Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

    Здравейте Колеги.
    Нов съм в форума и наскоро си купих следния джип Мицубиши Паджеро 2.5 ТДИ 1997г 2/3 врати и имам голямото желание да сменя двигателя с 3 литров на бмв е46 като запазя скоростната кутия и направя фланец (това мисля че ще стане де )
    Въпросът ми е следния : има ли някой от вас който го е правил, и най вече искам мнения дали въобще е възможно ?

  • #2
    От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

    По принцип, имаш ли представа как работят системите и механизмините в едно МПС, ако да - виждал ли си съединителя на 2,5 Паджеро...!? Ако не - потърси кутия с раздатка поне от 2,8!
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #3
      От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

      Ориентирай се към двигател V8 от Лексус/Тойота ама и там си е играчка. Днес цял ден се рових из нета за инфо по този въпрос. В американските форуми пишат и за бензинов от шевролет.
      Поздрави и успех с проекта!

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

        Моторът от 330D е як,но не знам дали ще стане на скоростната кутия от паджеро.
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

          Има го и другия момент. Хипотетично, ако се направи тази интервенция, дали ще издържи скоростната кутия на въртящия момент...

          Коментар


          • #6
            От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

            Благодаря за идеите !!! Продължавам да чета и да се информирам ще разгледам и помисля за други модификации. Ще ви държа в течение с нещата .
            Който се сети нещо нека да предлага като по добър вариант и модификация отворен съм за всякакви предложения за дизелови агрегати.
            Благодаря ви много . Поздрави от Добрич.

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

              Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
              Има го и другия момент. Хипотетично, ако се направи тази интервенция, дали ще издържи скоростната кутия на въртящия момент...
              Няма да издържи!
              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

                Първоначално публикуван от AlexanderJ Преглед на мнение
                Здравейте Колеги.
                Нов съм в форума и наскоро си купих следния джип Мицубиши Паджеро 2.5 ТДИ 1997г 2/3 врати и имам голямото желание да сменя двигателя с 3 литров на бмв е46 като запазя скоростната кутия и направя фланец (това мисля че ще стане де )
                Въпросът ми е следния : има ли някой от вас който го е правил, и най вече искам мнения дали въобще е възможно ?
                Взимай двигател със скоростите(ръчни) от БМВ-то, ще е много по-лесно.
                0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                Коментар


                • #9
                  От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

                  Предложение от кой модел ще стане ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

                    Защо не помислиш за МБ имат много повече двигатели и се правят без електроника.
                    Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                    АСК Ален Мак

                    Коментар


                    • #11
                      От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

                      Първоначално публикуван от Венци В Преглед на мнение
                      Защо не помислиш за МБ имат много повече двигатели и се правят без електроника.
                      ... че и без никакъв ток.
                      За возене е супер дуракоустойчив вариант за относително разумни пари, пък кеф ти петак, кеф ти шестак, а със съвсем лека заигравка се докарва още мощност и въртящ момент.
                      Напиши от къде си.
                      В София Търтея си играе с тия мотори, а може и да ти го сложи.
                      ... мотора, де.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

                        От Варна,ама аз карам само бензин.Просто давах идея на колегата.
                        Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                        АСК Ален Мак

                        Коментар


                        • #13
                          От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

                          Първоначално публикуван от Венци В Преглед на мнение
                          От Варна,ама аз карам само бензин.Просто давах идея на колегата.
                          Въпроса ми беше към пусналият темата, а че си от Варна виждам.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

                            Първоначално публикуван от chasovnik Преглед на мнение
                            Ориентирай се към двигател V8 от Лексус/Тойота ама и там си е играчка. Днес цял ден се рових из нета за инфо по този въпрос. В американските форуми пишат и за бензинов от шевролет....
                            A най добре да се ориентира да продаде печката! Освен ако човека не е някой скучаещ милионер!?
                            Що за въпрос, що за съвети!? Като има готово Паджеро 2 - V6 - 3.5!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              A най добре да се ориентира да продаде печката! Освен ако човека не е някой скучаещ милионер!?
                              Що за въпрос, що за съвети!? Като има готово Паджеро 2 - V6 - 3.5!
                              Така е, нооо ...

                              Първоначално публикуван от AlexanderJ Преглед на мнение
                              ... отворен съм за всякакви предложения за дизелови агрегати.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X