Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Santa Fe 2001 2.7 V6 - проблем със запалването на сменен двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai Santa Fe 2001 2.7 V6 - проблем със запалването на сменен двигател

    Здравейте хора,
    Вече 1 година и нещо се опитваме да решим един този проблем с така приятното за шофиране Санта Фе.
    Нуждая се от помощ, също и всякакви съвети (алтернативи) за разрешаването на този казус.
    Преди около година както си карахме изведнъж нещо изтрака, изшумя и МПСто продължи на свободен ход, понеже е автоматик (само превключи), повече детайли Санта Фе 2001 2.7 V6. Едно от буталата е закачило някакъв вид риза или уплътнение и при обратният ход на буталото се закача чупи се, също и парче от блока. Трябва да спомена, че не съм специалист, колата е моя, при майстори е. До момента не мога да разрешат проблема, всичко е възможно не искам да ги обвинявам, но ми се струва, че вече твърде много се възползваха от търпението ми.
    Нека да продължа по проблема. Взехме двигател от чужбина (Англия) същият модел 2004 година, всички твърдят, че това няма значение, но да го напиша. Опитва ли са с този компютър преместен на същият модел, другото Санта Фе пали. Взехме допълнителен компютър от колата от която взехме двигателя, мисля че са пробвали същото и пак преместен на другият СУВ запалва. Иначе двигателя също работи, запалват изкуствено, слагат някаква смес и докато я има работи. Първоначално детонационният датчик не работел, но сега мисля че е ок. Понеже изваден тестват го, има ток и както обясняват по отделно всяка част работи. Също казаха, че са сменили ел. инсталацията. Компютрите са ги синхронизирали с имобилайзера. Разпознавали са се.
    Моля помогнете, Санта Фето не пали.
    Поздрави

  • #2
    От: Hyundai Santa Fe 2001 2.7 V6 - проблем със запалването на сменен двигател

    Не знам какви са ти майсторите, ама за една година, да го беше закарал при по-можещи.
    Щом пали с "някаква смес", ток до свещите има... Търсете защо не се впръсква бензин - подава ли се до рейките и дюзите, те получават ли ток за впръскване...И така по веригата.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai Santa Fe 2001 2.7 V6 - проблем със запалването на сменен двигател

      Напиши от къде си.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai Santa Fe 2001 2.7 V6 - проблем със запалването на сменен двигател

        Благодаря за бързият отзив! Найстина има и ток до свещите (защото бях там единият път когато ги тестваха и показваха как изкарва искри от свещите с компютър). Ще им предам тези интересни насоки.
        СантаФето е в София на ремонт.

        Коментар


        • #5
          От: Hyundai Santa Fe 2001 2.7 V6 - проблем със запалването на сменен двигател

          Да дам моите 5 стотинки по темата, за евентуално разрешаване на проблема. Моя автомобил е също 2.7, бензин.

          Вчера си сменях клапана за регулиране на налягането в рейката (така проблемния за първото палене зимата), като след него реших да сменя и бензиновия филтър в резервоара. Това е 3-ти филтър, който сменям и колата НЕ ПАЛИ !!! 3-ти филтър !!! Слагам оригиналния и колата запалва с първото завъртане на стартера.
          Първия филтър беше на Херз Бусс (нещо такова), втория беше на Яко Партс, третия не помня вече ... Има УЖ бензин, но явно не е достатъчен, върти и припуква от време на време, нищо повече.

          Не знам дали е от помощ, но ако там е пипано нещо, имай го предвид. Аз реших повече да не го пипам този филтър в резервоара, а просто да използвам този, с който е в момента автомобила.

          Поздрави, Ицо.

          Коментар


          • #6
            От: Hyundai Santa Fe 2001 2.7 V6 - проблем със запалването на сменен двигател

            По чудно би било ако запали! И върви!
            Казуса е елементарен - има проблем с механиката на ДВГ, решава се проблема (в случая се сменя ДВГ), нарежда се ел. инсталацията - ОРИГИНАЛНАТА, върти се и колата пали!
            Какви нови компютри, нови инсталации, след като не е имало проблем с ел. управлението на ДВГ!?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X