Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтина джипка с евтина поддръжка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Евтина джипка с евтина поддръжка

    На една хонда цр-в (или по-малкото хр-в) поддръжката и с нищо не е по-различна от на една лека кола.
    Има един литър масло за диференциала отзад и толкоз. Е не е и съвсем джип, но пък за риба, някъде на излет и лоши пътища, е доста добре.
    Гумите са почти като на лека кола, разхода също не е нещо по-различно от бензинова кола с такъв мотор.

    Кията е малко по-клоняща към джип и предполагам по-здраво окачване, като за черни пътища.

    И горе-долу с това се изчерпват възможностите за този бюджет. Ако се вземе нещо по-голямо, от сорта на Дискавъри, е доста вероятно да попадне на някой кошник да му скъса джоба.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #17
      От: Евтина джипка с евтина поддръжка

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Не разбрах, колко ти взема майстора в сервиза за да смени всичките тези неща ?
      Аз не мога да доложа, както казах - ти явно имаш негативен опит - сподели. Мой труд е по около два часа на страна цялостно разглобяване и сглобяване на моравата (без допълнителни условия). Единственият специален инструмент, който ти трябва е вложка 52 (или 2 1/32 май се пада).
      Отделно - както казах - няма съществени конструктивни разлики във всички цели предни мостове със сфери => би трябвало за тях да се взима еднаква сума за обслужване от майсторите.
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #18
        От: Евтина джипка с евтина поддръжка

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        ..., щото при ревизия в началото на ползването им бяха леш.
        Много работещи неща при ревизиране излиза, че са извън норми. Така че ревизирането е за мераклии-перфекционисти. Търсещите евтин джип(да служи колкото Москвич), ремонтират основно при нужда. Като нищо не тече, няма хептен фрапиращи странни звуци, вибрации и пр, и като има необходимите течности където трябва, далеч не всички хора търсят зорлем проблеми и разходи. И о, чудо, карат си машините доста продължително, за разлика от перфекционистите, които постоянно нещо дооправят и ремонтират.
        Тук в тоя Форум почти всички са изкривени в това отношение. Само чат пат като пусне някой някоя реставраторска тема и източи две кофи кална вода от трансмисията на някой ГАЗ 69, с който предния собственик си е вършил безпроблемно селскостопанската работа и то дъълги години, се сещаме че "може и по иначе, може".
        Много ги плашите мераклиите пускащи теми като тази. Па гуми, па обслужване...все незадължителни неща. А и щом някой има 5К да търкаля два тона желЕзо по лов, риболов и разходки, ще намери и още хиляда лева за гуми или ремонти ако с времето му дойде на акъла.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #19
          От: Евтина джипка с евтина поддръжка

          Именно! Онзи ден го видяхме на живо - дори Нисан не са измислили лагери, които да работят в кал повече от няколко години, нихната...
          А ако питаш собственика - железна машина - 5 години откак я обслужих! Дигаш едното колило - от другата сфера потича кал. Ако такъв купиш - марката няма значение - обслужваш всичко.
          Проста проверка на течноста в дифа и сферите (при Д1 са различни) дава яснота за състоянието на доста неща.
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #20
            Евтина джипка с евтина поддръжка

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Значи, смяна на всичко което се износва по моста и може да се смени.

            Имам няколко приятели с Дървендър и Дискотеки (ама двойки) и всичките си правиха мостовете, щото при ревизия в началото на ползването им бяха леш.
            Всичките мероприятия по мостовете се правиха в сервиз със съвсем друг предмет на дейност, на техен приятел и мой познат, и цената беше "някаква", колкото да не е без хич, та за това питам колко ти взеха, или колко биха взели Таргата и Андро, естествено ако не е някаква тайна де.
            Мога да доложа за Диско 2 за 3 години експлоатация какво е сменено по окачване и ходова част:
            1. След лифт 3" предния кардан/карета се скапаха и се смени с такъв от Газ69 без двойно каре - около 300 лв с всичките баланси и проби грешки преди това при смяна на карета - без пробите около 200 с труда. От тогава има някакви вибрации при 130 км/ч ама аз карам със 140
            2. При лифта сменях кормилни накрайници тампони и биалети, после още едни биалети и напоследък тампони и биалети - но се кара с газ по легналите полицаи и се скапват след яки камънаци офроуд.
            3. Никакви ревизии и ремонти по раздатка, дифове и подобни. Раздатката си е със стандартния луфт но се свиква.
            Сериозен оф не е виждал от типа хоп я да видим до къде ще стигна през реката напряко.
            Най екстремно поне за мен е било качването и слизането на Вълчи Камък и Орлово око в кално време ама по най най преките пътеки за екстремистите - това с пищяща жена и 2 малки деца.
            Досега от мързел не съм извел даже и блокажа щото тракшъна + автомата за мойта употреба досега е перфектен.
            Това всичкото с гуми 32" АТ БФГ
            Последно редактирано от rosen_offroad; 02-05-17, 13:27.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #21
              От: Евтина джипка с евтина поддръжка

              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
              Аз не мога да доложа, както казах - ти явно имаш негативен опит - сподели. Мой труд е по около два часа на страна цялостно разглобяване и сглобяване на моравата (без допълнителни условия). Единственият специален инструмент, който ти трябва е вложка 52 (или 2 1/32 май се пада).
              Отделно - както казах - няма съществени конструктивни разлики във всички цели предни мостове със сфери => би трябвало за тях да се взима еднаква сума за обслужване от майсторите.
              Аре ся, не го удряй на чест !
              Който пуска такива теми едва ли ще се опитва сам да прави такива ремонти, а и ти и твоят Класик не сте масов пример.

