Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с климатроника - WJ/WG

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с климатроника - WJ/WG

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Миналия ден усетих, че и аз го имам същия проблем, но след наводнението вчера, някак не ми стигнаха ръцете до там....


    @McNico: Съвременните мултицети са достатъчно високоомни и ако входа не е особено читав (превод: цена под 200 кинта), шанса да ти покаже каквото си иска е добър. НО! При захранено, но невключено реле, трябва да ти показва +12волта на двата крака на бобината .Това при условие, че се управлява по маса, както каза Еди, а на него съм склонен да му вярвам. Да де, и при условие, че релето е изправно и си е натикано на мястото. На извадено реле може да ти покаже каквото си иска! 4.5 волта на извадено реле, спокойно може да е утечката на управляващия транзистор или някоя обратна връзка евентуално.


    между другото, в някоя тема се споменаваше нещо, че инфрачервения датчик на климата грее яко. На няколко пъти забелязвам, че и моя се нагрява, засега не съм определил при какви точно условия. Факт е, че около датчик аняма нищо, което да грее - лампи, резистори и прочее. Ама съвсем нищо. Виж, в самия датчик не знам, нямах време да го свалям от платката... Но си остава интересно като въпрос, защо все пак се нагрява толкова. Има ли шанс да е изкуствено поддържане на термостабилизация?
    Реално релето не включва, а работи. При принудително подаване на маса към релето климатика работи. За утечка през транзистор си мислих заради тези 5в, има логика и си втория, който ми дава такова предложение. На друг такъв обаче мерих и има или 12в между двата крака при включен климатик или 0 при изключен. Това ме води на мисълта, че има някакъв проблем при мен. Съвсем възможно е и управляващия кабел да се е протрил и да замасява някъде по купето и заради това да виждам постоянни 5 волта.

    Дефактно, колата най-вероятно ще пътува за София другата седмица и ще я пратя при Еди да и направи една диагностика с правилния софтуер.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с климатроника - WJ/WG

      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
      Относно нагряването на датчика - ако караш на пуснати фарове светят и тези в купето. Лампите в панела на климатика и тези под него (над пепелника) го нагряват. Нощно време са на намалена мощност и не се усеща толкова. Много хора реват от работата на тоя климатроник. Има доста писано по чуждите форуми.

      Но дори на изключени фарове след 2 часа каране трябва да си на 26-28 градуса да духа нормално. Или поне при мен така прави. Фаровете не ги пускам през деня, че си монтирах фабричният DRL.
      не знам, поне на моя, няма абсолютно нищо в близост до датчика, никакви лампи. А си е стандартния двузонов. Или има и друг модел, или някой го е казал наизуст това за лампите.
      Обикновено всичко е ОК, рядко ми прави номера, но не съм се и напънал особено... засега поне

      Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
      Реално релето не включва, а работи. При принудително подаване на маса към релето климатика работи. За утечка през транзистор си мислих заради тези 5в, има логика и си втория, който ми дава такова предложение. На друг такъв обаче мерих и има или 12в между двата крака при включен климатик или 0 при изключен. Това ме води на мисълта, че има някакъв проблем при мен. Съвсем възможно е и управляващия кабел да се е протрил и да замасява някъде по купето и заради това да виждам постоянни 5 волта.

      Дефактно, колата най-вероятно ще пътува за София другата седмица и ще я пратя при Еди да и направи една диагностика с правилния софтуер.
      Навеждаш ме на мисълта, че може да е опукал крайният транзистор, който щрака релето, но тя диагностиката ще си каже. Ако все пак съм прав, има шансове да се лекува, стига да не е наврян в някоя двойно-прегъната и залепена кутия като на по-дъртите...
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с климатроника - WJ/WG

        Ако е изпраскало нещо в компютъра, най-вероятно от климатроник ще стане климатик,та даже и датчиците по тръбите ще си играят ролята.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с климатроника - WJ/WG

          Ъпдейт!
          Колата не можа да пътува до София, за съжаление. Наложи се да се пътува с Киата. Не можах да посетя Еди.

          Днес за експеримента пак направих самодиагностика на климатроника. Тоя път изплю 42 и 45... Това чудо всеки път плюе различни грешки. Не иска да си диагностицира и дисплея при продължително задържане на двата бутона, както пише в ръководството... Почвам да изпитвам съмнения относно състоянието на модула в таблото.

          Почвам да ровя схемите и да търся къде камво подава модула към компютъра. Междувременно ще видя дали щя намеря в някоя близкя морга за проба...

          П. С. Някой ако знае дали в Балканстар Варна ще ми свършат работа с диагностика и колко би струвало при тях само да я боднат и да ми кажат какво й има ще се радвам да чуя... Нямам по-близък вариант.

