Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WJ - 2.7crd. 2" lift - колко най-големи гуми мога да сложа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WJ - 2.7crd. 2" lift - колко най-големи гуми мога да сложа?

    Здравейте,

    Четох много теми, всеки май на място е преценил за себе си, но все пак да попитам :

    Какъв р-р А/Т гуми, мога да сложа на Grand Cherokee 2.7 crd повдигнато 2"(rough country, подложки и аморт. + нови пружини стандартни). В смисъл, да не са на границата да ударят калника, една идея преди това ?
    Глупости правят умните хора, за останалите това е ежедневие!

  • #2
    От: WJ - 2.7crd. 2" lift - колко най-големи гуми мога да сложа?

    Зависи колко са изнесени джантите! Може да събереш 31ци, но може и да не ги събереш....
    Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

    тел. 0897818449

    Коментар


    • #3
      От: WJ - 2.7crd. 2" lift - колко най-големи гуми мога да сложа?

      Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
      Зависи колко са изнесени джантите! Може да събереш 31ци, но може и да не ги събереш....
      Мисля да сложа стандартни фланци 38мм, незнам колко ще се изнесат....
      Глупости правят умните хора, за останалите това е ежедневие!

      Коментар


      • #4
        От: WJ - 2.7crd. 2" lift - колко най-големи гуми мога да сложа?

        Има голям шанс да закачат отазд в купето и отпред в бронята....
        Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

        тел. 0897818449

        Коментар


        • #5
          От: WJ - 2.7crd. 2" lift - колко най-големи гуми мога да сложа?

          То има писано,ама кой да чете...
          При мен нови пружини (стокови),нови амове,подложки 2'' и гуми 245/75/16 Good Year Duratrac ОПИРАТ и трябва да подстригвам бронята отпред
          Без фланци може и 31" да събереш......
          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • #6
            От: WJ - 2.7crd. 2" lift - колко най-големи гуми мога да сложа?

            Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
            То има писано,ама кой да чете...
            При мен нови пружини (стокови),нови амове,подложки 2'' и гуми 245/75/16 Good Year Duratrac ОПИРАТ и трябва да подстригвам бронята отпред
            Без фланци може и 31" да събереш......
            Дизеловият двигател е по-тежък и мисля че с 2" е по-нисък от бензиновите. Но каккто и да е, ще се тества на място в краен случай 245/70/16 и приключвам въпроса.
            Глупости правят умните хора, за останалите това е ежедневие!

            Коментар


            • #7
              От: WJ - 2.7crd. 2" lift - колко най-големи гуми мога да сложа?

              Дизеловия е по-тежък, но пружините за него са по-дълги/дебели! Височината трябва да е същата.
              Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

              тел. 0897818449

              Коментар


              • #8
                От: WJ - 2.7crd. 2" lift - колко най-големи гуми мога да сложа?

                Първоначално публикуван от nokia Преглед на мнение
                245/70/16 и приключвам въпроса.
                Това е сток размера. Аз се престраших на амортизирано и омекнало окачване на сложа 255/70/16 опират и отпред и отзад защото долните елипсовидни тампони са се скапали. Опират отзад като го окантаря по диагонал, и отпред когато карам назад и натисна спирачки при завой. Реално проблема е че гумите не се падат в средата на дъгите на калниците.

                Коментар


                • #9
                  От: WJ - 2.7crd. 2" lift - колко най-големи гуми мога да сложа?

                  Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
                  Дизеловия........Височината трябва да е същата.
                  Освен ако не е "овърленд", те са малко повдигнати.
                  Към пусналия темата - всички "гравдое" са с различна степен на умора на окачването. Виждал съм и такива които носят без проблем 265 (31"), виждал съм и такива които трият. т.е. стигаш до гумаджия, плащащ един монтаж/демонтаж и виждаш кое как при теб.........
                  П.П. Ако нямаш гумаджия под ръка, ела ще те водя при комшията (сигурно ще има и гуми за проба)
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: WJ - 2.7crd. 2" lift - колко най-големи гуми мога да сложа?

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Освен ако не е "овърленд", те са малко повдигнати.
                    Към пусналия темата - всички "гравдое" са с различна степен на умора на окачването. Виждал съм и такива които носят без проблем 265 (31"), виждал съм и такива които трият. т.е. стигаш до гумаджия, плащащ един монтаж/демонтаж и виждаш кое как при теб.........
                    П.П. Ако нямаш гумаджия под ръка, ела ще те водя при комшията (сигурно ще има и гуми за проба)
                    Благодаря!
                    Глупости правят умните хора, за останалите това е ежедневие!

                    Коментар


                    • #11
                      265/70 r16

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X