Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грес за къртач-перфоратор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грес за къртач-перфоратор?

    Купих си въпросната машина покрай ремонт на апартамент който правя. Марката е "Райдер" някакъв си "Про".
    Към него оригинално в кутийка има добавена (според мен) обикновена кафява грес, а в самата машина е някаква бяла и по гъста.
    Въпроса ми е: Трябва ли да смеся двете греси в машината или да ползвам само бяла или само кафява?
    За съжаление инструкцията за употреба мълчи по този въпрос.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Грес за къртач-перфоратор?

    Купи си графитна грес и не е занимавай с глупости. Просто добави и сложи новата, тя е за високооборотни машини.
    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

    Коментар


    • #3
      От: Грес за къртач-перфоратор?

      Какво ти пука.Все едно след сливова може ли да си сипя гроздова.
      Няма да сме вечни.
      Като се преебе къртача звънкаш и ще ти дам моя.

      Коментар


      • #4
        От: Грес за къртач-перфоратор?

        Да не би да се е пресякла оригиналната?

        Изпратено от моят P8_Energy_mini с помощта на Tapatalk
        Кольо Динев

        Коментар


        • #5
          От: Грес за къртач-перфоратор?

          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
          Какво ти пука.Все едно след сливова може ли да си сипя гроздова.
          Няма да сме вечни.
          Като се преебе къртача звънкаш и ще ти дам моя.
          Още ми е новичък бе Иво. Искам повечко да му се порадвам, а пък колко силен ставам като го хвана! Оглозгах апартамента до панелите с него.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #6
            От: Грес за къртач-перфоратор?

            Мини до хилти и си вземи една тубичка.И само по-едно грахово зърно преди ползване в патронника,че инак при интензивна работа се разхвърча на всякъде.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: Грес за къртач-перфоратор?

              Нормално е да е сравнително "пластична" и да не се прекалява с количеството,защото стават грешки и от много грес.
              - Различна е смазката по зъбните механизми и тази коята е в ударника и по опашката на инструментите.
              За "ударника" ползвам молибденова смазка ,а за механизмите "вътре" закупих "специализирана".

              Коментар


              • #8
                От: Грес за къртач-перфоратор?

                Аз питам за тази за ударника. Отвива се едно капаче в горната част на машината и през него се вижда нещо като буталце. До колкото зная там винаги трябва да има достатъчно грес защото ако почне да бие "на сухо" се поврежда.
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • #9
                  От: Грес за къртач-перфоратор?

                  Toва буталце е на пневматиката на удара. Там само рядка високооборотна грес и в никакъв случай графитна, както те посъветва по-горе белята, вероятно за опашката е имал превид. Иначе и розовичка да сложиш, там вътре всичко е черно

                  Коментар


                  • #10
                    От: Грес за къртач-перфоратор?

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Toва буталце е на пневматиката на удара. Там само рядка високооборотна грес и в никакъв случай графитна, както те посъветва по-горе белята, вероятно за опашката е имал превид. Иначе и розовичка да сложиш, там вътре всичко е черно
                    За буталцето,майстора, който ги прави казва, че най-добре е литиевата грес.
                    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Грес за къртач-перфоратор?

                      Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                      Аз питам за тази за ударника. Отвива се едно капаче в горната част на машината и през него се вижда нещо като буталце. До колкото зная там винаги трябва да има достатъчно грес защото ако почне да бие "на сухо" се поврежда.
                      Колега, спокойно - аз свалих цял апартамент с подобен къртач (плочки лепени с цимент, две лети мивки и две парчета панел под прозорците към терасите), включително го мъчих и с боркорони (75 мм и 86 мм за прекарване на водопровод) и греста си е там. Само от време на време след дълга работа (когато е добре загрял) отваряй капачката и с чиста отвертка обирай полепналата грес по стените и я намазвай по вала и буталцето.
                      А и сега си го ползвам на вилата, строих гараж и т.н. - кораво животно излезе!

                      P.S. А като си помисля, че го купих на инат за 130 лв., защото ми трябваше една дупка за дюбел, а трима приятели бяха дали техните на други хора и понеже не ми се чакаше...
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Грес за къртач-перфоратор?

                        Греста в кутийката е за мазане на опашката на свредлото. Чувал съм, че литиевите греси имат летлива компонента и трябва по- често мазане, но не съм специалист в тази област. Зависи колко интензивно го ползуваш. Аз къртих канали за обратна вода в мозайка, ползувал съм го и за други тежки работи- кораво прасе излезе. Единствен недостатък виждам, че няма реверс (моят). Случвало ми се е на два пъти да заклини и става интересно. Купувал съм го за 80 лв. през 2007 година.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Грес за къртач-перфоратор?

                          И аз взех райдер про за 160лв. От 4 дена се пъна да го счупя в един басейн. Греста за патронника ясно ама вътре под капачето дали да добавя още, и каква? Че гледам оригиналната бялата се е разпльокала по стените на отделението.
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Грес за къртач-перфоратор?

                            Понеже един от нашите тежки перфоратори вчера се предаде след тежка борба с бетона,не съвсем,работи ,ама яде четките за 3 часа,се оглеждам за подобен евтин,имаме скъпи,но те не стоят в багажниците постоянно.Та ако може снимки на тези от които сте доволни.
                            Търси се нещо на sds+ със вертикален мотор и от 5 и нагоре джаула удар
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Грес за къртач-перфоратор?

                              Raider нямат такава машина - най-голямата е с удар 4,3 J - Raider RD-HD46.
                              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X