Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

    Привет!
    Тия дни ми се случи да усетя странно заглъхване на двигателя на празен ход, докато чаках в трафиците.
    Както си работи равномерно, на около 850 оборота и сякаш за части от секундата пропуска такт. Забелязах и на оборотомера моментен пад на оборотите с около 50-100. Не го прави често, Може да се случи веднъж на ден, а може и да не се случи. Миналата седмица ми угасна докато чаках на един светофар. Запали на момента, но ми е странно. Не ми е гаснал оттогава. През уикенда смених профилактично горивния филтър, че беше на около 8000. Не беше особено мръсен.
    Почистих дебитомера и затапих маркучето към ЕГР-а. Сега върви осезаемо по-добре.
    Обаче пак се случва след дълго чакане в трафика, при потегляне сякаш няма душа. Като я изфорсирам си наема и после се оправя. Това го прави обикновено когато е добре загряла. Подчертавам, не прегряла. Около 85-90 градуса.
    Перките си се включват и си държи добри температури и когато я газя яко, или в трафик.
    Не съм я видял да изпушва, нито когато го прави номера, нито въобше изпушва, колкото и да я газя.
    Не знам дебитомер ли да виня, запушен катализатор ли, или друго.
    А не е като да не я юркам. Днеска до 190 за малко.

    ПП: Пуснах тема и в Ситроенския форум, но знам че и тук доста колеги са в час.
    Само не ми създавайте страх!
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

    Саше, провери и почисти прочутия Датчик колянов вал и куплунгчето му.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

      Да, май ще приложа тактиката с почистване на всички куплунги. Колега от ситроенския форум каза, че имало много сходен проблем със същия мотор на С5. Оказало се някакво кабелче.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

        Пръсни си буксата на датчика на коленчатият вал, с контактен спрей
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #5
          От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

          Не знам доколко 2 хди и 1.4 хди имат общо , на пежото 206 се беше прецакал един клапан за "меко" гасене ( или профилактично го бяха подменили "майстори" при първоначалното обслужване ) . Та там клапата си ходеше както си иска и затваря входящия въздух към колектора . Малко стругар и ТНТМ и е в ред , може и да се махне съвсем да не пречи .
          Последно редактирано от Жеков; 21-04-17, 22:22. Причина: пп

          Коментар


          • #6
            От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

            Продължава да ми прави проблеми. Дори зачестиха. Днес ми гасна два пъти, без да броя скоковете и спадовете в оборотите и загубата на душа при потегляне.
            И все го прави когато достигне работна температура. Около 85-90 градуса.
            Тази вечер, след като паркирах пред нас, отворих капака, за да погледна. Беше точно на температура и паднали до около 750-800 обороти.
            За миг все едно някой чукна по педала на газта и оборотите се върнаха на нормалните.
            Утре ще разхвърлям около тоя датчик, за да го почистя. Ще почистя и други куплунги и профилактично дебитомера, но все си мисля, че ме предава тоя дебитомер.
            Преди до около 2-3 седмици, колата вървеше повече и набираше по-сериозно.
            Разхода е добър, не се е променил, въпреки че затапих маркучето за управлението на ЕГР-а.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Разхода е добър, не се е променил, въпреки че затапих маркучето за управлението на ЕГР-а.
              Затапването на маркучето е безсмислено упражнение.Ако е блокирал ЕГР-а какво променяш? Не съм запознат с този двигател,но при японските това е класически симптом за проблем с помпата.
              Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
              Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

              Коментар


              • #8
                От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                Нямаш ли някаква грешка да те насочи към проблема?
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #9
                  От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                  Прав си. Нямам идея дали ЕГР-а е заял, или не. Сякаш няма "огромна" разлика.
                  По-склонен съм да вярвам, че е някакъв проблем с управлението на помпата, но де да знам.
                  Вероятно е да има някаква грешка и имам близък в сервиз на Бош, но нямам време да отида. Ще взема да си купя една такава джиджавка, дето чете от ОБД буксата и предава на смартфона. Не знам колко вършат работа, но ако четат грешките...
                  Все пак, съм склонен да набедя датчика на коляновия вал, защото преди да започне с тия номера имах теч от един петорник на обратното масло на хидравликата и капеше точно там. Оправих теча и оттогава няма проблеми, но сякаш оттогава започна да ми върти тия магариЙ.
                  Последно редактирано от TigerHunter; 28-04-17, 20:00.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                    Ако си по Дупница през почивните дни, мога да мина да ги прочетем - обикновено през уикендите минавам оттам. Утре ще пробвам да покарам мотора, но неделя и понеделник съм си на вилата, ако искаш дай някакъв телефон.
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                      Тук ще съм си, най-вероятно на вилата, но мога да сляза по всяко време. Ако съм разхвърлял ситроена, с ферозата. Ако имаш път, мини. Ще почерпя.
                      Телефонът е 0886/598523.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                        ОК, само че за да прочетем коректно грешките трябва всичко да е закачено по колата, демек по-добре не я разхвърляй!
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                          Това ми намирисва на проблеми с налягането на нафтата в рейла.
                          При проблемен регулатор на налягането се наблюдават подобни проблемии в работата на празен ход (заглъхване, "пропускане на такт", играене на оборотите, самофорсиране в малки граници).
                          Но си трябва гледане на живи данни (и четене на грешки евентуално). И човек с опит (а не просто имащ такава джаджа, закачаща се за смартфона) - че примерно данните от дебитомера може да варират, заради самия него, или заради егр-а; налягането в рейла моне и да не е точно исканото, да играе - ама дали заради регулатора, или има проблемна дюза... бе трябва си и за там да знеш какво гледаш и как да тълкуваш - доста неща са взаимносвързани...
                          Ако има грижи с датчика на коляновия вал - еку-то ще губи данни за оборотите и ще гасне директно. (обикновено той и така си заминава - като заргее двигателя, съответно и датчика - се случват откази, ама директно гасне - след извеснто време си пали все едно нищо не е било; в по-напреднал стадий, дори и студена може да не иска да пали).
                          Та си трябва четене, ама на пръв поглед залагам на регулатора. Може и да се извади (на тези помпи май беше с три болтчета - малък торкс), да се види евентуално как му е цедчицата, и да се сменят о-пръстенчетата. Но ако е от него - ще е временно решение. Но вече не са скъпи и сложни тея хди-та за правене (въпреки че скъпо и евтино са много относителни неща).
                          SUZUKI V-STROM 1000
                          Jeep Cherokee 2.5CRD
                          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                          о889 525 о74 - Владо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                            Еми, трябва едно по едно нещата да се елиминират.
                            Тя и така си гасне. Изведнъж, както си работи. И винаги гасне на празен ход. Веднъж само днеска ми угасна, като натиснах съединителя за да мина на по-ниска предавка. Но общо взето, гасне на празен ход. Или когато има рязък пад на оборотите.
                            Все пак, ако има някакви записани грешки, биха подсказали.
                            Edo, Каквото и да разметкам, ще е примерно въздушния филтър да сваля, а той се монтира за три минути.
                            Обади се да речем половин час преди това и ще имам време да закача всичко и да се видим.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                              Боба ми подсказа за вакумните маркучета/тръбички, имал съм два пъти на различни коли такива симптоми, подобни много и се оказа прекъсната тръбичка а втория път просто излязла от гумената връзка, обикновенно се прецакват на ъглите или където се трият, тоест където най-трудно се вижда.
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X