Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

    Не, не. Карах с откачен дебитомер, за да видя каква разлика ще има. Липсва душа, както със замърсен такъв. Иначе може да се кара и чека не святка.
    Карам от месец и нещо с разкаено маркуче на ЕГР-а. И там няма огромна разлика във вървежа. Вчера го закачих за проба дали ще се появява пак проблема, но пак ще го разкача. Няма да се учудя и да е заклинил и вероятно някой ден ще го сваля за да го почистя хубаво и да го раздвижа. Помайвам се, щото е на ужасно неудобно за работа място. От опита ми с Кията, се надявах да има досрта осезаема разлика при затапването му, но няма. Колата е мързелива в ниските. Ще ми се да покарам малко друга с тоя двигател, за да сравня. Вероятно скоростите са една идея по-дълги. Старата ТД беше доста скоклива от място ако я сриташ. Ако и да изпушваше малко.
    Вчера и днес, не ми е правила проблеми, но днес я карах малко сутринта.
    Момчето каза, че компа пак може да се светне за разкачения ЕГР, по данните от дебитомера. Не схванах точната логика. Но чека не святка от това. Вероятно компенсира, или си усреднява някакви стойности.
    Последно редактирано от TigerHunter; 05-05-17, 18:39.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #32
      От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

      Когато откачиш дебитометъра и колата продължава да работи почти еднакво, това е така понеже компютърният блок може да замести някой стойности, със спекулативни такива..

      Примерно дебитометъра, ако липсва сигнал компютъра по оборотите и температурата на въздуха, достатъчно прецизно изчислява количеството въздух..

      Така разбира и дали дебитометъра работи, сравнява реалните показания с спекулативните такива, и ако се разминават някакви процента, го хваща като грешка..

      Друг е въпроса ако се разминава с малко, просто не го хваща, а пък колата гори много, грешки няма, и това важи за повечето датчици не само за дебитометъра..
      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

      Коментар


      • #33
        От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

        С откачен дебитомер карах само за проба от Драгичево до шела на магистралата. Върви и не свети чека, но е изключително мудна на ускорение. Това преди диагностиката. Грешката, която беше записана е от рода на " low MAF sensor signal" или от тоя род. Колата си гори нормално, дори с разкачен ЕГР. Деитомера го закачих а след това и ЕГР-а.
        Подозирам обаче, че ЕГР-а заклинва. Този уикенд съм се наканил да го сваля и почистя и да констатирам износването на втулката на оста, доколкото мога. Двоумя се, дали да не го запуша с ламаринка направо, ако не ме зарадва състоянието му.
        Установих, че всички моменти в които имам загуба на мощност, са след като съм висял в трафик на някой светофар. Тогава той следва да е отворен и после да не затваря веднага, а вероятно и да не затваря добре и изцяло, както се очаква да прави.
        Подозирам и, че заради неправилната му работа, колата загрява една идея над нормалното. Все пак без да прегрява. Това особено в трафици и то невинаги.
        Вероятно си духа горещи изгорели газове почти през цялото време в колектора, а как го е омърлял, не смея и да си помисля.
        Гасненето го разреди напоследък, но датчика на коляновия вал бива сменен веднага след като имам финикийски постъпления.
        Ако пак не се оправи, го последва този на разпределителния.
        Странното е, че не усещам да ми качва разхода. А въртя поне по 750 км на седмица, та го усещам.

        ПП: Пробвал съм да създам налягане и подналягане с уста на маркучето на мембраната. Нищо не се чува, дали отваря и затваря, а не го виждам, че е между двигателя и купето.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #34
          От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

          След промивката на охладителната система и интеркулера, съм много доволен от резултата. Поне по отношение на загряването. Обаче проблемът с непостоянното вървене (ускорение) си остана,. Не го прави винаги, но след по-дълго на празен ход, после се ускорява като тролей. Турбото си се чува, вдигат се оборотите, дори до 3000 като ме хванат бесовете на първа, но колата не ускорява. Докато качи около 60 градуса си върви нормално. После при резко ускорение и дълбоко натискане на педала, забива. Четох някъде, че ЕГР-а започва да работи след 60 градуса. Няма друго обяснение освен да ми заклинва отворен, или да не може да затвори хубаво. При процедурата по охлаждането, така и така беше вдигната и разхвърляна, проверих актуатора на турбото. Движи си се свободно и си личи , че е работил нормално. За всеки случай, смених маркучето от клапана до самия актуатор, както и това до ЕГР-а. Дебитомерти имам два и с двата дори след почистване със спрей, е същата история, та съм склонен да вярвам, че дебитомера не е причината.
          Пропуснах единствено да видя късото парченце маркуч след турбото, което прави номера с изнизването, дали не се е сцепило някъде. Скобите иначе са добре затегнати.
          Всичко съм проверил и остава ЕГР-а. Оставях го все за последен, ьзащото наистина е на много, много кофти място с почти нула видимост.
          Кажете нещо за симптоматиката, който е запознат, да знам на прав път ли съм поне. Така или иначе, ще го разкостя някой ден тоя клапан със система от огледалца ако трябва и криви ключета.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #35
            От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

