Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разни въпросчета за WG (WJ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разни въпросчета за WG (WJ)

    Въпрос първи, на който не успях да намеря смислен отговор в нета:

    Какво точно е това на снимката:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:baligo.JPG
Прегледи:1
Размер:19.6 КБ
ID:6131936

    Става въпрос за е тва чудо в средата, гъвкавата платка с белите правоъгълничета по нея. Предполагам, че е някакъв датчик, само дето нищо смислено не ми идва на ум какво точно 'датчикира'.

    причината да питам е, че нещото при мен (снимката е от нета, моето не е толкова чистичко, но пък всичките му кабели са си там) е обилно залято с кафе и затъпкано с кучешка козина. По-скоро няма поражения, но като не го знам за какво е и ме нервира...
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    От: Разни въпросчета за WG (WJ)

    според мен следи и индикира положението на лоста за скоростите, май и този на раздатката

    Transmission Shifter Face Plate Light assembly 4X4
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Разни въпросчета за WG (WJ)

      Това е подсветката на лоста за скоростите при американските авт.скорости. Бялото е светещото в случая.

      Коментар


      • #4
        От: Разни въпросчета за WG (WJ)

        Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
        Това е подсветката на лоста за скоростите при американските авт.скорости. Бялото е светещото в случая.
        Мда, точно това се оказа. И даже работи. просто на силна дневна светлина не си личи, че свети, та не зацепих веднага...
        Така и не разбрах на какъв принцип точно свети (нещо луминисцентно предполагам?), ако се случи да бъзикате там, не пускайте фаровете - чудото е на 85 волта. Не трепе, но не се препоръчва за пипане с гола ръка
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #5
          От: Разни въпросчета за WG (WJ)

          Втори въпрос, този път по-интересен:

          Понякога, когато дърпам ръчната, лоста тръгва самостоятелно нагоре с едно гнусно пришракване, без да дръпне жилото.
          Понеже тия дни съм разчарковал целия салон за пране на тапицерията (кучешка смрад в неизтребими количества...), реших да вида как е устроен механизма на лоста на ръчната. Изкарах 2-3 шепи козина, датчика за дръпната ръчна проработи (беше забит с козина до степен да блокира в отворено положение), но проблема си остана. Не го прави често, но все пак е неприятно, а ако се случи да ми го направи на преглед ... сещате се.

          Конкретно въпросът ми е следния: подлежи ли на някакъв ремонт вътрешният храповик (изглежда си здрав, но ...)? Или проблема е другаде?

          Да уточня, ако не прескочи, ръчната си работи нормално, другият храповик, който задържа лоста вдигнат е без забележка. Прескача само вътрешното колело, онова на което е закачено жилото.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            От: Разни въпросчета за WG (WJ)

            Здрасти, сигурно храповика е пълен с косми или са го почиствали с разглобяване , направо го сменяй с втора употреба тъкмо сега ще ти е по-лесна смяната , защото е малко зор !
            Еди Рангелов : 0885 088 444
            Няма незаменими има незабравими хора !!!

            Коментар


            • #7
              От: Разни въпросчета за WG (WJ)

              Очаквай в най скоро време да сменяш жилото на ръчната, минах по този път, и понеже сам си го слагах да ти кажа че е голям Х?И .И за поставянето на жилото на спиралата ти трябват четири ръце и много ама много пу.ки ма.ни

              Коментар


              • #8
                От: Разни въпросчета за WG (WJ)

                И, естествено, Еди позна. Има набита козина в щракалката на вътрешния храповик. Сега се чеша по кратуната по кой точно начин да я изкарам от там, щото като застана на челна стойка я виждам, но не я стигам. калъфа на лоста свалял ли се по някакъв начин или да дращя с някоя тел, че колкото излезе?


                Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                Очаквай в най скоро време да сменяш жилото на ръчната, минах по този път, и понеже сам си го слагах да ти кажа че е голям Х?И .И за поставянето на жилото на спиралата ти трябват четири ръце и много ама много пу.ки ма.ни
                Нещо си объркал. При разчаркован салон (както съм в момента), жилото се сменя за точно 1 минута, с два пръста, една плоска отверка с 3-4мм дебелина на стеблото и тресчотка с ключ 10. Ако автомобила е в нормалното си работно състояние, 45 минути до час, ако ти е сефте и 20-25 минути ако вече знаеш какво правиш. Иска допълнително ключ 15 (за предната седална) и един гоУЕм торкс за коланите, ама торкса не му помня номера. Задната седалка се сваля с все същата 10ка, като скобите на жилото. А, да, и една кръстата отверка, за да махнеш централната конзола, която е на ...ъъъъ... 6-7-8-10 видии, не помня точно. Две от тях са малко на скришно, под средната жабка, там номера е да отвиеш само каквото трябва, но картинки за това в нета - колкото искаш.

