Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ново терано

    Колеги здравейте. Знаете, че си строших тераното и сега си купих друко, общо взето добро състояние има само визуални проблеми които ще се решат.
    Купис си автоматик, това ми е първата кола автоматик. Чувал съм, че автоматика е по муден не очаквах толкоз доста разлика има с ръчката, там където с ръчката се изкачвах с 90км с автоматика 70км и на нагорнище набирането е слабо. Чувал съм, че по наклон скоростите не трябва да изтървст и при тераното важи ли този термин?
    Ако някой е запизнат с този автоматик ще съм му благодарен
    2.7TDI 2000 година.
    Старата ще се продава за части и имам едно питане. Как трябва да пусна тема за да я продам на части във форума?

  • #2
    От: Ново терано

    Ама така без снимки на новата, не върви. Качи някоя, да оплакнем окото


    За продажба на части пускаш една тема в този раздел:

    http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=581


    Качваш някоя друга снимка. Даваш някои цени на основните възли - двигател, мостове, скорости, раздатка, гуми и т.н.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      Ново терано

      Принципно автомата е по муден.
      Но, по баира със 70 като настъпиш не сваля ли предавка надолу и не почва ли да ускорява?
      Ако не може - автомата да си има дерт.

      Горивната система и състоянието и оказва огромно влияние на вървежа на автомата.
      При мен бензин/газ и автомат правя разлика в превключването и ряза на колата бензин/газ и дори улавям различните настройки на газовия инжекцион по начина на смяна на предавките.

      Аз бих завел колата на доказан дизелджия за проверка
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Ново терано

        Снимки ще има, да си взема номера талон да си оправя документацията.
        На баир като настъпя газта сваля скороста, но не набира само си я подържа.

        Коментар


        • #5
          Ново терано

          Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
          Снимки ще има, да си взема номера талон да си оправя документацията.
          На баир като настъпя газта сваля скороста, но не набира само си я подържа.
          Това на какви обороти на двигателя се случва?
          За дизелов диагностик си според мен.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Ново терано

            Обороти около 3000. По първоначална диагноза от майстор турбото не включвало, ще го видим

            Коментар


            • #7
              От: Ново терано

              Е в другите диапазони как върви? Щото ако не "включва" турбото би трябвало и да върви като амосферен, а това няма как да не го забележиш.

              На 3000 оборота евентуално ако има някви проблеми с уестгейта да разтоварва по рано?

              Коментар


              • #8
                От: Ново терано

                Автомат не съм карал и нищо не мога да усетя. Ако подам малко газ добре сменя скоростите, ако настъпя газта по не иска да ги сменя и си върви на малка скорост.

                Коментар


                • #9
                  От: Ново терано

                  Моето се държи по същия начин.
                  Къса база автомат,2001г.
                  140км. максимум.
                  12/100 нафта;Зексел система.Имам чувството,че заради високия разход,е пипано по помпата.
                  Имам чувството че автомата приплъзва.То и не работи както трябва/автомата/.
                  Като му свикнеш-сподели ...
                  Последно редактирано от ognqn; 27-04-17, 15:03.
                  Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                  ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ново терано

                    Аз проблеми с автоматите съм нямал.От два дни съм собственник на третото си терано с автоматична скоростна кутия.Сменете си маслата и всичко ще Ви се нареди.Нормално е да има разлика между карането на автомат и на ръчка.Когато настъпиш газта до долу естественно че ще държи на по-ниската предавка докато започне да влиза в червеното или докато не отпуснеш малко газта.Предишните ми две Теранота бяха 2,7 тди и спокойно вдигаха и си потдържаха 140 км. иначе съм пробвал до 160 без проблем.
                    Сега ще опознавам 3,0 тди то!!!
                    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                    0878739299

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ново терано

                      Да уточня че съм си сменил маслата,с каквито трябва.
                      Споделих наблюдения след близо 2г. ползване.Карам малко километри на година.
                      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ново терано

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0009.jpg
Прегледи:2
Размер:194.9 КБ
ID:5751569
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0011.jpg
Прегледи:1
Размер:177.3 КБ
ID:5751570
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0012.jpg
Прегледи:2
Размер:171.3 КБ
ID:5751571
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0013.jpg
Прегледи:1
Размер:169.9 КБ
ID:5751572
                        Ето няколко снимки

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ново терано

                          Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                          Моето се държи по същия начин.
                          Къса база автомат,2001г.
                          140км. максимум.
                          12/100 нафта;Зексел система.Имам чувството,че заради високия разход,е пипано по помпата.
                          Имам чувството че автомата приплъзва.То и не работи както трябва/автомата/.
                          Като му свикнеш-сподели ...

                          На туй нема как се свикне. Най-много ще ме ядоса и ще сменя скоростната кутуя с ръчна. Имам я в наличност тъй, че.....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ново терано

                            Преди да правиш каквото и да е, смени си дебитомера. 99% от случите на "слаб вървеж" на терано са заради дебитомер. Турбото няма как да се "включи", ако дебитомера казва на компютъра че не влиза достатъчно въздух. Никой няма да пусне нужното гориво за да се случи каквото трябва с турбото.

                            Няма баир на "нормално" шосе в мамковината ни, дето да ме накара да карам с под 100 само заради баира, а за да карам с под 120 трябва да е доста сериозен такъв. Тераното върви точно колкото 70 коня малолитражка, купена от магазина, с тая разлика че не му пука особено дали е с багаж то тавана и пуснат климатик, за разлика от малолитражката, на която като пуснеш климатика трябва да го изключваш за да изпревариш някого с над 120км/ч.

                            На кое не се свиква, на 140 максимална скорост или на 12/100 разход? Като карам моето със 140 до морето харчи 14/100, нищо че е ръчка. В оригиналния си вид (гими и окачване), харчеше под 12, а при кротко каране (90-100) под 9, ама това в първите 2 месеца. После кракът ми свикна с дизела, и сега за да докарам такъв разход трябва някой постоянно да ме кълве по тиквата да карам по-кротко.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ново терано

                              Здравейте.
                              Разхода не ме притеснява много.Карам малко на година.
                              Нооо,вчера всякаш "обидих"Тераното с моя пост,и то се развали.Покарах го малко,спрях и след 10мин. се качвам и няма палене.Тракаха релета,започна да пищи,като дам на контакт и дискотека.Бях спрял на неподходящо място,трябваше да се избута 20тина метра,дадох на свободна и бутнахме.
                              Днес акумулатора на проверка и ще моля за помощ със съвети,в друга тема.
                              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X