Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Живот извън България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Живот извън България

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    В Европа колко са? Китай има почти 3 пъти повече население и 1/3 по-нисък БВП от ЕС. Там работна ръка е много повече от в Европа, единствения шанс е да си специалист или нещо като наблюдател/контрольор/управител за европейска компания. Също има известен шанс за преводач. Всички българи които знам да работят там реално работят за европейски фирми като контрольори на качество, оценители на качество, посредници и подобни дейности.
    И аз за Азия чух, че е много трудно(почти невъзможно). Но ако има някои там, нека сподели опит... Иначе по-скоро Дубаи може да се включи като дестинация, макар, че поради големите културни различния, малко ми е трудно да си представя да живееш там за дълъг период от време, че и деца да възпитаваш...

    Коментар


    • #32
      От: Живот извън България

      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
      Дубаи може да се включи като дестинация, макар, че поради големите културни различния, малко ми е трудно да си представя да живееш там за дълъг период от време, че и деца да възпитаваш...
      С жена/без жена?! С алкохол/без алкохол?! С деца/без деца? Колко от българите го могат това?

      Коментар


      • #33
        От: Живот извън България

        Ами идеята е с жена и с деца. Алкохола не ми е приоритет 😁

        Коментар


        • #34
          От: Живот извън България

          В Дубай има от всичко по много, включително и българска ракия в магазина. Ако имаш сключен брак жената и децата са стандартна процедура.

          Коментар


          • #35
            От: Живот извън България

            Някои за Ирландия да даде отзиви?
            Също и за Австрия...

            Коментар


            • #36
              От: Живот извън България

              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
              Някои за Ирландия да даде отзиви?
              Също и за Австрия...
              Потърси информация за здравеопазването в Ирландия...после нашето ще ти се види доста прилично. (Това донякъде важи и за UK - там е гордост личния ти лекар да е с произносимо, европейско име или да се доредиш до специалист в рамките на няколко месеца)
              Преди две години тъкмо минах поредица интервюта в ИТ отдела на Райън Еър и ме хвана бъбречна криза в Дъблин. След няколко дни в болницата ми звънят с "добрата новина". Изобщо не ги оставих да ми съобщят детайлите, а отказах. Представих си какво ще е да водя децата по болниците там...
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #37
                От: Живот извън България

                То май, в цяла западна Европа скоро ще преобладват непроизносими, неевропейски имена. Просто, въпрос на време...
                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                Коментар


                • #38
                  От: Живот извън България

                  Да ти ползвам темата може ли,ако не може кажи и ще ударя един сълза на някое модераторско рамо да ме трие.

                  Аз или ние търсим някой който да помага на повече от пълно работно време.Работехме с един българин,но нещо отплесна и се отказа,още едно момче идва и си отива,че е със зелена карта,много става,но не е постоянно тук.Сега съм с още един нашенец,но жена му нещо се цупи като го нямало 28 дена в месеца,да и се чуди човек ма на,имало и такива жени.

                  Наем на едностаен в Южна Калифорния в добър до много добър район беше около 1000,а сега е около 1200 долара,двустаен около 1600 и малко горница.Добре е да имаш или история,препоръки и 'ИФ от заплатата или гарант за наема,свиват ти 2 бона още в началото за гаранция ако изтърва спирачките и вляза със все стената на кухнята с бенци.
                  Моя ток / на 4 стаи примерно / е около 80 долара без да се притеснявам с печката в краката и по потник / не се смей ей,Калифорния,за чий съм емигрирал аз /.Нормален телефон е около 70 долара на месец - това с интернета и безлимитно минути,носи си зарядно,че нали виждаш как чакам от пада 24/7 .
                  Бензина е 4 кинта галона,до ония ден беше 3,но долу горе там подскача,за дрехи няма какво да говоря,че за около 50 долара те обличам свястно без да се напъвам,с напьн за около 1000 съм те барнал мьлиииии,жен ти ще те хареса чак.

                  Децка градина 800 долара,на училище тръгват на 6 и е безплатно.Бюджет за храна на 4 членно семейство е ммммм,ще питам жената ако съм много по канавките ма едва ли е повече от 600-800 долара на месец ако аз пазарувам,ако пратя бабата тя със 120 долара цяла седмица ще ни храни,аз с тия пари взимам бира,сладолед и грозде,лъжат ме нещо мене явно.........
                  Проста кола 3 до 5 бона,застраховката за новобранец тук около 130-150 на месец,като натрупаш история около 50 и долница

                  Работа - регистрация на фирма е под 100 долара,минималната на час е около 8 или 9 да речем / това ще те излъжа,не съм го бачкал това / и средния американец наоколо преживява с около 3 бона на месец.

                  Ние на наш човек плащаме 150-200 долара на ден в зависимост от това колко става,колко му се работи,какво оборудване има / че има скрьндзи спасителна жилетка не си купува,пази ги за карамфили баси / къде ходим,колко хора е екипажа и какво се кара.Нормално работещ при нас е около 20-25 денонощия в месеца,умножавай по 200,храна и пътни покривам аз,на 25то число си е у тях с 5 бона.

