Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 45

Тема: Детско столче за кола - 15-36 кг

Място
    София
    Публикации
    4,201
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране От: Детско столче за кола - 15-36 кг

Цитат Мнение на nissan_1978 Преглед на публикациите
    До сега 4 годишния ми син се вози все у някой,а като съм сам го държех у мен,но попорастна.
    Що си правиш труда въобще да го вкарваш в колата - вози го направо на предния капак.
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

BENZBOSS е офлайн Старши участник | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,629
    Точки (при гласуване)
    33

Ако само санкциите те притесняват то не бой се - качествен стол ще струва колко 3 глоби поне,гаранция ти го давам.

Има,не се сещам колко беше там,но има.

Тук е хилядарка и ти го взимат
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94
    Приста НЕ,продават МЕНТЕ,справка Рокито замрьзна.

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,460
    Точки (при гласуване)
    35

Цитат Мнение на sl.daskalov Преглед на публикациите
    Бе то навремето децки столчета за кола нямаше, че и колани нямаха даже отзад колите, и пак стигахме до Варна за същото време че и старини доживяхме! Ама пуста потресия!
    Ей сега те изкараха най тъпия селяк, и нехаещ за здравето на децата си.
    Аз мисля също като теб(даже по-радикално), ама вече не смея да си казвам мнението, че и бан налагат за инакомислие.

А то живота си върви и без съвременните измислици-премислици за лапнишарани.
    Всичко е психология, в случая се залага на загрижеността към здравето на децата. И понеже това е силен инстинкт-носи и много печалба.
    Че чак и в закона го вкараха мършите, ненаядоха се.
    Разбира се-който иска да си слага столчета, да слага едно столче в друго, да вози децата си в танк ако иска, или с хеликоптер, но да ме карат задължително да возя детето си в усмирителна седалка-не бих го търпял Добре, че моите като бяха на тази възраст нямаше такива изисквания.
    Не бяха открили още тази ниша...
    Има ли желание-има и начин!

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,629
    Точки (при гласуване)
    33

По-сигурно е Коле със столче е и нормални колани,а за насила си прав - твои са си децата макар и да не са виновни за мисленето на баща им при евентуална катастрофа.
    Сьщия номер с коланите при колите или каската при мотористите - главата си е моя......ма е на,искат че по статистика живота показваме по-сигурно някак си.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Кольо е офлайн
    Цървул...
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,460
    Точки (при гласуване)
    35

Босе, пак казвам-който иска, и мисли, че е правилно-да си слага столчета и всичко каквото прецени за добро.
    Ако аз сега бях в ситуация да имам дете на възраст за седалка в колата-бих си поел риска да ме глобят(щото нали...), но бих държал на свободата на детето ми.

Тооо, като се замисли човек-ако качиш детето на блъскащите колички в някой панаир-може детето да падне от количката, а там се движат хаотично всякакви други колички.
    Или ако го пуснеш само да иде до училището-ами аааууу, колко улици има да пресече, а там се движат толкова коли, а ако се захванеш да видиш статистиката колко катастрофи има на ударени деца по път за училище...
    А в училище с тези силно зачестили случаи на детска смърт. наораво да не го пускам да учи, а да му давам тоягата, и да пасе патките. Ама те патките обичат да влизат във водата, ами ако детето реши и то да влезе, или да влезе, защото трябва да ги извади от водата?..

Примери могат да се дадат всякакви и много, в двете посоки, но истината е, че със седалките, коланите, дневните светлини, катализатори, емисии ЦО, и ред други измишльотини сме жертва на психологичната зависимост на човешкия мозък.
    А реално всичко е толкова, толкова просто...

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,629
    Точки (при гласуване)
    33

Равитието и статистика му викат някои,но като цяло съм с теб - моите деца и моя задник си ги гледам аз и виновни или не го отнасят те ако мисля с него,НО ей го на обществото е преценило на базата на статистика,че с колан ти оживяваш повече от колкото без,с колан и седалка за него пък е по-сигурно и оп закона,че и задължително да се спазва.

