Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво оръжие за защита със 100%-ов спиращ ефект ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво оръжие за защита със 100%-ов спиращ ефект ?

    Здравейте, против оръжията съм по-принцип, но за великден имах случка.
    Засече ме отдясно , на непрекъсната линия и остров , черно БМВ Х5. Съумях да избегна сблъсък, но бях блокиран и принуден да спра. От автомобила излезе "нацепен батка" . Впървия момент реших да изляза . Не ме беше страх от размера му. Тренирал съм това онова , бил съм се на улицата и мен са ме били. Но , страха в очите на жената , ме накараха заключа колата и да си остана вътре. за 1-2 секунди ми минаха много мисли през главата. Решението да остана беше продиктувано от факта , че не знам колко хора са в колата. Притесних се за жената. Тя не може да се защити по никакъв начин.
    Та питането ми е , дали има нещо, не огнестрелно, което е със 100%-ов спиращ ефект от разстояние и да се продава в България на достъпни цени.
    Гледах в един магазин Taser, мисля, че би ми свършил работа, но цени от 1500 до 4000 лева .....?!?!?!?!? не че безопасността на семейството ми има цена, но тази не ми е по силите .
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

  • #2
    От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

    Ако случайно намериш отговора на въпроса ти - пиши ми едно ЛС да се оборудвам и аз.

    Иначе - 1.5 тона желязо са си добро оръжие срещу нацепени батки.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • #3
      Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

      Помпа
      Добра идея е видео регистратора.
      42

      Коментар


      • #4
        От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

        Аз лично си карам в баничарката до седалката една 60-сантиметрова Трамонтина. Имам и Макаров, но не го нося отдавна. Не проявявам агресия, за разлика от някои "дами". Решението е 112, при такива случаи са доста експресни.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

          Силно препоръчвам лютив спрей с гел. Вярно е, че е около 40-50лв, но върши работа. Стрелят точно до 5м и не се влияят от вятъра. Полепва и колкото по вече го замазваш толкова по зле става. Има и такива за мечки до 10м ама там вече е изродия. Ама що пък не, то точно подобни почнаха да правят зулуми по пътищата. Има ги в нета.
          Нещо такова например:
          http://shop.oragie.com/product_info....oducts_id=2889

          П.П. На един курс ни демонстрираха как се борави с подобен спрей. Обучаващия пръсна в мивката която беше в началото на залата за да видим колко точно пръска флакона(на 3м.направи идеално права линия) и веднага пусна водата и изми мивката. Аз бях на последните места около 10м от мястото. Почти веднага всички усетихме парене и дразнене в гърлото, малко след това се започна кашляне и подсмърчане от всички и .........обявиха дълга почивка.
          Той обучаващия се подвизава тук в този подфорум ама не ща да го разконспирирам. Сам ще се сети.
          Последно редактирано от dido uzunov; 23-04-17, 00:29.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #6
            От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

            Аз си взех лютив спрей Sabre Red. За мен е най-оптималния избор. За съжаление го взех по-късно отколкото ми трябваше но винаги ми стои в чантичката.

            Коментар


            • #7
              От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

              Първоначално публикуван от simeon40 Преглед на мнение
              Аз си взех лютив спрей Sabre Red. За мен е най-оптималния избор. За съжаление го взех по-късно отколкото ми трябваше но винаги ми стои в чантичката.
              ЅЕBRE RED е одобрен от бългаpcкото здpавно миниcтерство и е пpиет на въоpъжение във воeнна полиция.
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • #8
                От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                Аз лично си карам в баничарката до седалката една 60-сантиметрова Трамонтина. Имам и Макаров, но не го нося отдавна. Не проявявам агресия, за разлика от някои "дами". Решението е 112, при такива случаи са доста експресни.
                На 112 имаше подаден сигнал, но те докато решат на кого да ме прехвърлят, защото съм извън града и не знаели в коя община се намирам...а жената ... .трепери от страх и не може да обясни. Аз през това време успокоявам оня надъхания. Ако се беше стигнало до нещо сериозно , 112 нямаше да помогнат , повярвай ми.



                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                Ако случайно намериш отговора на въпроса ти - пиши ми едно ЛС да се оборудвам и аз.

                Иначе - 1.5 тона желязо са си добро оръжие срещу нацепени батки.
                Мойта кочина е 2 тона , ама не искам да убивам бе човек. Искам да го спра на място.

