Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за ключе.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за ключе.

    Към колегите които се занимават с дребна електроника, имам въпрос.
    На дистанционното вградено в ключа, ми липсва едно от ключетата. Това за заключване.
    Продават ли се някъде такива и има ли начин да се намери и запои, или трябва да търся такъв ключ втора употреба от някъде специално заради самото ключе?
    Дистанционното и централното си работят. Бутонът, който се вижда в центъра на снимката за отключване си работи.
    Просто този за заключване липсва.
    Не ми се дублира цялото централно заключване, само заради едно ключе.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0248.JPG
Прегледи:1
Размер:1.06 МБ
ID:6131724

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0249.JPG
Прегледи:1
Размер:1.02 МБ
ID:6131725
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Въпрос за ключе.

    При всеки алармаджия, при нас вземат 5 лева.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за ключе.

      Благодаря! Ще прескоча до местния тия дни.
      Иначе, нова кутийка ще си взема.
      Ето как изглежда платката с двете ключета:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28995-1b8592206d4ada177c0bae545752344d.jpg
Прегледи:1
Размер:64.1 КБ
ID:5751052
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за ключе.

        такива цъкалки се продават и платката се прави... но по-евтино ще ти излезе нова платка от китайците.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за ключе.

          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
          такива цъкалки се продават и платката се прави... но по-евтино ще ти излезе нова платка от китайците.
          Ма верно ли си го правил? По - просто е със спойката на ключето , в нова корубинка.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за ключе.

            правил съм подобни гимнастики точно на дистанционни и таблeти. Да, става, но отнема време и иска търпение и внимание и много рядко нещата се напасват като лего.. обикновено се пускат проводници до цъкалката, ползва се лепило и т.н.. Дори ако човек сам може да го направи, пак за мен ново китайско е по-добрият избор.
            Последно редактирано от _kalata_; 24-04-17, 20:31.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за ключе.

              Аз ако знам откъде да си купя ново китайско, бих си купил. За платката говоря. Освен това, нова платка отива на "обучение" в АМК, да спомена ли цените?
              Струва ми се неуместно, за едно ключе, което си го е имало на платката и е изпаднало и вероятно струва стотинки, айде нека са няколко лева, да правя цяла галимация. Какви кабелчета трябва да се пускат? Просто трябва да се запои където си е било. Нов ключ комплект с платка и обучение в АМК струва от порядъка на 150 лв. Еми, мерси! Вадил съм си нов в Италия и там беше по спомен 63 евро + един час "работа" ми взеха в сервиза за обучението и ми излезе 80 евро.
              Кутийка с ненарязано перо струва 25 лв и ще си поръчам.
              Последно редактирано от TigerHunter; 24-04-17, 21:15.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за ключе.

                Айде моля по леко с АМК -то. Все пак някой работиме там.Имаш ми телефона.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за ключе.

                  Еми, Ивка, аз не съм ходил да питам, но така се пише из ситроенския форум.
                  Стига, де. За едно ключе какви приключения трябва да си създам.
                  Аз ще си го запоя. Малко не видим де, ама имам очила.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за ключе.

                    Кала , нова платка си е нов модул за обучение.Старата платка , със запоено ново ключе си е обучена.Нова кутийка и
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за ключе.

                      не знам как е при вас, но на фронти се обучава супер лесно и безплатно при това. Кабели може да трябва да се дърпат ако при падането е отлепило пътеките или не се намери точно същия размер цъкалка. Не е ясно какво е и качеството на платката.. виждал съм такива, които само като помиришат поялник и пътеките им се разлепят. Ако пътеките/падовете са на място и се намери подходящ размер цъкалка най-добре да се ползва паста и въздух. Цената на това в сервиз сигурно ще е 50на лева, а предполагам в ибей се намира платка с корпус и ключ на половината пари ( не съм гледал за конкретния модел, та може и да бъркам )

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за ключе.

                        Между другото говоря за обучаване на платката/дистанционното, а не на ампулата!... 'щото има нюанси.
                        В ибей гледам само втора ръка платки за по 50+ лева. Гледам, че продават и резервни бутони, което никак не ме изненадва предвид идиотския дизайн на дистанционното.
                        Сега разгледах като хората снимките ( преди това само от телефона ) и не мисля, че ще има проблеми с монтажа на новата цъкалка - празна двуслойна платка с ясни пътеки... чудно! Последно ми се наложи да монтирам женско микроюсб на телефон с откъснати пътеки и затова съм толкова черноглед за подобни миниатюрни платчици .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за ключе.

                          Бутончето не струва нищо,ако не намериш,ще ти пратя.Дано да пазиш гумения бутон от горе.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за ключе.

                            Благодаря,Анатолий!
                            Намерих днес в елимекс и си купих. Абсолютно идентично е. Разглобих ключа, за да сравним с момичето.
                            Понеже е за страничен монтаж е 90 ст. Иначе обикновените са по 20-30 ст. Точно това имах предвид.
                            Гумените бутончета са двете едно цяло и в АМК ги има за 8лв два броя.
                            Обаче, ако сменям кутийката, тя си идва с гумените бутончета и ненарязано перо.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:94054752_1_800x600_klyuch-sitroen-citroen-xsara-ksara-xsantia-ksantiya-picasso-pikaso-gr-sandans.jpg
Прегледи:1
Размер:24.5 КБ
ID:5751337

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:94054752_2_800x600_klyuch-sitroen-citroen-xsara-ksara-xsantia-ksantiya-picasso-pikaso-snimki.jpg
Прегледи:1
Размер:14.6 КБ
ID:5751338

                            Ето ключето:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0285.jpg
Прегледи:1
Размер:45.5 КБ
ID:5751339Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0286.jpg
Прегледи:1
Размер:40.1 КБ
ID:5751340


                            Друг въпрос ме терзае, понеже не съм много в час с тия електроники.
                            Къде точно е чипа, който колата разпознава?
                            Ако пренарежа новото перо...?
                            Или може да се наложи да преместя старото, но е занитено и не съм измислил как да стане. Кутийката не се разделя на две половини.
                            Май трябва да прескоча до ключар...

                            Сега остава да намеря и някой телефонаджия да го запои, че и с очилата не го виждам
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за ключе.

                              ампулата е залепена към самия ключ/ основата на металното перо. Може да се премести на друг ключ НО МНОГО ВНИМАТЕЛНО. По всяка вериятност можеш да преместиш старият ключ со все ампулата в новата пластмаса.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X