                  Това е сравнително висока заплата еле ако сметнеш,че разходи няма,не ти дава някой 3 пък за транспорт даваш 500 примерно,за храна още 500.......

                  Това да се ориентираш само как върви из Южна Калифорния - застраховки не плащам,договор нямаш,караш на честна дума,парите кеш на ръка и бачка ти се - бачкаш,не ти се бачка.........на клона маймуни много.Може обидно да звучи,но е след месец отивам с двама милионери които ще я свършат без пари,само за опит и екшън / луди колко искаш /.

                  Та така - екипаж на яхти базиран в Южна Калифорния,работи се от Австралия,Аляска,Щатите и Карибите,малко из Европа.....тънка специалист,идеална работа за ергенче с луд блясък в очите,лошото - АЗ съм шефа и сънуването на кошмари е нормално еле при мен,при брата не знам как е,не плаща много той,скрьндза един вид.
                  Последно редактирано от BENZBOSS; 01-05-17, 01:41.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #39
                    От: Живот извън България

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    средния американец наоколо преживява с около 3 бона на месец... Нормално работещ при нас... на 25то число си е у тях с 5 бона.
                    Малеййй, глей сега кво става... Апропо, Австралия я пропускаме... Сподели, ако си наминавал къмТо натам, за повече от седмица.. Или Нова Зеландия...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Живот извън България

                      Брата да споделя за там,той тия ги работи,мен жената не ме пуска да не ме налази някое кенгуро. И къде какво да става,200 на ден ако си добър до много добър,имаш оборудването и владееш я водолазна,я парашутист,пожарникар/медик,електричар.....или нещо от тоя род полезно при екшън.5 бона не са малко за тук,може да се гледаш и да подържаш семейство,но по-добре да нямаш такова та да не те мислят много.За начална работа до стъпване на крака се е утепало........ма да не отнасям темата.В Австралия не е по-лесно,нито в Нова Зеландия,Канада ми е студено на мен поне
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Живот извън България

                        Ползвай я. Нека да има и инфо за щатите... Полезно е...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Живот извън България

                          Доста от вариантите отпаднаха.
                          Включително Канада, Ирландия, УК, и Холандия...
                          За Холандия пък е***** либералната държава. Щели да ти вземат детето за един шамар и щели да ти свалат дрона с пиле...

                          Ако някои се сеща за друга локация извън посочените нека да споделя...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Живот извън България

                            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                            Доста от вариантите отпаднаха.
                            Включително Канада, Ирландия, УК, и Холандия...
                            За Холандия пък е***** либералната държава. Щели да ти вземат детето за един шамар и щели да ти свалат дрона с пиле...

                            Ако някои се сеща за друга локация извън посочените нека да споделя...
                            Те навсякъде освен на Балканите ще ти вземат децата за 1 шамар
                            Според мен подхода ти за търсене е грешен.
                            Аз бих постъпил така:
                            1. Приятели, близки и познати в странство - при наличие на такива отиването И устройването където и да е ще е по лесно.
                            2. Стесняване на избора до 2-3 дестинации според т.1.
                            3. Обсъждане тук във форума на тези дестинации.
                            Моя скромен опит на неживял извън КМБ но видял доста страни по света:
                            1. USA
                            2. USA
                            3. USA
                            ....
                            ....
                            ....
                            X. USA
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Живот извън България

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Те навсякъде освен на Балканите ще ти вземат децата за 1 шамар
                              Според мен подхода ти за търсене е грешен.
                              Аз бих постъпил така:
                              1. Приятели, близки и познати в странство - при наличие на такива отиването И устройването където и да е ще е по лесно.
                              2. Стесняване на избора до 2-3 дестинации според т.1.
                              3. Обсъждане тук във форума на тези дестинации.
                              Моя скромен опит на неживял извън КМБ но видял доста страни по света:
                              1. USA
                              2. USA
                              3. USA
                              ....
                              ....
                              ....
                              X. USA
                              Е то ако ако имаш познати и приятели нявсякъде по света лесна работа. Проблема е, че моите познати са се съсредоточили в Англия, а там в момента е безмислено да се ходи...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Живот извън България

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                ...
                                Ние на наш човек плащаме 150-200 долара на ден в зависимост от това колко става,колко му се работи,какво оборудване има / че има скрьндзи спасителна жилетка не си купува,пази ги за карамфили баси / къде ходим,колко хора е екипажа и какво се кара.Нормално работещ при нас е около 20-25 денонощия в месеца,умножавай по 200,храна и пътни покривам аз,на 25то число си е у тях с 5 бона.

                                .....
                                Това добре.. ама за плаване с торнадо и 10 метрови вълни не даваш бонуси...
                                Малко хора имат идея какви ги вършите реално.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X