                След централната конзола и седалките (предната има 2 куплунга отдолу, по-големият е с допълнителна щракалка, която се издърпва настрани), развиваш колана с торкса, махаш лайсните от прага, развиваш видиите отдолу, откачаш пластмасата на колана, колкото да не натиска тапицерията, откачаш и задната пластмаса на 2 зъба, пак колкото да не натиска тапицерията, махаш ламарината под задната седалка и, ако не съм забравил нещо, запретваш тапицерията да ти отвори достъп до двете скоби на жилото. Развиваш ги. Натискаш с пръст 'кученцето' на вътрешния храповик, дръпваш ръчната на 2-3 зъба, колкото да прескочи и да можеш да прибереш 'кученцето' докрай навътре.

                След това с отверката (бе то поначало си има инструмент за тая работа, ама...) прибираш ушичките, които държат жилото да не излиза назад и дърпаш назад, колкото да натегне пружината и да освободи място да извадиш жилото от храповика. Заклинваш с отверката краят на вътрешният храповик (има едно като рогче накрая, много удобно за целта) и с два пръста си вадиш жилото. От задния край е още по-лесно - просто леко назад и нагоре и си готов. Новото го слагаш по обратния начин, връщаш ръчната додолу, дърпаш пак и всичко е ОК.

                Добре е при цялата процедура колата да е подпряна с нещо, щото централната конзола не излиза, ако скоростния лост е на паркинг. Лоста на драйв, раздатката на неутрал. И предната седалка се сваля много по-лесно, ако я дръпнеш напред така, че да може да бъркаш спокойно с тресчотката по задните болтове. Мда, има и два пластмасови капака на тия задните болтове, бях забравил за тях. Вадят се просто с внимателно опъване назад.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #9
                  От: Разни въпросчета за WG (WJ)

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  И, естествено, Еди позна. Има набита козина в щракалката на вътрешния храповик. Сега се чеша по кратуната по кой точно начин да я изкарам от там, щото като застана на челна стойка я виждам, но не я стигам. калъфа на лоста свалял ли се по някакъв начин или да дращя с някоя тел, че колкото излезе?




                  Нещо си объркал. При разчаркован салон (както съм в момента), жилото се сменя за точно 1 минута, с два пръста, една плоска отверка с 3-4мм дебелина на стеблото и тресчотка с ключ 10. Ако автомобила е в нормалното си работно състояние, 45 минути до час, ако ти е сефте и 20-25 минути ако вече знаеш какво правиш. Иска допълнително ключ 15 (за предната седална) и един гоУЕм торкс за коланите, ама торкса не му помня номера. Задната седалка се сваля с все същата 10ка, като скобите на жилото. А, да, и една кръстата отверка, за да махнеш централната конзола, която е на ...ъъъъ... 6-7-8-10 видии, не помня точно. Две от тях са малко на скришно, под средната жабка, там номера е да отвиеш само каквото трябва, но картинки за това в нета - колкото искаш.

                  След централната конзола и седалките (предната има 2 куплунга отдолу, по-големият е с допълнителна щракалка, която се издърпва настрани), развиваш колана с торкса, махаш лайсните от прага, развиваш видиите отдолу, откачаш пластмасата на колана, колкото да не натиска тапицерията, откачаш и задната пластмаса на 2 зъба, пак колкото да не натиска тапицерията, махаш ламарината под задната седалка и, ако не съм забравил нещо, запретваш тапицерията да ти отвори достъп до двете скоби на жилото. Развиваш ги. Натискаш с пръст 'кученцето' на вътрешния храповик, дръпваш ръчната на 2-3 зъба, колкото да прескочи и да можеш да прибереш 'кученцето' докрай навътре.

                  След това с отверката (бе то поначало си има инструмент за тая работа, ама...) прибираш ушичките, които държат жилото да не излиза назад и дърпаш назад, колкото да натегне пружината и да освободи място да извадиш жилото от храповика. Заклинваш с отверката краят на вътрешният храповик (има едно като рогче накрая, много удобно за целта) и с два пръста си вадиш жилото. От задния край е още по-лесно - просто леко назад и нагоре и си готов. Новото го слагаш по обратния начин, връщаш ръчната додолу, дърпаш пак и всичко е ОК.

