Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с климатроника - WJ/WG

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с климатроника - WJ/WG

    Преди няколко седмици заредих климатроника, всичко беше безпроблемно. Тръгва си, спира си, духа си студено. После обаче времето се поразвали и не съм го ползвал скоро. Днес паля колата, светва лампата на панела, уж трябва да духа студено, ама грънци...

    След кратък оглед - компресора не включва.

    Първо проверихме колко фреон има, т.е. го източихме и го напълнихме пак. Не е там проблема.

    Проверих бушона отпред, както и релето за компресора - привидно няма проблем и си работят. Бушона смених за всеки случай, релето размених с това за клаксона, че са същите - пак същата работа.

    Пуснах му самодиагностиката. Резултата:

    46 - AI (Recirc) motor was not responding
    51 - AI (Recirc) door travel range too small

    И двете не виждам да имат връзка с работата на компресора като цяло. Нулирах ги, въпреки това. Запалих колата, играх си с настройките на климатика, пробвах всички позиции и какво ли не още, не се показаха повече грешките. От кога са там и дали са свързани с текущия проблем нямам идея...

    Та, въпроса е - каква да е следващата стъпка? Нещо, което мога да проверя сам или да го водя в сервиз за климатици?

    Намерих инфо как се проверяват отделните компоненти по системата един по един, пак от контролния модул на климатроника, дали обаче е акуратна информацията не знам. Могат да се активират уж отделни компоненти пак от там, ама и с това не съм сигурен дали ми се рискува.

    Приемам идеи и съвети, идват жегите, искам си климатроника!
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

  • #2
    От: Проблем с климатроника - WJ/WG

    Звънни утре (т.е. днес ) след 11.00ч.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с климатроника - WJ/WG

      Чакам с нетърпение какво ще се окаже... Абсолютно същият проблем го имам и при мен - мистика. Фреон има, релета - бушони, всичко ОК. Прави ми впечатление, че не развърта перката на вентилатора отпред, та се чудя, да не е онова реле под десния фар. Лошото е, че не го прави постоянно и като го заведа на майстор и докато му дойде редът - все се оправя.
      Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
      Toyota RAV4 XA10 3S-FE
      Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с климатроника - WJ/WG

        Ъпдейт, под вещите съвети на Дядо Владо почнах да диря проблема. Проверявах релето, откачах акумулатора проверих пак бушоните, отпаднаха ми съмненията за релето на ел перките. Остава да проверя идва ли ток до релето и от там да продължа търсенето на проблема.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с климатроника - WJ/WG

          Ти по тоя начин ще провериш всичко . На диагностика (истинска) няма ли да покаже повече детайли?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с климатроника - WJ/WG

            Принципно едва ли ще ми покаже нещо интересно. Не е като да нямам опит с разнородни диагностични апаратури. Реално даже и да покаже нещо пак ще почна да го търся по същия начин. Чисто и просто ще разбера за около 15 минути дали проблема е в компресора или не.

            П. С. И датчиците за налягането проверих, и от тях не е.
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с климатроника - WJ/WG

              На диагностика би трябваяло да могат да видят живи данни от климатика. Неща като ниско налягане на фреона, прекалено ниска температура на вътрешният радиатор и всичките показания на останалите датчиците. Ако някой датчик е проблемен - ще разбереш лесно. Вместо да ти отнема 15 минти да ги проверяваш един по един ще стане за секунди всичките заедно.

              Лошото е, че май не е много честан софтуера който може да диагноцистира тия коли... С Bosch KTS или Launch X431 евентуално можеш да имаш някакъв късмет, че се намират по-лесно сервизи с тях.
              Последно редактирано от brum; 09-05-17, 04:32.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                Подай плюс директно на компресора,и виж дали залепва съединителя.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                  В Добрич екзотични софтуери специализирани за нашите кошници няма, до колкото ми е известно. KTS-а не мисля, че ще има успех в начинанието, но ще пробвам.

                  Директен плюс на компресора ще подам на края, след като проверя всичко останало.
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                    Виж си пак фреона преди да му подаваш +

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                      Колко пъти да го гледам? Има фреон, колкото трябва. Точихме и връщахме малко преди да пусна темата.
                      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                        Ако е под 2 атм.на ниското налягане няма да тръгне компресора. Случвало ми се е. Казвам го като вариянт. При теб може и да е друго

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                          Мерси, ще погледна пак, но беше в норми последния път.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                            Все не остава реме да почна да търся проблема. Днес погледнах обаче пак самодиагностиката на климатроника, този път грешките са:

                            45 Mode motor was not responding
                            49 Mode door travel range too small

                            Странна работа... Всеки път различни грешки...
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                              Презапояване на управлението? На мен на това ми прилича. Ако включиш климатика през релето принудително, и си заработи перка, духне студено, и тн. Значи ел.проблем в модула за управление. Което може да си потвърдиш на 100% с пробна лампа на оперативната намотка на релето на компресора.

                              Единствено ще е неприятно ако се окаже че ти е окъсила намотката на електромагнитния съединител. За това с директен + през ампер метъра на изгасен мотор провери колко ампера консумира тя. Имал съм такъв случай с визуално подобен компресор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X