                То отговор , ако се намери тук, ще си го прочетеш, няма нужа да ти пиша

                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                Силно препоръчвам лютив спрей с гел. Вярно е, че е около 40-50лв, но върши работа. Стрелят точно до 5м и не се влияят от вятъра. Полепва и колкото по вече го замазваш толкова по зле става. Има и такива за мечки до 10м ама там вече е изродия. Ама що пък не, то точно подобни почнаха да правят зулуми по пътищата. Има ги в нета.
                Нещо такова например:
                http://shop.oragie.com/product_info....oducts_id=2889

                П.П. На един курс ни демонстрираха как се борави с подобен спрей. Обучаващия пръсна в мивката която беше в началото на залата за да видим колко точно пръска флакона(на 3м.направи идеално права линия) и веднага пусна водата и изми мивката. Аз бях на последните места около 10м от мястото. Почти веднага всички усетихме парене и дразнене в гърлото, малко след това се започна кашляне и подсмърчане от всички и .........обявиха дълга почивка.
                Той обучаващия се подвизава тук в този подфорум ама не ща да го разконспирирам. Сам ще се сети.
                Спрея , надали ще свърши работа.
                Лично съм виждал , как прострелян човек продължава устрема си , че и успя да нанесе 2-3 удара.
                Търся стоп ефект, но без да нанасям здравословни щети .
                Последно редактирано от derhunter; 23-04-17, 19:14.
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #9
                  От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

                  Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                  На 112 имаше подаден сигнал, но те докато решат на кого да ме прехвърлят, защото съм извън града и не знаели в коя община се намирам...
                  Мда, имах такъв случай: "Ама от коя страна на моста е ПТП-то, че тя реката разделя двете общини". Предствям си ако беше по средата...

                  Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                  Лично съм виждал , как прострелян човек продължава устрема си , че и успя да нанесе 2-3 удара.
                  Търся стоп ефект, но без да нанасям здравословни щети .
                  Т.е. търсиш нещо по-ефективно от прострелване, но да не нанася здравословни щети?
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    ....
                    Т.е. търсиш нещо по-ефективно от прострелване, но да не нанася здравословни щети?
                    Абе то си има и ефективни прострелвания, ама не искам да стрелям по хора.
                    Да ,търся някакъв ефективен начин за стопиране не човек, който да не го повреди.
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

                      Ако е надрусан, само Бренеке го спира.
                      Спрей може, ама, ако има някакви дихателни проблеми, пак може да даде фира.
                      Електрошок става, ама е скъпо, и ако е с дебели дрехи, може да не пробие якето.

                      Твоята задача няма решение.

                      И аз не искам да нараняван никой, ама до леглото си имам заредена с 00 помпа.
                      Последно редактирано от NIKSD; 23-04-17, 03:57.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

                        Пищовите с ток, ама незнам какви пари са....
                        Изстрелват два електрода и човека е аут за достатъчно време.
                        Не знам само какво ще се случи ако анаболчо получи инфаркт от многото стероиди в комбинация с тока.....
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

                          Добро куче,и няма значение ,дали са двама или трима.Дава ти време да правиш каквото прецениш.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

                            Добър въпрос! Най-добрата отбрана беше " да не си на мястото на което се случва случката". Аз често си задавам този въпрос гледайки агресията на пътя. Няма един отговор, но правилно си постъпил, че не си излязъл. Този отвън трябва да нанесе някаква щета по автомобила /счупен прозорец...например/ и тогава твоята ОТБРАНА вече започва Сега ,колко ще е успешна от теб зависи. Една сгавалка да имаш да нанесеш някакви "щети" / вече имаш нападение и защитатаваш съпруга ,себе си ,деца/ може да го откаже...а може и да не го откаже! В кола седнал ,нямаш много възможности. А и ,кой по дяволите ,който няма лично оръжие и не иска да има оръжие ,като тръгне на някъде ще се оборудва за нападение... Вземи си един голям фенер от типа на "маглайт" той и за бухалка става и го дръж до вратата/ и пак опираме до това ...нямаш място за замах/.
                            Тъжно, че трябва да дискотираме такива теми. Но ще става по лошо.
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

                              И понеже сме точно по темата, знаете ли защо в Тексас /примерно/ не е добра идея да се репчиш по улиците...
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X