            Пробва ли да затапиш тестово вакуумното маркуче след клапана управляващ ЕГР-а? Имаш ли Лексия да видиш дали не е записало някакви грешки за ЕГР-а?
            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

            Коментар


            • #36
              От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

              Да неколкократно опитвах и така. Няма голяма разлика, да не кажа никаква.
              Просто колата прогресивно в течение на няколко месеца спря да върви при ускоряване. Като я купих пак имаше такъв проблем, но се оказа много мърляв дебитомер. След като го почистих, известно време беше пушка. Тогава тръгваше от 2800 нагоре и дърпаше яко.
              Според мен е задръстен и спечен ЕГР-а и вероятно със или без управление, не затваря напълно.
              Кофтито е, че няма как да затапя докато е затворен, ако изобщо затваря. Не мога да я угася на 3000 оборота.Имам предвид маркучето.
              Не знам доколко са ефективни спрейовете специално за ЕГР, които се пръскат след филтъра, докато колата работи. Гледал съм видео в тубата. Ако има шансове, бих прежалил едни трийсетина лв за спрей.
              В монента имам страшно много работа за да отделя един ден, а и дали ще ми стигне, не е ясно.
              Предвид къде е натикан, 99 % от механиците, също едва ли биха се захванали.
              Като е до 60 градуса набира та се къса, загрее ли , ферозата с по 20 кг гуми ускорява по-добре.
              Моята логика стига до заклинил ЕГР. Нямам друго обяснение.
              На лексия я закачаха преди около месец. Описал съм напред в темата, но нямаше грешки свързани с това, или работата на двете клапанчета.
              Остава да сменя маркучето от вакуум помпата, до тройничето, което дели вакуума за двата клапана, макар да го оглеждах и да не видях на пръв поглед да има дупка някъде или протрито.
              Тройничето също почистих, но не беше запушено.
              Друг вариант е, подобно на един приятел с Вито, да има друго някое скъсано вакуумно маркуче след вакуум помпата и да не достига вакуум. Но не съм заглеждал подробно и не се сещам, какво друго се управлява с вакуум, евентуално.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #37
                От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                Вероятно е заклинил отворен. Я дай вин да видя с какви екстри си благословен? Може и на ЛС, ако не искаш да е на всеослушание.

                Тия спрейове са малко бошлаф работа, не съм чувал някой да е супер доволен. Ако уикенда е кофти времето може да я разгледаме, ако ти се занимава де
                Последно редактирано от swartalf; 12-07-17, 05:43.
                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                Коментар


                • #38
                  От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                  VF7X2RHZF72300614
                  За спрейовете, мнението ми е подобно за водното почистване, но не мога да знам със сигурност.
                  Звънни, ако си свободен през уикенда.
                  0886598523
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                    Стана ми интересно и се поразрових, в ей тази тема обсъждат ако не същия поне доста близък проблем. В крайна сметка май се оказва, че проблема е доста комбиниран: комплект от проблеми поради загряване на тъпите соленоидчета които управляват байпаса на турбото, затлачен и незатварящ добре ЕГР и накрая - позапушен катализатор. Най-доброто решение за ЕГР-то ако е зле е да се сложи ламаринка.
                    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                      Е то е само едно електроклапанче за байпаса. Другорто е за ЕГР-а. Освен да ги разменя и да видя как ще е. Маркучето до барабанчето на байпаса го смених. Както бях залегнал, размърдах лостчето което се командва от мембраната. Движи си се. И си личи ,че е имало ход около 1-1,5 см. Значи, не е заяло.
                      За ЕГР-а когато успея да го сваля, ще видя дали има изнопсвания и дали би се навил да работи след подобаващо почистване. Намислил съм ламаринка, която да може да се извади само с отхлабване на болтчетата на фланчето. Така ще направя разлика. Бих го затапил и изцяло, но съм чувал че се вдигал разхода макар и с малко и двигателя работел по-твърдо.
                      Тази тема ще я прегледам, но съм изчел доста и аз. Общо взето е масов проблем и има няколко неща дето могат да са.
                      Ей го, днес сутринта си вървеше на самолет. На връщане от работа, хем не е била над 80 градуса, и отне почти 20 сек, да ускори от 80 до 110. С газта заварена за ламарината. После натиснах съединителя и я изрязах до над 3200 оборота, и се отпуши.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                        Саше, ако е заклинил ЕГРа-то той ще си стои заклинен и на студен двигател.

