Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на гориво на WJ 4.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход на гориво на WJ 4.7

    Здравейте от скоро карам Гранд 4.7 с газ и искам да попитам разхода ми градско е около 30-31 газ извън градско е към 19-20 .. говоря при нормално каране... някой ако може да каже нормално ли е или не за да знам дали изобщо да търся проблем някъде или така да го карам.. няма никакви грешки като се закачи с диагностика , върви си гладко без да прекъсва или придърпва... просто като четох из форума виждам колеги писали че им горяло към 20-22 градско

  • #2
    От: Разход на гориво на WJ 4.7

    Ако напишеш в профила си от кои град си, и колко сфетофара има в града, ще ти кажа дали е нормално.

    Коментар


    • #3
      От: Разход на гориво на WJ 4.7

      За извънградското, щом нормално каране +-100км/ч не е нормално да гори 19-20газ, по скоро с 4-5л по-малко.А тези 30л ако са за София, засечено м/у 17:00-19:00 е възможен.

      Коментар


      • #4
        От: Разход на гориво на WJ 4.7

        И извънградското зависи. Аз съм с 5.2 и при извънградско магистрала около 120- 140 км/ч и после родопи с качвания и склонове разхода ми на газ е 18- 20/ 100км. Ако е само магистрала с до 120км/ ч може и да смъкна до 16, но това са V8- маци, които не се карат за икономии.

        4.7 би трябвало да е с по- нов комп и добро образуване на смесите и по- оптимизиран разход от 5.2. Струва ми се една идея завишен 30 в града, но реално зависи от броя на светофарите и тежестта на крака над газта. Ако нормално за теб е обороти в движение до 2000- 2200, значи потърси защо е завишен. При средни обороти между 2200 до 3000, този разход е ок. Разхода и на бензин ли е така завишен?
        R 727cc BB KIT
        ZJ V8
        WK2 V6

        Коментар


        • #5
          От: Разход на гориво на WJ 4.7

          газ нямам, засега май няма и да слагам. Разход на извънградско, 115-120 на магистрала, 90-100 извън магистралата - 9.5-10.5 бензин при нормални природни условия. Зимата, на сняг, бури, поледици и виелици - 12-13 бензин. Градско - 17 в неделя, твърдо 20 през седмицата. Само на магистрала със 100-105 (кална буца на гумата, съответно тресе при по-висока скорост, ама докато се усетя, минах 300 километра...) - 9/100. 140 на магистрала отива да прескача 12/100, но и припомпването на газта става повечко.

          Всичко това на 4.7, СЛЕД като му пооправих бобините. ПРЕДИ това - всчики посочени цифри с 2 литра отгоре. Всички цифри са засичани на по над 500 километра, поне по 5 пъти. По борд-компютър и по зареждане на бензиностанцията, разлика практически няма. Всичко това без изцепки и със скачане на кикдауна само когато се налага по-рязко изпреварване, все пак ми е детевоз.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            От: Разход на гориво на WJ 4.7

            Значи моя 4.7 е с газова която неможе да се настройва, колкото каже компа на колата че му трябва гориво, толкова гориво пуска компа на газта. Та в Несебър поради кратките разтояния, по 2-3 макс 5 км. до Слънчев бряг го карам все студен. Докато го запаля и отида до дадено място, той тъкмо е стигнал до работна температура или изобщо не е стигнал работна температура. Свърша си работата и пак се кача той вече е поистинал и отново започва да достига работна температура и аз пак го изгася, и разхода в Несебър ми е 28-30л. когато и да го засеча. Обаче като отида в София и остана за седмица и си бръмча там, поради големите разтояния разхода ми пада на 22-24л.

            Коментар


            • #7
              От: Разход на гориво на WJ 4.7

              Според мен е нормален и няма място за притеснения.За този мотор е нормален разход,на мен витарата ми дава 20газ на асфалт.
              Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

              Коментар


              • #8
                От: Разход на гориво на WJ 4.7

                Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
                Според мен е нормален и няма място за притеснения.За този мотор е нормален разход,на мен витарата ми дава 20газ на асфалт.
                Нищо нормално няма, освен ако не става въпрос за движение в тежък градски трафик или тежък десен крак с претенции за "бързи и яростни". Това, че Витара с 1.6 ти дава 20/100 на асфалт, говори само за лоша газификация.
                Гранд Чероки с 4-литров мотор (който не е по-икономичен от V8-ка) на дълъг път (по-равен терен с равномерна скорост до 120-130) гори 13-16/100 газ. На извънградско планински терен - 18-20, а на градско в София, но не от най-тежките варианти, 21-23-25.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Разход на гориво на WJ 4.7

