          • #6
            От: За пореден път изроних зъбите на короната 4runner 3.0тд

            Аз се замислям за цял от ленд крузер

            Коментар


            • #7
              От: За пореден път изроних зъбите на короната 4runner 3.0тд

              Всъщност,кой диф чупиш?Преден или заден?
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                От: За пореден път изроних зъбите на короната 4runner 3.0тд

                Преден с предавателно число 4.10
                [SIZE=4][COLOR=red]Искам България чиста[/COLOR][/SIZE]

                Коментар


                • #9
                  От: За пореден път изроних зъбите на короната 4runner 3.0тд

                  При зор назад ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: За пореден път изроних зъбите на короната 4runner 3.0тд

                    Първоначално публикуван от Билян Дойчев Преглед на мнение
                    Гумите са silverstone sport 285.75.16 а последния беше от 2.4тд поне за такъв ми го продадоха

                    Само аз ли си мисля. че тези гуми са твърде големи за този автомобил?!
                    Life is too short to drive dull cars!

                    Fight global warming !
                    ... turn on your A/С !

                    Коментар


                    • #11
                      От: За пореден път изроних зъбите на короната 4runner 3.0тд

                      Абсолютно. Максимум 31" да ти е мирна главата.
                      И никога теглене и напъване на заден ход.
                      Нещо с посоката на зъбите беше, но по-запознатите да кажат. Аз спазвах тези съвети и никакви проблеми не съм имал.

                      Коментар


                      • #12
                        От: За пореден път изроних зъбите на короната 4runner 3.0тд

                        Биляне здрасти!Ще е хубаво да дадеш малко повече инфо как ги чупиш, дали си на бавни, напред ли се движш, стръмен баир ли е, или дълбока кал и т.н.Първото което ще те помоля, е да си провериш предавателното число на задния диф.Т.е. да си сигурен, че двата дифа са с еднакво число.Става с броене.Подпираш отзад едното колело срещу потегляне напред и назад, за предпочитане дясното.Слагаш трансмисията(ск кутия) на неутрална, трансфера(раздатка) на бързи или неутрална-задвижване само задно(да не е вкл предния).Вдигаш задно ляво, ръчната спирачка свободна.Слагаш марки със забележим фулмастер или лепенки на фланеца за кардана и на корпуса на дифа(още по-добре на противопраховата капачка и корпуса), и слагаш на гумата горе в 12 часа и на калника.Можеш и сам, но е по-добре двама-единият върти гумата и брои, другият гледа фланеца на дифа и брои.Въртиш гумата точно 2 оборота.Ако марката на фланеца подмине белега на корпуса на дифа с 1/10 4-тия оборот е 4.10.Ако спре 1/10 преди 4-тия е 3.91.Ако го подмине с около1/3 е 4.30, ако е с 1/2 е 4.56 и т.н.Това важи за отворен или отключен диф.Ако дифа е заключен или ЛСД, вдигаш двете колела(подпираш отпред срещу потегляне) и въртиш 1 оборот.Двете колела трябва да се въртят заедно.
                        Второто е, че в предния диф не може да се ползва корона и пиньон от заден.Това е заради конструкцията на зъба.Който има упор(по-наклонената страна), и този упор трябва да не е този който получава натиска от зъба на пиньона(също натискащ с вертикалната си страна) при движение напред.По-вертикалните стени на зъбите предават усилието-т.е. са контактните точки.Ако се монтира задна корона става обратното и изхвърлящото усилие от наклонените повърхности е много голямо.
                        Ще ползвам терминологията от скицата:Зъб може да се счупи много по-лесно, ако натискът е от coast към drive, отколкото от drive към coast.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:toothterms.gif
Прегледи:1
Размер:4.6 КБ
ID:5752167
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:102420162209.jpg
Прегледи:1
Размер:516.5 КБ
ID:5752168
                        Вижда се марката с бял фулмастер на корпуса до прахозащитната капачка зад фланеца на кардана.Най вероятно съм завъртял дифа преди снимката и белега на капачката е отдолу.
                        Отделно ще кажа и това, че дифа за да работи правилно и дълго, трябва да се центрова и обикновенно се сменят корона и пиньон заедно.За настройките, преднатегнатостта на лагерите е също много важно.Не можеш да смениш само корона.Винаги двете комплект+лагери.Дифовете на Тойота са сметнати добре за оригиналната компановка.Не можеш да сравняваш 2.4 с 3.0ТД.Вторият е във възможност при монтирани по-големи гуми от оригиналното оборудване(както казаха колегите по-горе) да строши доста неща по предаването.Та има си правила и най-големите гуми които влизат под калника обикновенно докарват други проблеми:-)
                        Последно редактирано от metotem; 04-05-17, 17:24. Причина: уточнение
                        1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                        Коментар


                        • #13
                          От: За пореден път изроних зъбите на короната 4runner 3.0тд

                          Колега мерси много за разяснението утре че го видя задния по метода който си писал.А дифа се счупи на бавни в каменист стръмен баир с повече газ.
                          [SIZE=4][COLOR=red]Искам България чиста[/COLOR][/SIZE]

                          Коментар


                          • #14
                            От: За пореден път изроних зъбите на короната 4runner 3.0тд

                            Това, което ми излиза на мен за 2,4 е 4.555 предавателно число, иначе казано 41 зъба на короната и 9 на пиньона. Провери както колегата metotem каза задния диф с какво число е, ако отпред слагаш 4.1, а отзад си с 4.55, както и обатното не е добре.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X