Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтина джипка с евтина поддръжка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Евтина джипка с евтина поддръжка

    Здравейте.Препоръчайте ми евтина джипка за 4000-5000лв само за джипа.Основно на асфалт ще се кара и по горите,но без сериозен оффроад.Чудя се между дизелова фронтера Б и киа спортич.Фронтерата дълга база ми се вижда големичка,а късата пък не ми хареса,че е с 2 врати.Киата как е?Багажника на кията малък ли е?Поддръжката и обслужването?Дизел или бензин нямам някакви препочитания.И да попитам някъде пише и клирънсите на отделните модели стокови понеже не мога да открия нищо.Стоковата фронтера по-висока ли е от кията? Някой друг модел ако се сетите пак предлагайте,че аз колкото повече чета толкова повече се обърквам.

  • #2
    От: Евтина джипка с евтина поддръжка

    Ами ако държиш на 4 врати избора ти е КИА. Фронтерата мисля е по-висока, но е много голяма 4 вратата.
    Багажника на кията е много голям. Задните седалки падат напред и пространството между седалките и багажника става около 2 метра.
    Поддръжката е от най-евтините за джип...
    Друго подобно е c-rv, но там нямаш перманентно 4x4 което да включиш при нужда...

    Коментар


    • #3
      От: Евтина джипка с евтина поддръжка

      Гледам също и санта фе-та,но те май по към сув бият.Иначе и черокита има разни за тия пари,но там май частите са цифра?Размерите на фронтерата не ме притесняват толкова от малък град съм и тука места за паркиране колкото щеш..тя по принцип по ми харесва от кията,но пък не знам цените на частите как са?

      Коментар


      • #4
        От: Евтина джипка с евтина поддръжка

        Първоначално публикуван от qckk Преглед на мнение
        Гледам също и санта фе-та,но те май по към сув бият.Иначе и черокита има разни за тия пари,но там май частите са цифра?Размерите на фронтерата не ме притесняват толкова от малък град съм и тука места за паркиране колкото щеш..тя по принцип по ми харесва от кията,но пък не знам цените на частите как са?
        Колега, частите са си части, труда за ремонт при джипките е по-скъп, щото труда е знаене + можене + повече хамалогия.
        Имай предвид, че в малкия град местните майстори които ще ти вземат по-евтино могат да ти направят такива бели, че после ремонта да ти се върже златен, ако преди това не се самоубиеш.

        Ако искаш да караш джип, какъвто и да е, забрави думата евтино. Навсякъде, когато става въпрос за плащане, ще те слагат в графа "тарикати".
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Евтина джипка с евтина поддръжка

          Аз като фен на марката предлагам да включиш и Диско1 в списъка с възможни модели.
          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

          Коментар


          • #6
            От: Евтина джипка с евтина поддръжка

            Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
            Аз като фен на марката предлагам да включиш и Диско1 в списъка с възможни модели.
            Ама преди това някой да му каже колко ще му струва труда за ремонт на мост, пък частите отделно.

            ... и още нещо, ако колегата го е пропуснал.
            Половината от възможностите на джипа са гумите, а те са м/у 600 и 1000+ лева според това какъв ще си хареса/избере.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Евтина джипка с евтина поддръжка

              Е това за гумите е голямата истина.
              Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

              Коментар


              • #8
                От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                За кия-та 15" goodrich all train всеаезонна 215х75х15 е около 200 лв парчето...

                Коментар


                • #9
                  От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                  Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                  За кия-та 15" goodrich all train всеаезонна 215х75х15 е около 200 лв парчето...
                  Той може и 16" да сложи,ама на какво да ги сложи?
                  Първо трябва да има джип.
                  А моята Киа се продава.
                  Последно редактирано от georgipetkov64; 01-05-17, 19:08.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Ама преди това някой да му каже колко ще му струва труда за ремонт на мост, пък частите отделно.
                    Ти да видиш! Я кажи да чуем какъв е поредният мит за честите ремонти по мостове и скъпите им части...
                    Все пак трябва да стоим в крак с модните тенденции
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                      Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                      Ти да видиш! Я кажи да чуем какъв е поредният мит за честите ремонти по мостове и скъпите им части...
                      Все пак трябва да стоим в крак с модните тенденции
                      А, ето го точният човек !

                      Съвсем нарочно съм написал частите отделно, щото има от Шитпарт до Ашкрофт.

                      Масо, я кажи колко е труда за ремонт на преден мост примерно ?
                      ... а ако се включат Таргата и Андро също ще е полезно.

                      Въпроса ми е съвсем сериозен, да не остава някой с грешно впечатление, еле па да се засяга на марка.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                        "труда по преден мост" какво значи?
                        Имаш некоя история явно в жибето, ма не споделяш как някой са го метнали, явно.
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                          Значи, смяна на всичко което се износва по моста и може да се смени.

                          Имам няколко приятели с Дървендър и Дискотеки (ама двойки) и всичките си правиха мостовете, щото при ревизия в началото на ползването им бяха леш.
                          Всичките мероприятия по мостовете се правиха в сервиз със съвсем друг предмет на дейност, на техен приятел и мой познат, и цената беше "някаква", колкото да не е без хич, та за това питам колко ти взеха, или колко биха взели Таргата и Андро, естествено ако не е някаква тайна де.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                            "Всичко, което се износва" се свежда до 2 семеринга и четири лагера. Изключая спирачни дискове и накладки. Големият семеринг на сферата е 17 лв. на Кортеко, къде 30 лв. за грес. Да сложим и 3-4 кормилни накрайници по 25 лв (Лемфьордер).
                            Лагери главина, хубави, са по около 25 лв бройката - по два на мост.
                            Без Диско 2 - там незнам.
                            Много хора, които не престояват дълго под вода не познават нито една от тези части.
                            Правилното разбиране на проблема води до отстраняването му, неразбиращи майстори само псуят и обясняват колко не става.

                            п.п. На последната ни разходна, един силно нечуплив Нисан, с мега яките части по целият преден мост, ме запозна с устройството на предният им мост. Има разлика само в законтрящата гайка на лагерите на главината
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                              "Всичко, което се износва" се свежда до 2 семеринга и четири лагера. Изключая спирачни дискове и накладки. Големият семеринг на сферата е 17 лв. на Кортеко, къде 30 лв. за грес. Да сложим и 3-4 кормилни накрайници по 25 лв (Лемфьордер).
                              Лагери главина, хубави, са по около 25 лв бройката - по два на мост.
                              Без Диско 2 - там незнам.
                              ...
                              Не разбрах, колко ти взема майстора в сервиза за да смени всичките тези неща ?
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X