Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Детско столче за кола - 15-36 кг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Детско столче за кола - 15-36 кг

    Аз имам столче 9-18 на Рекаро. Със смесени чувства съм. Столчето го купих ново, доста е използвано, защото пътуваме много, но не е местено по коли и малкия е кротък, не издевателства над него. Скоро му смъкнах тапицерията за пране и отдолу стиропорите изпотрошени, отделно не ми прилича на читава изработка- лепените стиропори освен изпотрошени, бяха се и разлепили на места.
    Иначе за удобство е супер, ние пътуваме по 5-6 часа с максимум 1 спиране и малкия не се оплаква. Имах и случай на резки маневри, докато спи- на границата на поднасяне- не се и събуди дори.
    В градската кола ни подариха някакъв Конкорд дърт- ужасно се хлъзга и въобще не го държат коланите стабилно, за разлика от Рекарото, което е също с колани.

    Коментар


    • #32
      От: Детско столче за кола - 15-36 кг

      От 5 столчета 0 проблеми пък не съм нежен с тях,по едно време балдъзата седна в едното за проба и си работи, нищо и няма на балдьзето.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #33
        От: Детско столче за кола - 15-36 кг

        Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
        А има ли санкций ако ме спрат и малкия се вози без стол,но е с колан или някой го държи.На времето за големия син не съм купувал такива столове и не съм имал проблеми,но преди 17 години нещата бяха други.До сега 4 годишния ми син се вози все у някой,а като съм сам го държех у мен,но попорастна.
        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Ей сега те изкараха най тъпия селяк, и нехаещ за здравето на децата си.
        Аз мисля също като теб(даже по-радикално), ама вече не смея да си казвам мнението, че и бан налагат за инакомислие.

        А то живота си върви и без съвременните измислици-премислици за лапнишарани.
        Всичко е психология, в случая се залага на загрижеността към здравето на децата. И понеже това е силен инстинкт-носи и много печалба.
        Че чак и в закона го вкараха мършите, ненаядоха се.
        Разбира се-който иска да си слага столчета, да слага едно столче в друго, да вози децата си в танк ако иска, или с хеликоптер, но да ме карат задължително да возя детето си в усмирителна седалка-не бих го търпял Добре, че моите като бяха на тази възраст нямаше такива изисквания.
        Не бяха открили още тази ниша...
        Добре бе! Въпросното столче струва 10-15 лв в Карфур или Кауфланд - зависи дали ще го хванеш на промоция.
        Струва ли си изобщо да коментираме полезността и шанса да те глобят за нещо, което струва жълти ст'инки???
        Сега ще обясня ползата от това столче:
        1. Детето вижда през прозорците нещо различно от небето, а това за него е много важно.
        2. Предпазният колан на колата не минава през гушата на детето (изключително опасно), а през рамото (безопасно).

        @Кольо: Поне си направи труда да видиш какво ще оплюваш преди да започнеш да го правиш...
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_6888_i.jpg
Прегледи:1
Размер:58.4 КБ
ID:5754656
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #34
          От: Детско столче за кола - 15-36 кг

          Нема смисъл да се 'абиш. Емпирично съм установил, че има една особенна порода хора, дето ако сложиш табелка ”Не бъркай, глоба 5 лв” до всеки контакт - ще бръкнат. Само за да си докажат че не може държавата и еврогейците от Брюксел да им дават наклон на юя. И щото ”едно време като немаше таквиз табелки... ама ей го на оживяхме”. За тях
          законите на физиката и статистиката на смъртни случаи са маркетингов трик и разработка на военните, измислени с единствената цел да ограничат полета на свободолюбивата им душа. И най-страшното - да им бръкнат в джоба. Но в същото време нямат проблем да похарчат сумата за едно ултралуксозно детско столче за лифтинг или нов комплект гуми на жипката. Ама - всеки с приоритетите си. На един по важни са му децата, на друг - жипката.
          Последно редактирано от windwarrior; 25-05-17, 20:06.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #35
            От: Детско столче за кола - 15-36 кг

