Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ново терано

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Преди да правиш каквото и да е, смени си дебитомера. 99% от случите на "слаб вървеж" на терано са заради дебитомер. Турбото няма как да се "включи", ако дебитомера казва на компютъра че не влиза достатъчно въздух. Никой няма да пусне нужното гориво за да се случи каквото трябва с турбото.

    Няма баир на "нормално" шосе в мамковината ни, дето да ме накара да карам с под 100 само заради баира, а за да карам с под 120 трябва да е доста сериозен такъв. Тераното върви точно колкото 70 коня малолитражка, купена от магазина, с тая разлика че не му пука особено дали е с багаж то тавана и пуснат климатик, за разлика от малолитражката, на която като пуснеш климатика трябва да го изключваш за да изпревариш някого с над 120км/ч.

    На кое не се свиква, на 140 максимална скорост или на 12/100 разход? Като карам моето със 140 до морето харчи 14/100, нищо че е ръчка. В оригиналния си вид (гими и окачване), харчеше под 12, а при кротко каране (90-100) под 9, ама това в първите 2 месеца. После кракът ми свикна с дизела, и сега за да докарам такъв разход трябва някой постоянно да ме кълве по тиквата да карам по-кротко.


    За сега не обмислям да правя нещо, това за турбото ми каза едно майсторчя ама многожвяра им немам. То само на баир неще набира, но пък набере ли си върви. На дълъг път е много спокоен.

    Коментар


    • #17
      От: Ново терано

      Тъй де - точно така се държи терано с калпав дебитомер. Като се беше замърсил моя точно така го хванах. Имам един участък с баир между Владая и Драгичево, който минавам често и по който карам еднакво (газ до ламарината). В един момент вместо да вдига почти 140 в края му, взе с 300 зора да достига до 110-115.

      Ако е Zexel дебитомера е с реотанче. Чисти се със спрей за спирачни дискове, а ако с това неще - със спрей за карбуратори. Компира не връща грешка защото показанията са си в норма, просот са занижени и резултата е че върви все едно го настъпваш по-малко.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Ново терано

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Тъй де - точно така се държи терано с калпав дебитомер. Като се беше замърсил моя точно така го хванах. Имам един участък с баир между Владая и Драгичево, който минавам често и по който карам еднакво (газ до ламарината). В един момент вместо да вдига почти 140 в края му, взе с 300 зора да достига до 110-115.

        Ако е Zexel дебитомера е с реотанче. Чисти се със спрей за спирачни дискове, а ако с това неще - със спрей за карбуратори. Компира не връща грешка защото показанията са си в норма, просот са занижени и резултата е че върви все едно го настъпваш по-малко.
        По VIN номер трябва да е зекселската система, но колата е с бошовата дюза, дебитомера е на хитачи, ако му сложа другия дебитомер бошовия дали ще стане? Колата 2 години е била карана по прашни терени от прахоляка може да се е замърсил ше го изчистят.

        Коментар


        • #19
          От: Ново терано

          Щом дебитомера е на Hitachi, системата е Zexel. Това с Bosch-овата дюза не го вярвам! Снимай, моля.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Ново терано

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0015.jpg
Прегледи:1
Размер:164.1 КБ
ID:5751676Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0016.jpg
Прегледи:1
Размер:169.8 КБ
ID:5751677Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0016.jpg
Прегледи:1
Размер:169.8 КБ
ID:5751677

            Коментар


            • #21
              От: Ново терано

              Хм, изглежда някой е правил някакъв сбирщайн. Главите също не са съвместими между Bosch и Zexel - отворите за дюзите са различни. Дюзите - Zexel-а е с пиезо, Bosch-а с бобинка. Дебитомерите - единия е с реотанче, другия е hot-film и не е с 3 жици, а с 4 или 5.

              Някакси ми е трудно да си го представя това цялото в заводска комплектация. От друга страна ми е трудно да си представя някой да сменя глава с несъвместима и после да кърпи дюзи и компютри за да тръгнат с новата. Евентуално Zexel дебитомер може да се подкара що-годе лесно на Bosch система от човек наясно с електрониката, ама пак не ми се връзва - със сигурност ще излезе по-скъпо отколкото да се купи нов дебитомер.

              Я снимай многото куплунзи отляво на интеркулера - тия дето се падат над помпата, както и самата помпа.