Свободата не знам,в Мексико на почивка бяхме малко с децата по Нова Година и не им взех седалките,че големи и тежки,закона крив пък е знам ли какъв таралясник ще ми дадат под наем.Е голям бой с възглавници на задната седалка ти казвам,те от как са родени са на Рекаро с 5 точкови колани и сега като ги вържеш с по един колан само и натрупаш малко възглавници и глей ко стаа.......Ти ни мене ли бе педехо.......Морикон вземи тая.........ти само на глупости ще ги научиш.......и войната на таралежите.
    Е толкова внимателно из центъра не бях карат от доста време,горе в джунглата друго ма из центъра като ги знам,че не са в Рекаротата и карам като тьщата га зет и е на 5 рикии
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    Бургас
    Публикации
    393
    Точки (при гласуване)
    14

Бай бабо да не ти се случва... От личен опит го казвам. Столчетата спасяват живот! Двете близначета на много близък мой приятел са живи сега защото баща им мислеШЕ по-различно от писалите по-горе "мачовци".

Място
    Лондон - Плевен
    Публикации
    406
    Точки (при гласуване)
    9

Столчетата спасяват живот! Видяно е лично от мен многократно на пътя (работа като пътна помощ) и направо е потресаващо като видиш родителите живи и как си гледат загиналото дете защото столчето било излишно. Никой не тръгва на път за да се утрепе в катастрофа, но се случва постоянно и последствията са ужасни. Мой близък приятел работи все още като пътна помощ със собствени камиони по пътя Бяла-Русе и всеки път коментираме точно тези неща за коланите и столчетата и наблюдението и на двама ни е че загиналите деца в 99% от случаите са без столчета и колан отзад. Та съветвам ви да си помислите колко ви е ценна свободата на децата на задните седалки и колко живота и здравето на тези деца. А ние шараните си купуваме столчета и се кръстим и се надяваме и на мачовците да не им се случват подобни неща, които сме видяли със собствените си очи.
    Subaru Legacy 2.5
    Suzuki GS500 E

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,629
    Точки (при гласуване)
    33

Летят викаш през предния прозорец даже с 40 нали,за седмични удъри да не говорим.

Спарко май правеха децки за Европа,Рекаро гаранция прави и аз съм доволен много,но в малолитражка не знам дали ще се хване,имаше тема някъде тук.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Публикации
    682
    Точки (при гласуване)
    10

Име:  20170514_164703.jpg
Прегледи: 229
Размер:  79.8 Кб
    Последно редактиран от bilbo27 ; 14-05-17 в 21:50 Причина: Ако на някой му върши работа
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

Публикации
    9
    Точки (при гласуване)
    0

Аз имам столче 9-18 на Рекаро. Със смесени чувства съм. Столчето го купих ново, доста е използвано, защото пътуваме много, но не е местено по коли и малкия е кротък, не издевателства над него. Скоро му смъкнах тапицерията за пране и отдолу стиропорите изпотрошени, отделно не ми прилича на читава изработка- лепените стиропори освен изпотрошени, бяха се и разлепили на места.
    Иначе за удобство е супер, ние пътуваме по 5-6 часа с максимум 1 спиране и малкия не се оплаква. Имах и случай на резки маневри, докато спи- на границата на поднасяне- не се и събуди дори.
    В градската кола ни подариха някакъв Конкорд дърт- ужасно се хлъзга и въобще не го държат коланите стабилно, за разлика от Рекарото, което е също с колани.

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,629
    Точки (при гласуване)
    33

От 5 столчета 0 проблеми пък не съм нежен с тях,по едно време балдъзата седна в едното за проба и си работи, нищо и няма на балдьзето.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    София
    Публикации
    2,037
    Точки (при гласуване)
    10

А има ли санкций ако ме спрат и малкия се вози без стол,но е с колан или някой го държи.На времето за големия син не съм купувал такива столове и не съм имал проблеми,но преди 17 години нещата бяха други.До сега 4 годишния ми син се вози все у някой,а като съм сам го държех у мен,но попорастна.
    Цитат Мнение на Кольо Преглед на публикациите
    Ей сега те изкараха най тъпия селяк, и нехаещ за здравето на децата си.
    Аз мисля също като теб(даже по-радикално), ама вече не смея да си казвам мнението, че и бан налагат за инакомислие.

А то живота си върви и без съвременните измислици-премислици за лапнишарани.
    Всичко е психология, в случая се залага на загрижеността към здравето на децата. И понеже това е силен инстинкт-носи и много печалба.
    Че чак и в закона го вкараха мършите, ненаядоха се.
    Разбира се-който иска да си слага столчета, да слага едно столче в друго, да вози децата си в танк ако иска, или с хеликоптер, но да ме карат задължително да возя детето си в усмирителна седалка-не бих го търпял Добре, че моите като бяха на тази възраст нямаше такива изисквания.
    Не бяха открили още тази ниша...
    Добре бе! Въпросното столче струва 10-15 лв в Карфур или Кауфланд - зависи дали ще го хванеш на промоция.
    Струва ли си изобщо да коментираме полезността и шанса да те глобят за нещо, което струва жълти ст'инки???
    Сега ще обясня ползата от това столче:
    1. Детето вижда през прозорците нещо различно от небето, а това за него е много важно.
    2. Предпазният колан на колата не минава през гушата на детето (изключително опасно), а през рамото (безопасно).