                  Добре е при цялата процедура колата да е подпряна с нещо, щото централната конзола не излиза, ако скоростния лост е на паркинг. Лоста на драйв, раздатката на неутрал. И предната седалка се сваля много по-лесно, ако я дръпнеш напред така, че да може да бъркаш спокойно с тресчотката по задните болтове. Мда, има и два пластмасови капака на тия задните болтове, бях забравил за тях. Вадят се просто с внимателно опъване назад.
                  Абе, личи си чи не си сменял жило на ръчната на WJ Не се свалят никакви предни седалки и колани(ама ако ти е кеф да развиваш и разкачаш сваляи и тях), а и да ги свалиш това заедно с мокета и задните седалки и барчето е нищо, просто развиваш някакви болчета. Личи си, че не си закачал жилото на спиралата е там е истинския ХУИ Тва с махане на мокета и на задната седалка и фиксиране на жилото е приказка.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разни въпросчета за WG (WJ)

                    Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                    Абе, личи си чи не си сменял жило на ръчната на WJ Не се свалят никакви предни седалки и колани(ама ако ти е кеф да развиваш и разкачаш сваляи и тях), а и да ги свалиш това заедно с мокета и задните седалки и барчето е нищо, просто развиваш някакви болчета. Личи си, че не си закачал жилото на спиралата е там е истинския ХУИ Тва с махане на мокета и на задната седалка и фиксиране на жилото е приказка.

                    Жилото го свалях и слагах 3 (три) пъти, докато разбера, че изобщо не ми е в него проблема. Та, как да ти кажа...

                    Друг въпрос е, ако говорим за различни жила. Всичко написано от мен се отнася за жилото от лоста до 'кантара'. Ако ти имаш предвид жилата от 'кантара' до колелата - съгласен, там х.т е по-квадратен и няма общо нито със седалките, нито с тапицерията. Въпреки, че ако имаш канал, работата пак е за половин час на жило и пак не се налагат 4 ръце никъде. Стига, разбира се, последния който е пипал, да не е 'забравил' да сложи смазка на натегачката на накладките... че честичко я забравят и тогава вече става не просто квадратен, ами и с разширени вени...

                    Както и да е, проблемът засега е решен. каквото можах, го извадих с един крив тел, останалото с компресора, излезе към една шепа косми. 'Кученцето' вече се движи свободно и ръчната е ОК.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разни въпросчета за WG (WJ)

                      А честито

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разни въпросчета за WG (WJ)

                        Два бързи въпроса и от мен-
                        1. Като включите мигач след като се върне воланът изключва ли лоста - при мен не ще сам да изключи , трябва аз да го върна.
                        2. На колко оборота ви държи след стартиране на студен двигател- става въпрос за 4.7 мотора. При мен и на студен и на топъл е около 600.
                        Поздрави!
                        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разни въпросчета за WG (WJ)

                          Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                          Два бързи въпроса и от мен-
                          1. Като включите мигач след като се върне воланът изключва ли лоста - при мен не ще сам да изключи , трябва аз да го върна.
                          2. На колко оборота ви държи след стартиране на студен двигател- става въпрос за 4.7 мотора. При мен и на студен и на топъл е около 600.
                          Поздрави!
                          На първи въпрос, да трябва сам да изключи. Явно лосчето е за смяна.
                          На втори въпрос, да това са нормалните обороти. Дори понякога може да видиш и 450 оборота да държи, пак е нормално.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разни въпросчета за WG (WJ)

                            Оборотите на празен ход са променливи и зависят от дългосрочния горивен трим. С прости думи от качеството и количеството на горивните смеси. Ако имаш монтирана газова тя е способна да измени трайно идеалната смес и тогава очаквай чудеса. При мен на 4л са били и 550 а са стигали и 1200. Лошото е че трайното изменение настъпва след 3-4 дни употреба. Ако почне да смуче въздух минават въпросните 3-4 дни и после чак очаквай резултата. На борда ще имаш изменен разход, и оборотите стават не нормални.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разни въпросчета за WG (WJ)

                              Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                              Два бързи въпроса и от мен-
                              1. Като включите мигач след като се върне воланът изключва ли лоста - при мен не ще сам да изключи , трябва аз да го върна.
                              2. На колко оборота ви държи след стартиране на студен двигател- става въпрос за 4.7 мотора. При мен и на студен и на топъл е около 600.
                              Поздрави!
                              На съвсем студен или веднага след запалване, оборотите са малко по-високи, честно, не съм обърнал внимание колко. Но това е за малко - секунда-две на топъл и няколко секунди на студен двигател. Иначе, да, около 650 си е нормално.
                              За лоста - връща сам, но все пак иска някакъв ъгъл на завъртане. На съвсем леко мръдване, както е например при изпреварване на скорост, далеч не всеки път изключва сам.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X