Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с кардан на Хонда CR-V, 128 hp, 1998г, автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с кардан на Хонда CR-V, 128 hp, 1998г, автоматик

    Привет, Колеги!
    Имам следния проблем:Предистория - преди около година колата започна да тресе при скорост 80-90км до към 120км/ч ( после вибрациите намаляват).
    След смяна на всичко по предницата, нови гуми, реглаж и доста четене във форума
    се оказа, че проблема е в кардана. Свалихме го, майстора го разглоби и каза, че според него кардана е разглобяван и преди, тъй като едната час има белег , а на другата няма. Няколко месеца карах без кардан(вибрациите изчезнаха).
    Преди 2-3 месеца го занесох за рециклиране в препоръчана софийска фирма. От там също ми казаха че не виждат белега на едната част, но въпреки всичко смениха двете карета, висящия лагер и балансираха кардана. Монтирахме го и всичко беше ОК.
    Проблем- От няколко дена вибрациите се появиха отново. Също така при пълен ляв /десен и движение назад, отдолу се чува яко чукане, което се чуваше и когато започнаха вибрациите първия път. ( докато карах без кардан нямаше чукане)
    Въпрос 1: Възможно ли е кардана , ако е разглобяван и не е напаснат, дори и след рециклирането да даде пак същия дефект?
    Въпрос 2 : Има ли лек за тая "болка"?

    Изключвам опцията нов карадан, тъй като цена 1000+лв не ми е ОК.

    Ще съм благодарен на всеки, който може да помогне със съвет или опит.
    Поздрави!

  • #2
    От: Проблем с кардан на Хонда CR-V, 128 hp, 1998г, автоматик

    Това с якото чукане при пълен завой звучи като да е диференциал. По-точно чукането идва от системата 4х4, която е в общ корпус със задния диференциал.
    Смени маслото в задния диф с Honda DPF-S. Покарай малко (поне 500 км), и ако чукането не изчезне се прави т.нар. полиране на дисковете на съединителя.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с кардан на Хонда CR-V, 128 hp, 1998г, автоматик

      Благодаря, Колега!
      Проблема с чукането няма да изчезне със смяна на маслото, защото при първоначалното облсужване след покупката на колата сложих точно такова масло ( купено от Хонда)
      и чукането си го имаше. Прави ми впечатление, че чукането се появява само когато се кара бързо назад ( при пълен ляв/десен волан), ако карам бавно - няма чукане.
      Полирането на дискове в диф. къде се прави и има ли смисъл? ( чисото финансово).
      Поздрави!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с кардан на Хонда CR-V, 128 hp, 1998г, автоматик

        Колега, пътя с реномираната софийска фирма за рециклиране на кардани(смяна на карета), го извървях и аз.При мен смениха само задното каре, предното не можело да се сменя.точно изтече гаранцията, месец ли беше или три, не помня и при един преглед на ходовата част майсторът ми установи, че карето отново е разбито.Питах "майсторите " във фирмата и ми казаха "донеси кардана да сменим отново карето, може да е била дефектна партидата", но всичко за моя сметка отново.И понеже вибрации при мен все още няма, се го карам така.
        Внимавай с вибрациите!Първия път си мислех, че имам крива или дебалансирана гума, симптомите са същите и докато се усетя, че е кардана ми се прецакаха семерингите на предните полуоски, а в скоростната кутия беше останало съвсем малко масло.Останалото беше обтекло от въздушната струя целия под , но не беше покапало на земята.Жив късмет, че вдигнахме колата на подемника да го видим!
        Моят съвет е - сваляй кардана докато намериш решение, а дотогава карай така(със свален кардан)!
        Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
        Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с кардан на Хонда CR-V, 128 hp, 1998г, автоматик

          Полиране на дискове (пост #14):

          http://www.offroad-bulgaria.com/show...4513&p=1314773

          Ако сам си сменявал маслото в диференциала, ще се справиш и с това. Само трябва да се повдигне цялата кола, т.е. всички колела да са във въздуха.

          Както каза rivan свали кардана и карай без него. Намери си някой кардан, за който си сигурен, че е перфектен, само за проба, да видиш дали причината е в твоя кардан. Ако и с новия тресе, полирай дискове.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с кардан на Хонда CR-V, 128 hp, 1998г, автоматик

            Благодаря, Колеги!
            Упражнението със смяна на кардана с перфектен за проба съм си го мислил и аз. Лошото е, че ми се вижда трудно осъществимо.
            Ще опитам с полиране на дисковете последвано от смяна на течността в задния диф. и ще пиша относно резултата.
            Поздрави!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X