Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боядисване на спойлери.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Боядисване на спойлери.

    Здравейте, преди три години си купих ХТ600Е което беше черно, но на места прозираше старият оригиналин син цвят. Тогава мой приятел бояджия го боядиса черен мат, но боята отново се понапука на места заради огъването на пластмасата. Тези дни ще го разглобявам за боядисване, но искам боята да стане по-трайна. Моля за съвет относно начина за подготовка и избора на боя.
    1. трябва ли да се свалят старите бои или само на очуканите и напукани места
    2. трябва ли пластмасите да се грундират с нещо, и ако да - с какво
    3. коя е най подходящата боя, става въпрос за черен мат

  • #2
    От: Боядисване на спойлери.

    Намери си майстор бояджия, който боядисва мотоциклети. Не всеки го може това. Има си специфики. Не ми се вярва без да си го правил да ти се получи.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Боядисване на спойлери.

      При мен,за един счупен и после лепен спойлер ми се разказа играта.Боядисвах го три пъти,в момента в който пръснах основата,след 3-4 Мин се вдигаха балончета около кита.Наложи се да сваля абсолютно всичко до гола пластмаса.
      В крайна сметка се получи.Но ми излиза златен,ако знаех ,щях да платя 480 лв.за нов от Еди.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        Така е общо да се коментира без да е видяно и преценнено на живо какво конкретно в твоя случай е необходимо да се направи,но принципно технологията е следната за пластмасови детайли.
        По ред се пръскат:
        Пластификатор
        Филер
        База
        Лак

        Ако се налага китосване се използава само кит за пластмаса!

        За повишена устойчивост на лака може да се добави в него елаксираща добавка,антискреч лак или керамичен на PPG.
        Лакове има готов мат,има и матираща добавка за лак.
        А има и фокус чрез който стандартен лак да стане матов,първата и втората ръка се пръска нормално след което се изчаква да дръпне повечко и от по голямо разстояние се пръска като омара с лак и така матира.

        За боя и материали използвай по читавите като Дюпонт да речем.

        Ако има два или повече стари пластове боя според мен свали всичко до основа в предвид че и детайла е пластичен да не стане Мяу на по късен етап,а и ако е акал майстор да му махнеш аканото.

        Ако има на повечко места напукано има микро пукнатини които не се виждат с просто око,дори ако е мокър детайла пак не се вижда,виждат се чак преди боя при обезмасляването и то пак не всички.
        Накратко така или иначе ще се получат неравни язви на местата където трябава да се поправя и в предвид размера на детайла свали всичко и на чисто си го направи както трябва с читави материали,а и на теб като лаик ще ти е по лесно и по сигурно така.

        Преди всяка отделна операция се обезмаслява детайла и се изчаква няколко минути да се изветри обезмяслителя.
        С мазни ръце от масла и мазни банички не се пипа детайла.

        И не бързай да го направиш за един ден,всичко има технологично време за съхнене.

        Успех.

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        При мен,за един счупен и после лепен спойлер ми се разказа играта.Боядисвах го три пъти,в момента в който пръснах основата,след 3-4 Мин се вдигаха балончета около кита.Наложи се да сваля абсолютно всичко до гола пластмаса.
        В крайна сметка се получи.Но ми излиза златен,ако знаех ,щях да платя 480 лв.за нов от Еди.
        За да се избягват такива реакции винаги първата ръка е рехава за основа и запечатване,дали е филер или база все тая.
        Между ръцете на всичко което се пръска се изчаква нужното време а не се наливат ръка в ръка щото става Мяу.
        И както казах се обезмаслява,с бояджийски обезмаслител не с бензин както някои баш майстори.
        Преди да се маже кит,преди да се пръска филер,преди да се пръска базата.
        Преди лака не се обезмаслява базата,между ръцете не се обезмаслява.

        Ако има реакции при пръскане на филера както при теб може да омагьоса с рехави ръце докато запечата проблемният участък.
        Случват се конфликти между материалите но са голяма рядкост,по презумция проблема е в майстора.
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-05-17, 13:41.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X