              Баси! Хвърли ме в тъча!

              ПП: Дюзите ми изглеждат подозрително не-ръждясали, впрочем. Моите като ги смених стояха така примерно 3-4 години.

              ППП: Маркучетата между дюзите със сигурност не са оригиналните.

              ПППП: Лампата на компютъра свети ли замалко при подаване на контакт?
              Последно редактирано от sparkybg; 28-04-17, 12:10.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Ново терано

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Хм, изглежда някой е правил някакъв сбирщайн. Главите също не са съвместими между Bosch и Zexel - отворите за дюзите са различни. Дюзите - Zexel-а е с пиезо, Bosch-а с бобинка. Дебитомерите - единия е с реотанче, другия е hot-film и не е с 3 жици, а с 4 или 5.

                Някакси ми е трудно да си го представя това цялото в заводска комплектация.

                Я снимай многото куплунзи отляво на интеркулера - тия дето се падат над помпата.

                Това няма да е заводска компилация по VIN номер проверих се води zexel има нещо сменяно или глава или двигател. Та ако му сложа бошовия дебитомер дали ще работи?

                Коментар


                • #23
                  От: Ново терано

                  Бошовия дебитомер е с повече жици (поне 4) и куплунга му е друг. Ако го вържеш директно със сигурност няма да работи.

                  Предвид неизвестностите нищо не мога да кажа. Снимай куплунзите, помпата, и другите дюзи поне да си изясним кое кое е.

                  Принципно (чисто на теория) може и индуктивна умна дюза да работи на мястото на такава с пиезо, както и обратното, друг е въпроса колко добре. Сигналите са различни, но не чак толкова че съвсем да нямат нищо общо, входа на електрониката дето ги чете - също, или поне има начин да е същата.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ново терано

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Бошовия дебитомер е с повече жици (поне 4) и куплунга му е друг. Ако го вържеш директно със сигурност няма да работи.

                    Предвид неизвестностите нищо не мога да кажа. Снимай куплунзите, помпата, и другите дюзи поне да си изясним кое кое е.

                    Принципно (чисто на теория) може и индуктивна умна дюза да работи на мястото на такава с пиезо, както и обратното, друг е въпроса колко добре. Сигналите са различни, но не чак толкова че съвсем да нямат нищо общо, входа на електрониката дето ги чете - също, или поне има начин да е същата.
                    Довечера ще се опитам да ги снимам помпата другуте дюзи пак са бошови. Сега съм на път.
                    От тази разлика може ли да е бавното набиране, тромавото вървене?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ново терано

                      Моето Терано, което имах за кратко също беше с маркучи и дебитомер Хитачи. Беше 1997г
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ново терано

                        Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
                        Довечера ще се опитам да ги снимам помпата другуте дюзи пак са бошови. Сега съм на път.
                        От тази разлика може ли да е бавното набиране, тромавото вървене?
                        Принципно може, но преработката ми се вижда твърде невероятна. От друга страна за такава заводска комплектация не съм чувал. Ама в NISSAN нищо не можбе да ме учуди вече.

                        Драсни ми VIN-а на ЛС да проверя по-обстойно кое-що.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ново терано

                          При мене се оказа акумулатор,за проблема със светналите лампи и постоянно пищене.Бая се притесних ...
                          Относно дебитомера-Hitachi,почистих го със спрей за дебитомери от емаг,и двте жички се белнаха.Смених и възд. филтър с хубав на Ман.
                          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ново терано

                            Изчисих дебитомера с някакъв клеанер и се оправи, сегаже пушка. Благодарности колеги.
                            Има и един друг лек проблем кабелите за задните запалки от къде минават те не работят.
                            Климатика не духа добре където и да въртя копчето за пасажера краката постояно духа за шофьора въобще не духа.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ново терано

                              Изчисих дебитомера с някакъв клеанер и се оправи, сегаже пушка. Благодарности колеги.
                              Има и един друг лек проблем кабелите за задните запалки от къде минават те не работят.
                              Климатика не духа добре където и да въртя копчето за пасажера краката постояно духа за шофьора въобще не духа.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ново терано

                                За вентилацията - разглобяване и на ново сглобяване. Някой е правил ТНТМ и не е снадил както трябва тръбите и/или управлението.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X