Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Статично електричество от тапицерия на автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Статично електричество от тапицерия на автомобил

    Стария ми автомобил Мзада 6 беше с кожена тапицерия, предния-Волво S80, по-предния Лагуна 2 и всички джипове от преди повече от 10 години - също и не ме удряше статично електричество.
    Сега отскоро карам Хонда Джаз с "плюшена" тапицерия. И ужасно е болезнен всеки опит за затваряне на врата.
    Как да се отърва от статичното електричество?
    Едно време от железните брони на автомобилите висяха гумени "антистатици".
    В 21 век как се решава този проблем?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: Статично електричество от тапицерия на автомобил

    Просто трябва да си изградиш навик на слизане от автомобила; Значи както си седнал на седаката отваряш вратата и се хващаш (скоято ръка ти е по удобно) за рамката на вратата и държиш до като стъпиш на земята.

    Коментар


    • #3
      От: Статично електричество от тапицерия на автомобил

      Това си го "изработих" .
      В редките случаи когато забравя - ме "събужда" доста интензивно...

      Следя темата .
      Дано да не слагам лента "Antistatic", че ми идва в повече.

      Коментар


      • #4
        От: Статично електричество от тапицерия на автомобил

        Слизаш от колата и небрежно докосваш вратата с рамо. Пак удря, ама през дрехите е по- малко. Сега да си направя малко реклама на твой гръб- носенето на дрехи от естествени материи, с минимум синтетика в тях- помага. Значение имат дори чорапите, ку щеш вярвай.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #5
          От: Статично електричество от тапицерия на автомобил

          Това с "удрянето" , повече или по-малко си е ежедневие.
          Търси се сериозното лекарство .
          ПП Дано колегата започнал темата да не се сърди.

          Коментар


          • #6
            От: Статично електричество от тапицерия на автомобил

            Москала кефи, дали не е на Издислав?

            П.П. Сори за спама, ама ако махнат линка от поста на Рачидо, моя пост ще стои много идиотски в темата.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Статично електричество от тапицерия на автомобил

              Ако не искаш да ти виси лентичка гръмоотвод... Едно време имаше едни спрейове анти-статик, за дамите да не им лепнат полите. Може да пръснеш седалките. Друго подобно - може да забършеш седалките с омекотител за дрехи - 1 чаена лъчичка омекотител в един литър вода. Ако имаш празна бутилка с пръскалка (от онези за домакински почистващи неща), с пръскане най-добре. Би трябвало да има ефект поне няколко дни. За по-постоянен ефект - зависи от гумите. Другото са трикове на пипане - пипаш стъклото, примерно, или буташ вратата първо с кокалчетата на ръката, не с пръстите.
              В ибей има някакви "anti-static keychain", не знам колко действат.

              Коментар


              • #8
                От: Статично електричество от тапицерия на автомобил

                темата си е твоя- какъв спам ?
                Ама и космича гъне ламарини а ?

                Коментар


                • #9
                  От: Статично електричество от тапицерия на автомобил

                  Не е от колата, от дрехите е. Имам същия проблем. Когато съм с един конкретен пуловер от изкуствена материя или с коженото яке(изкуствена кожа, евтино яке) винаги ме бие независимо каква е колата. С други дрехи нямам проблем и наблюдавам кога ми се случва.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X