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Гранд Чероки с 4-литров мотор (който не е по-икономичен от V8-ка) на дълъг път (по-равен терен с равномерна скорост до 120-130) гори 13-16/100 газ. На извънградско планински терен - 18-20, а на градско в София, но не от най-тежките варианти, 21-23-25.
                  Това ми е разхода на 5.2-то. 4.0 реално гори колкото него освен на магистрала с постоянна скорост, защото му идва слаб за килограмите и иска повече форсаж. Иначе освен ако 4.7цата не се кара както описа fabarm, разхода не е нормален.
                  R 727cc BB KIT
                  ZJ V8
                  WK2 V6

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разход на гориво на WJ 4.7

                    От Стара загора съм... оборотите са не повече от 2300-2400...а доколкото разликата от борд до реален разход на борд повече от 21-22 градско неми е показвало....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разход на гориво на WJ 4.7

                      Привет колеги . Живея в Силистра, а от на до работа разстоянието ми е максимум 1.5 км. Разхода ми на газ се движи между 27 и 32 литра. Кара се предимно студен. При пробег между 3 и 6 км 24 до 26. Над 10 км 20 до 23. Извънградски 100 ÷ 110 км/ч 16-18л ,120÷140км/ч 18÷20л ,160 км/ч 20÷22 л. Това с 245/75 R16 БФГ Км2 MUD. С АТта стандартни 3÷4л надолу.С асфалтови не съм карал. Ето и профила ми в немски саит. https://www.spritmonitor.de/en/detail/544500.html

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разход на гориво на WJ 4.7

                        Първоначално публикуван от Boqn Mateev Преглед на мнение
                        От Стара загора съм... оборотите са не повече от 2300-2400...а доколкото разликата от борд до реален разход на борд повече от 21-22 градско неми е показвало....
                        Старозагорско градско 20 бензин си е нормално. Ако не се оправиш, звънни някой ден другата седмица да хвърля едно око.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разход на гориво на WJ 4.7

                          На бензин несум я карал... но на газ под 30 не пада... а уредбата е принс... в стз няма никой който да може да ги закача тея уредби...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разход на гориво на WJ 4.7

                            Вие на борда ли гледате разход или реално засичате какво става??? Рестартирайте на 1000-2000км борда че иначе лъже твърде много.

                            Моя за 30 000км дава винаги между 16-18 газ не средно, а постоянен разход! Как 8-мака е по-икономичен? На бензин среден разход ми е 13,5 с градско шофиране за 2000км.

                            Колега от форума ми обясни от къде идва мита че 8-мак ще е по-икономичен така че дори се съгласих, но той каза друго спрямо вас...Обясни че е имал 4,7НО с газова за 2800лв. А предишния е бил 4.0 но не е знаел каква му е газовата дори не разбрах инжекционна ли е била?!?! Та опитвам се да кажа че тогава 4,7 е бил по-икономичен защото не е стигал 30/100.

                            Коментар


                            • #15
                              От: BMW X5 или Range Rover Sport

                              Този тежък автомобил има ОГРОМНО значение къде и как се кара. Ако е тръгни-спри през 200м на световфар, пешеходна пътека, задръстване, престрояване и т.н. в час пик няма как разхода да е нисък ако трябва да се ускоряват 2 тона и половина през половин минута. Карам дизелов, но го пиша само за сравнение. Когато София е празна по празници или юли-август или пък карам рано сутрин или късно вечер над 10км съм слизал и до 8/100 (7 по EVIC-a). Зимата, в задръствания, в час пик, буквално пъплене 5 км съм стигал и до 15/100. Изънградското си е константа независимо от сезона и дали е 50 или 500км.

                              Забелязъл съм че има огромно значение крайната деневилация. Например до Арапя съм пристигал с 7/100, но навръщане 10/100. Както и дали се кара предвидиливо, използва ли се инерция и моторна спирачка или ластици.
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 24-04-17, 06:17.
                              WG 2.7 CRD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X