Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупка на джип

    Здравейте колеги , търся си нова машина и се надявам , че ще можете да ми помогнете , защото след доста четене тук не мога да взема решение.Заделил съм 8000 лева за покупката , като планирам до 7000 лева да купя машинка и 1000 лева съм си оставил за обслужване.Изискванията които имам към машинката са следните:

    1.Да става за лек офроуд, поради локацията на която живея (Горна баня) особено зимата имам големи ядове.
    2.Да може да се излезе на дълъг път с нея и да е сравнително ок за хората вътре.Всеки ден ще се минават с нея поне по 50 км.
    3. Климатик.
    4.Поносими разходи за поддръжка и разход на гориво ( слизам от автомобил с 18-20 разход на газ , което ми е ок)

    Ще се раздвам да чуя вашите предложения и мнения по темата и ако има някоя форумна , която си търси нов притежател може да я пращате смело на лс.

    Благодаря предварително за помоща и поздрави.

  • #2
    От: Съвет за покупка на джип

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=218980
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=200519
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за покупка на джип

      Кия Соренто 2.5 crdi е добро предложение за бюджета ти и може би Тойота Рав 4 около 2003 година,може да погледнеш Санг Йонг Рекстън 2.7 хди за тези пари това са джиповете горе долу които си заслужават парите,но пак дори и за тях са малко отделените пари.Нека и колегите да се включат ако имат по-добри алтернативи аз поне не се сещам.За пътя и за лек оффроуд са супер.
      SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за покупка на джип

        Да разбирам ли,че търсиш само бензин?
        И тези 1000лв. за обслужване,зависят от много други фактори.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за покупка на джип

          С тези 1000 лв. ще избираш дали да му купиш гуми или да го обслужиш /каквото и да значи това/..... или дебнеш и обикаляш за регистриран и гледан джип от човек в нужда.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за покупка на джип

            Като цяло може да е и бензин и дизел нямам претенции.Търси се нещо регистрирано за пълната сума.1000 лева съм отделил за ремъци филтри, нещо ако прави хлоп троп.Гумите за 1000 лева са малко пресилено понятие за мойте нужди, но тях си ги смятам отделно.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за покупка на джип

              Може би фронтера б, дълга база. И в бюджета влиза и пари за обслубжване ще останат. Прилично потентна за леки разходки в стоково състояние и удобна за пътуване.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за покупка на джип

                Всичко става за лек офф, само трябва да си прежалил боята.
                Имай предвид, че половината от възможностите на джипа зависят от гумите.
                Кажи какво ти хваща окото, и тогава може да коментираме.

                Черока посочен от Цецо и на мен ми хареса като оферта.

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                ... а си има И гуми.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за покупка на джип

                  Не ти трябва джип, лека кола ти трябва. С достъчно просвет и с достатъчно добро 4х4. Не са много такива, така, че не е трудно да се сетиш за марка и модел.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за покупка на джип

                    Аз мога да си похваля моето SantaFe 2.0 crdi 113к.с. 2002г. Приятна возия, евтина поддръжка на фона на други марки джипове и СУВ. На първо четене 9литра дизел градско в София. Имаш голямо предимство заради по-високата позиция и по-добра видимост на пътя.

                    Автомобилите с 4х4 са Subaru, Forester и Outback с оглед все пак да е възможно най-дигнато заради преркаснтие ни пътища. Поддръжката е по-скъпа и ръждясват повече.
                    Пробвах Golf IV 2,0 115к.с. комби, бензин 4motion, приятна возия и двигател, но ми се стори малко по-тясно вътре а и държат твърде висока цена на фона на това което предлагат.

                    Кажи ти вмомента какво караш?
                    Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за покупка на джип

                      Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                      Може би фронтера б, дълга база. И в бюджета влиза и пари за обслубжване ще останат. Прилично потентна за леки разходки в стоково състояние и удобна за пътуване.
                      Подкрепям на100%
                      Опел Фронтера Б КБ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за покупка на джип

                        За момента оставам с впечатление , че е по-добре да събера още някой лев и да атакувам джипка от 10к нагоре.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за покупка на джип

                          Първоначално публикуван от bobit94 Преглед на мнение
                          За момента оставам с впечатление , че е по-добре да събера още някой лев и да атакувам джипка от 10к нагоре.
                          По-добре е.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за покупка на джип

                            От моя опит е по добре да събереш още пари и да си купиш за 7к, защото шанса да имаш кола/джип купен за 10к който да стои на паркинга е сериозен. Според мен трябва човек да има 30% от цената под ръка за реюонти.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за покупка на джип

                              Първоначално публикуван от bobit94 Преглед на мнение
                              За момента оставам с впечатление , че е по-добре да събера още някой лев и да атакувам джипка от 10к нагоре.
                              Разгледай раздел продажби, колега предлага много добра Рав-4 първа генерация. Успех с избора!
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X