              Нямам никакъв опит, а скоро и едва ли ще имам за ремонт на преден мост, но ме интересува колко струва това удоволствие като труд, а пък и в темата тръгнА приказка за Диско, та за това.

              Никой нищо не казва, а и форумните майстори си траят, та сигурно е неква тайна или мистерия.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Аре ся, не го удряй на чест !
                Който пуска такива теми едва ли ще се опитва сам да прави такива ремонти, а и ти и твоят Класик не сте масов пример.

                Нямам никакъв опит, а скоро и едва ли ще имам за ремонт на преден мост, но ме интересува колко струва това удоволствие като труд, а пък и в темата тръгнА приказка за Диско, та за това.

                Никой нищо не казва, а и форумните майстори си траят, та сигурно е неква тайна или мистерия.
                Няма никаква мистерия - нормавреме за обслужване на целият преден мост е 4 часа - и това ако го направиш целият на парчета , включително със сваляне на "прасето" . Цените за за сервизен час са различни , а и работата е специфична така че може и на договорка - 100 лв без сваляне на дифа , 150 лв със демонтаж , така харесва ли ти ...
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • #23
                  От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                  Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                  Няма никаква мистерия - нормавреме за обслужване на целият преден мост е 4 часа - и това ако го направиш целият на парчета , включително със сваляне на "прасето" . Цените за за сервизен час са различни , а и работата е специфична така че може и на договорка - 100 лв без сваляне на дифа , 150 лв със демонтаж , така харесва ли ти ...
                  Ааа, нЕма кво да ми харесва, от джип с цял мост отпред неам никва нужда.
                  За скара-бира и измислен ми върши работа.

                  За обща култура ме интересуваше. Благодаря, ше те цитирам !
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                    Следя темата, моля колегата да ме извини, че му я пооспамихме, ама пък как хубаво си хортуваме . За съжаление не мога да кажа нищо за мостовете, по моето Диско за близо 10г. никога нищо не е барано по тях, единствено преди седмица-две смених маслата по дифове,раздатка и скорости.Трябва да се отбележи, че преди да стана дисководещ за 5г. успях да умъртвя Ford Mondeo , Passat1 , Opel Astra , Mazda 626 .
                    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                      Киа.
                      Става и за в гората и за града.
                      Има и къса и нормална и дълга база.
                      Частите са на цената на спанака, а пък и не се чупят често.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Колега, частите са си части, труда за ремонт при джипките е по-скъп, щото труда е знаене + можене + повече хамалогия.
                        Имай предвид, че в малкия град местните майстори които ще ти вземат по-евтино могат да ти направят такива бели, че после ремонта да ти се върже златен, ако преди това не се самоубиеш.

                        Ако искаш да караш джип, какъвто и да е, забрави думата евтино. Навсякъде, когато става въпрос за плащане, ще те слагат в графа "тарикати".
                        В големия град също са ми правили големи бели и то за големи пари,даже в маркови сервизи.Важното е да намериш правилния човек.И ако искаш джип - взимай парите и тръгвай-твоят джип ще те намери!Аз тръгнах за витара и се прибрах с фронтера,но не съжалявам.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                          Нещо и на хюндай санта-фе хвърлих око.То малко не е джип,но мисля ще ми върши работа.Диското 1 до коя година е?Кия спортич нещо не ми допадна на живо.Санта фе-то ако му се сложат малко по-големи гуми от фабричното ще стане ли по-високо? То стоково леееко ниско ми се вижда или само така изглежда?Там кой мотор е добър?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                            Аз съм на мнение, че от всеки джип става нещо "по", но се тръгва с още 3-4 в началото, което за евтин такъв е дубъл, а за този на който джипа ще му е първи е непонятна инвестиция, особено ако не знае за какво точно си го е взел.

                            Преди да се купува каквото и да било, добре е да се почете малко преди това.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Аре ся, не го удряй на чест !


                              Никой нищо не казва, а и форумните майстори си траят, та сигурно е неква тайна или мистерия.
                              Еми траят си. Защото толкова редко ги ремонтират ,че забравят.Моето диско от 7год там след само смяна масла не е пипано.
                              И не бъди на всяка манджа мерудия -понякога дразни.
                              Ако искаш погледни форума и ми кажи на коя страница се появява мнение за проблем по диско.Днеска , вчера ,миналия месец....-за мен и това е показателно.

                              ПП Нещо ти се увеличават бирите...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                                Купува се някакъв джип. Какъв-какъвто...

                                Започва да се кара, и да се пробва какво толкова може повече от лека кола.
                                Каквото се налага да се купува(гуми, лебедки, окачване...)-купува се.
                                Каквото се счупи-ремонтира се. Не се пазариш за цена на труда, че ще ти сложат шапка.

                                И най-важно-не се записват или се смятат разходите.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X