            Пълни глупости. Свястно столче, което да пази и да е поне малко удобно на дете над ~20гк за под 60- 80лв няма. Седалки бол. Ма за пътувани няколка часа, дето ще и дремне, хапне, пийне и си играе не става.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #36
              От: Детско столче за кола - 15-36 кг

              На мен такова нещо не ми трябва.Взел съм решение,критикувайте ме колко искате.Детето вече е голямо знае как да се вози.Имам 2 коли и 1 джип само да го места от кола на кола не е си работа.А за глобата не ми пука та аз почти нямам точки в талона от лигавщини- дрифтове и дръпки та тва ще ме плаши.Но да не стане грешка - когато пътувам със жена ми и малкия карам образцово.Сори за спама.
              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

              Коментар


              • #37
                От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                Поне ремички бива.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #38
                  От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                  Със сигурност съм виждал написано от накои големи производители на автомобили, че еърбеговете на предните седалки могат да причинят сериозно нараняване и смърт на деца до 12 годишна възраст, та и това трябва да се има впредвид ако се возят отпред. Да има такива които оцеляват при инцидент, но има и много които биха оцеляли ако някой се е погрижил за безопасността предварително. Всеки сам избира и не е въпрос на критика или упреци, а по-скоро споделяме мнения и опит. Аз лично изобщо не бих се колебал и секунда да направя всичко възможно да намаля риска, а нека който иска да се смее къв съм балък да си давам парите и да се поддавам на заговора на жидомасоните, военните и там който друг искате.
                  Subaru Legacy 2.5
                  Suzuki GS500 E

                  Коментар


                  • #39
                    От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                    ............

                    Както казах-всеки е свободен да прави каквото намери за добре
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                      Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                      А има ли санкций ако ме спрат и малкия се вози без стол,но е с колан или някой го държи
                      Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                      А за глобата не ми пука ....
                      Последно?
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                        Спора стана излишен. По горе колегата, дето е на работа като Пътна помощ е написал нещо важно и стряскащо, който има съмнения за столчето, да го прочете пак. Но моля спора да спре тук, няма смисъл. Закона ясно казва какво се прави и защо, ако някой не иска, да не го спазва, риска е за него и детето му.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #42
                          От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Пълни глупости. Свястно столче, което да пази и да е поне малко удобно на дете над ~20гк за под 60- 80лв няма. Седалки бол. Ма за пътувани няколка часа, дето ще и дремне, хапне, пийне и си играе не става.
                          15 лв от Карфур, за да мога спокойно да взимам 5 (вече 6) годишния си син (малко повече от 20 кг и малко повече от 100 см) с мен безопасно по разходки. Той самият с готовност сам наглася столчето и си слага колана. Така се чувства комфортно и се кефи на разходките. Даже доволната му физиономия се вижда на клипа.


                          П.П. Включително е заспивал върху столчето след интензивна разходка.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                            Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                            ... когато пътувам със жена ми и малкия карам образцово. ...
                            А да ти минава през ума, че по пътя можеш да срещнеш някой идиот, който няма да кара образцово?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                              Например някой дето е без жена си и децата и дрифти, кара много бързо или е леко подпийнал или малко дрогиран, или просто толкова си може.
                              Subaru Legacy 2.5
                              Suzuki GS500 E

                              Коментар


                              • #45
                                От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                15 лв от Карфур, за да мога спокойно да взимам 5 (вече 6) годишния си син (малко повече от 20 кг и малко повече от 100 см) с мен ....
                                П.П. Включително е заспивал върху столчето след интензивна разходка.
                                Спор няма, разхвърлял съм такива седалки навсякъде. Но за повече време им е неудобно, изкривява се и тн. По- доброто столче го поразтегнеш и си спят като царчета, но обезопасени и на финала те са най-читави от всички. След като ги има за мен въпрос да или не няма.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X