@Кольо: Поне си направи труда да видиш какво ще оплюваш преди да започнеш да го правиш...
    Име:  img_6888_i.jpg
Прегледи: 114
Размер:  58.4 Кб
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Място
    София
    Публикации
    4,201
    Точки (при гласуване)
    22

Нема смисъл да се 'абиш. Емпирично съм установил, че има една особенна порода хора, дето ако сложиш табелка ”Не бъркай, глоба 5 лв” до всеки контакт - ще бръкнат. Само за да си докажат че не може държавата и еврогейците от Брюксел да им дават наклон на юя. И щото ”едно време като немаше таквиз табелки... ама ей го на оживяхме”. За тях
    законите на физиката и статистиката на смъртни случаи са маркетингов трик и разработка на военните, измислени с единствената цел да ограничат полета на свободолюбивата им душа. И най-страшното - да им бръкнат в джоба. Но в същото време нямат проблем да похарчат сумата за едно ултралуксозно детско столче за лифтинг или нов комплект гуми на жипката. Ама - всеки с приоритетите си. На един по важни са му децата, на друг - жипката.
    Последно редактиран от windwarrior ; 25-05-17 в 21:06
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Място
    sf,sf
    Публикации
    4,548
    Точки (при гласуване)
    15

Пълни глупости. Свястно столче, което да пази и да е поне малко удобно на дете над ~20гк за под 60- 80лв няма. Седалки бол. Ма за пътувани няколка часа, дето ще и дремне, хапне, пийне и си играе не става.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    От: Изкъртихме ли тъпомера?

Публикации
    267
    Точки (при гласуване)
    4

На мен такова нещо не ми трябва.Взел съм решение,критикувайте ме колко искате.Детето вече е голямо знае как да се вози.Имам 2 коли и 1 джип само да го места от кола на кола не е си работа.А за глобата не ми пука та аз почти нямам точки в талона от лигавщини- дрифтове и дръпки та тва ще ме плаши.Но да не стане грешка - когато пътувам със жена ми и малкия карам образцово.Сори за спама.
    Nissan Terrano 3.0 DI-turbo 3door.
    Mercedes-Benz S500 W220 AMG pack.
    BMW 318tds Compact E36 M41D17.

Място
    sf,sf
    Публикации
    4,548
    Точки (при гласуване)
    15

Поне ремички бива.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    От: Изкъртихме ли тъпомера?

Място
    Лондон - Плевен
    Публикации
    406
    Точки (при гласуване)
    9

Със сигурност съм виждал написано от накои големи производители на автомобили, че еърбеговете на предните седалки могат да причинят сериозно нараняване и смърт на деца до 12 годишна възраст, та и това трябва да се има впредвид ако се возят отпред. Да има такива които оцеляват при инцидент, но има и много които биха оцеляли ако някой се е погрижил за безопасността предварително. Всеки сам избира и не е въпрос на критика или упреци, а по-скоро споделяме мнения и опит. Аз лично изобщо не бих се колебал и секунда да направя всичко възможно да намаля риска, а нека който иска да се смее къв съм балък да си давам парите и да се поддавам на заговора на жидомасоните, военните и там който друг искате.
    Subaru Legacy 2.5
    Suzuki GS500 E

Кольо е офлайн
    Цървул...
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,460
    Точки (при гласуване)
    35

............

Както казах-всеки е свободен да прави каквото намери за добре

Място
    София
    Публикации
    4,201
    Точки (при гласуване)
    22

А има ли санкций ако ме спрат и малкия се вози без стол,но е с колан или някой го държи
    А за глобата не ми пука ....
    Последно?

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Купувам: Детско столче за кола
    От Yaro във форум Архив
    Отговори: 9
    Последно мнение: 06-06-16, 11:31
  2. Продавам: Детско столче за кола
    От imarh във форум Архив
    Отговори: 2
    Последно мнение: 03-10-15, 13:36
  3. Купувам: детско столче за кола
    От carsvarna във форум Архив