Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална товароносимост и максимално тегло за теглене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Максимална товароносимост и максимално тегло за теглене

    Максимална товароносимост и максимално тегло за теглене

    Както гласи темата, бих желал малко да обсъдим тия два параметъра за ДЖИЙП.

    Имах едно време едно Чероки 1988 година 4л автомат, което максимално съм товарел с около тон и половина НАД заводското тегло и освен това отзад имаше закачено ремарке с обща маса пак някъде около тон и нещо, дърпа без грижи и си пее, машина танк, само ресори трошеше ама това е обяснимо с оглед планинските терени където се експлоатираше/тероризираше.

    Вранглер Сахара 2007 дизел автомат в моя талон пише може да тегли до 3500КГ, преди два дни му закачих около 2500 килограма и си тегли без грижи, няколко стотин км направих и единствената причина да се разтревожа беше колко полегна задницата.

    Е после видях, че не съм балансирал товара на платформата и след баланс, всичко заспа.

    След доста четене виждам, че джипове след 2007/2008а година няма много които да теглят 2-3+ тона а пък товароносимостта им направо е смешна, всяка кола комби товари повече, което ме кара все повече да си пазя и тача Сахарата 2007.

    Имам една молба към Пламен, ако има желание да сподели как се процедира с промяната на тия два параметъра на джипове, какви технически модификации се правят за тия цели и последно но не по значение как се узаконяват/сертифицират тия същите два параметъра след "тунинг"?

    Целта на темата е да се разгледат възможностите, заводски и след модификации, които спомагат за подобряване на горните два параметъра.

    Предварително благодаря!
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 25-04-17, 17:40.
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Максимална товароносимост и максимално тегло за теглене

    Първо лицензиран сервиз издава удостоверение за промените които са правени по колата

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled1.jpg
Прегледи:1
Размер:108.1 КБ
ID:5751378Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled2.jpg
Прегледи:1
Размер:74.8 КБ
ID:5751379

    После Декра или Технотест правят оглед на колата и ако отговаря на Наредба № Н-3 издават сертификат.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:92.3 КБ
ID:5751402

    Сертификата се заверява от Изпълнителна агенция "Автомобилна админидтрация" които издават удостоверение.
    Носиш удостоверението в КАТ и променят талона. В случая максималната маса е увеличена от 2585 на 3450кг.

    Коментар


    • #3
      От: Максимална товароносимост и максимално тегло за теглене

      Пламене, благодаря ти много, ето заради такива хора все още си струва човек да инвестира енергия в този форум, евала, браво!
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: Максимална товароносимост и максимално тегло за теглене

        Мога ли и аз да се включа в темата с питане?
        В талона на колата ми (WJ) точките F1,F2,F3 не са попълнени.Каква е процедурата да се попълнят.Отивам в КАТ и...?
        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • #5
          От: Максимална товароносимост и максимално тегло за теглене

          Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
          Мога ли и аз да се включа в темата с питане?
          В талона на колата ми (WJ) точките F1,F2,F3 не са попълнени.Каква е процедурата да се попълнят.Отивам в КАТ и...?
          И при мен на Черока не са, където съм аз имам два варианта - писмо от дилъра и пак в "КАТ" или просто каквото е написано на самата кола като табелка, някой джипове имат табелка колко могат да дърпат, товарят и т.н. тогава талона не ти трябва да се променя.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X