                        Не, че не може да е там проблема, но надали ще е заклинване.
                        По-скоро нещо с управлението му, щом то зависи от 60-те градуса.

                        Абе искаш ли да решиш даден проблем-ще намериш начин
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                          Така е Коле, ама веднага се записва грешка, ако някой от двата електроклапана не работи както трябва. А такава грешка, не ми записва.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                            Абе разглобяване му е....

                            И знаене кое как работи, ама не се съмнявам в теб.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                              Ама дизелов мотор с дроселова клапа, няма, ДА има клапа и тя на повечето двигатели е за плавно гасене. Има логика ако нещо се е оплескало по управлението и, в някакъв момент да затваря притока на въздух и може да гасне. Но мисля, че не съм виждал на HDI-то такава, макар че не съм обръщал специално внимание..
                              Датчика на коляновият вал или работи или не работи, няма такъв филм да работи наполовина , единствено може да има пулсации в осцилоскопната диаграма, следствие от натрупване на метални стружки от някъде си, или пробита/протъркана ширмовка на сигналния кабел, но те биха се видяли на живи данни моментално, от него няма как да има смущения на двигателя, защото компютъра веднага ще алармира, за нередност, ии да в някой момент ако откаже напълно, може да изгасне от него.
                              Също пуснете когато прекъсва двигателя, сигнала на потенциометъра на педала на газта, да го гледате и вижте дали няма пулсации, че инсталацията им минава под нафтовият филтър и през годините, от нафтата се разяждат изолациите на кабелите, та става един филм, дето го играх един път Отделно с им доста кекави май тея потенциометри, на французите
                              Вземи една вакуум помпа или вакуумер и прегледай всички мембрани дали не изпускат. Погледни колата дали има вакуум помпа, че не си спомням точно?
                              П.П Грешките имат номенклатурен код, кой код ви изписа?
                              Ако се съмняваш в егр-а пусни на живи данни и гледайте колко % е отворен, това зависи от самият вариант, дали ще го има като живи данни, на компютъра дали ще бъде EDC15C3, EDC15C2, EDC16 за по-новите и т.н.
                              Отделно времевите диаграми на дюзите може да са в нормите, но може да има механична повреда по дюзата която да я кара да не работи добре, но да е добре по-време, например разпръсквач, но пикаеща дюза при комън рейла е равно на оксижен, та това е рядкост.
                              Колата трябва да я оставиш на някой който да си поиграе 2-3 дена да провери горе доле всички възможни агрегати за тази работа
                              Поздрави!
                              Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 27-07-17, 20:04.
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • #45
                                От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                                Хубаво, Боби.
                                Ма не се сещам кой ще си поиграе два-три дена с нея. И дори да се наеме, ще ми отреже главата до кръста в цена.
                                Това за типиеса, не съм се сетил. Вероятно е добре да погледна окабеляването и буксите. Моментът с фините стружцици на магнитните датчици го имаше и ги почистих. И този на КВ и този на разпределителния. Двигателят престана да ми прави номерата с гасненето и мененето на оборотите от доста време насам. Остана проблемът със своеволната "загуба" на мощност при ускорение.
                                Колкото до клапата за плавно гасене, няма такава поне на моя модел, но от друга страна, момчето което прави диагностиката, каза че компа си я търси и отчита грешка. Което го наведе на мисълта, че е възможно компа да е сменян, защото и не отговори на протокола, който ми излиза по ВИН.
                                Само добрата му воля да опита с друг, му позволи да се свърже. Не е сигурно също, дали е някакъв междусериен модел,на който са сложили каквото са имали налично. Та диагностиката, за незаинтересован човек става трудна задача.
                                Опитахме с един колега да я свържем с Блутуут, но не намира протокола. Аз също си купих от евтините ей така за интерес. Същата работа.
                                Подарих го на зетя.
                                За всичко което пишеш, си прав.
                                Ако решим че блипът с гасненето е бил от замърсени датчици и изчезна, то нямането на душа при положение че колата влиза в обороти плавно и нормално и че турбината си звучи нормално, че съединителят ми хич не ми се вижда за смяна.
                                Така че, или ЕГР механично заяждащ, или недостатъчен вакуум, при положение че не отчита грешка в електроклапаните а тях ги лови бързо и лесно.
                                Остава ми да сменя маркучето от вакуум помпата до клапанчетата. Ако не е от него, ще видя какъв начин има да замеря вакуумът от вакуум помпата.
                                Има такава. И предишният ми предкамерен имаше.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X