          Все още съм на ръба да преработя климатроника в климатик....
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с климатроника - WJ/WG

            И моя умря окончателно. Което все пак е положително, защото както писах - преди го правеше спорадично, и ако го оставя на майстор, се "уплашваше" и тръгваше. Чудя се къде да го водя и аз?! Съмняват ме две неща - релето за вентилатора и магнитният включвател.
            Все си мисля, че тези грешки при диагностика в панела, са основно за моторчетата и клапите. Тоест, каквито и грешки да изписва там, това не би трябвало да влияе на включването на компресора. Относно инфрачервения датчик, според мен, може да влияе при продължително пътуване на фарове.
            Доста хора са го имали проблема и решение, поне аз в гуглето - не откривам:
            https://goo.gl/NkgGwE
            Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
            Toyota RAV4 XA10 3S-FE
            Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с климатроника - WJ/WG

              Първоначално публикуван от demiro Преглед на мнение
              И моя умря окончателно. Което все пак е положително, защото както писах - преди го правеше спорадично, и ако го оставя на майстор, се "уплашваше" и тръгваше. Чудя се къде да го водя и аз?! Съмняват ме две неща - релето за вентилатора и магнитният включвател.
              Все си мисля, че тези грешки при диагностика в панела, са основно за моторчетата и клапите. Тоест, каквито и грешки да изписва там, това не би трябвало да влияе на включването на компресора. Относно инфрачервения датчик, според мен, може да влияе при продължително пътуване на фарове.
              Доста хора са го имали проблема и решение, поне аз в гуглето - не откривам:
              https://goo.gl/NkgGwE
              Електромагнитния включвател се проверява лесно през релето на изгасен двигател. Може и на запален де, но почти не се чува и се усеща чак като почне да охлажда.

              С ДРБ трябва да може да се направи по-сериозна диагностика на системата.

              Реално, май ще се заровя в системата и ще го преработя... Не е нищо сложно като цяло, ако идеите ми се окажат верни, може и като климатроник даже да остане да работи. Ще пробвам още няколко проверки преди това, но като цяло не виждам особена надежда, а да сменям всичко на посоки е нелогично...
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                А дано успееш го модна нещо! Щом ти се отдава жичкаджийството... Пък, току виж, си помогнал и на мен.
                Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
                Toyota RAV4 XA10 3S-FE
                Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                  На края да не стигнем до тунинг модул дето да превръща климатроника в климатик .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                    Аз отново си имам климатик... Успяхме точно преди жегите вчера... Оказа се електромагнитния включвател, смениха го с някакъв тойотски, като презапоиха буксата от стария и пак съм в играта.
                    Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
                    Toyota RAV4 XA10 3S-FE
                    Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                      Честито! При мен поради други проблеми и ангажименти положението е в застой.

                      Смешното на страна, тоя модул, който да превърне климатроника в климатик се прави с 3 релета и не особено голям сноп кабели. Ама дано не се налага.
                      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                        Абонирам се, че от скоро се занимавам с климатици и всяко знание ще ми е плюс.. За в момента не мога да ти дам някакво напътствие, но се надявам да си оправиш проблема и да споделиш решението!
                        Лека вечер!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                          Ъпдейт, днес източихме фреона.... Смених датчика, който е върху дехидратора. Няма промяна. Имам работещ такъв датчик, ако на някой му затрябва случайно.

                          Аномалията обаче каква е. Запалих колата след като заредихме системата, климатика не тръгна. След като я оставих после да поседи още 30-40 минути, докато сглобя филтърната кутия и си доизпия кафето, климатика тръгна за около 10-15 секудни и после пак спря.

                          Почвам сериозно да се замислям дали целия проблем не идва от електрическите перки на радиатора. Тия дни ще разглобя и ще извадя релето за да проверя дали перката изобщо е жива. Не съм чувал и виждал да работи от както съм взел колата. При по-сериозни размисли, климатика работеше, когато навън беше хладно. Спря да работи когато стано по-горещо. Преди няколко дни ми се стори, че сутринта се включи, когато беше по-хладно.

                          От системата източихме 300 грама, вместо необходимите 630(май толкова трябваше да са, че вече от тая жега и не помня добре). Няма течове, проверявахме и с машината и светихме с лампите, е няма и тва е... Единственото, което ми идва като идея е перката да не сработва изобщо(дали заради реле, дали заради самата нея), от там климатика да изключва заради рязкото повишаване на налягането още преди да усетя аз, че духа студено вътре и да изпуска по малко фреон междувременно през клапана... Има някаква логика, но дали е така...

                          Ще проверя перката и релето, ако има там проблем ще ги оправя първо него. Ако са си наред си записвам час в Балканстар и отивам да я закачат там с диагностиката, че вече се вбесявам от тоя проблем.

                          Междувременно, да питам колегите, които са с подобни симптоми, че имаше няколко по-назад. Като си пуснете климатроника, дори и да не почне да охлажда и да не ви сработи компресора, перката на радиатора тръгва ли?

                          Не искам да дърпам дявола за опашката, ама все повече си мисля, че имам проблем с управлението... А пустото управление е "споделено" между компютъра на колата и управлението на таблото. Генерализационна глупост от страна на крайслер, ама няма да изпадам в подробности и клетви от сега... Все още се надявам да е някой тривиален проблем.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                            перката трябва да тръгва веднага с пускането на АС.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                              може да имаш климатик без перка но само в двиЖение

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                                Точно така, и при мен тръгваше вентилатора и след минутка спира, когато всичко беше наред. После периодично се включва от време на време. Точно за това и аз си мислех в началото, че е релето и́, когато се прецака климатика. И точно така правеше в началото, тръгваше климатроника при по-нисички външни температури. Но, след като отказа съвсем, се оказа в края на краищата, че е от намотката на муфата.
                                Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
                                Toyota RAV4 XA10 3S-FE
                                Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X