Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

    И това ще се прегледа.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #17
      От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

      Днес нямах много време да се занимавам, щото ръмеше, но извадих и почистих датчика на коляновия вал и буксата му. Както и всички други букси наоколо. Тази на температурния датчик, тази на ТПС-а и тази на дебитомера, както и самия дебитомер. Изпръсках всичко със спрей за почистване на карбуратори.
      Датчика на коляновия вал е на много терсене място и ваденето е малко мъчно, но с търпение става. Челото му беше доста замърсено и го почистих и него.
      Ще споделя дали има някакъв резултат, но като цяло оборотите сякаш се кротнаха и се форсира и набира по-лесно.
      Ако утре даде времето, смятам да сваля регулатора на налягането и да видя в какво състояние са пръстенчетата и цедката, макар че няма как да ги сменя, поне засега. Поне мога да промия цедчицата и да я изпръскам със спрей, както и да почистя буксата.
      Четох че святкал чека, когато създава проблеми регулатора. Засега не ми е святкал.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

        Утре ще ти звънна да се разберем дали сутринта да се видим или следобед.
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #19
          От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

          Ок.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #20
            От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

            С дизелите съм скаран. При бензина при подобен проблем първо и най-лесно се проверя дроселовата клапа дали е замърсена.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #21
              От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

              Ванка, това май няма въобще такова нещо, или поне не виждам нищо механично, което да я управлява. Може и да се бъркам, де. Жилото на газта води до един потенциометър и това е. Там е и ТПС датчика.
              И на мен ми е първия комън рейл и още изучавам системите и чалъмите, но като цяло съм много доволен от колата.
              Смятам за нормално след 17 години да има да се обажда това-онова.
              Днеска с колегата Едо не успяхме да я свържем с четеца, но важното е , че поне засега престана с номерата. И чека не свети, а той е основния сигнал, когато някой датчик не подава верни данни. Предполагам, и аз и колегата, че по-скоро се касае до чисто механичен проблем или замърсяване.
              Днес, така и така си играх да си поправям помпичката на чистачките, разкачих и почистих и куплунгите на датчика за налягане на помпата, този на рейла и този на регулатора на налягането.
              През седмицата ще видя как ще се държи, но колата си е в движение и си върви доволно добре и най-важното-харчи малко за тежестта, кубатурата и конете си. Затова я и избрах, де.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #22
                От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                Все някаква клапа има. Когато се замърси не затваря и позиционира добре и започва да мени оборотите. Наскоро на приятел едно алди А3 бензин като махнеш педала от газта и оборотите играеха от 0 до 1500 като често гаснеше. Не ми вярваха, че е от това, ама аз нали съм инат откачих въздуховота и се видя - маркуча от картерните газове влизаше точно преди клапата и всичко беше в масло и от прахоляка(макар и след филтъра) на места имаше по няколко милиметра подобно на грес по стените.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #23
                  От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                  Моя съвет карай го направо при един форумен специалист . Ние една година се борим със същия двигател ама 90 кс на Ситроен Берлинго . Умря на Микре та го дърпах до тук . Сменяхме какво ли не и го докарахме да пали но мени оборотите и гасне когато си иска . Гледаха го де що има специалисти от АМК Ситроен щото човека е работил 15 години там и от там се пенсионира . Сменяхме какво ли не накрая поръчахме от Франция нови елементите на помпата и тях ги сменихме . След празниците вадя четирите дюзи и на тест при нашия човек ако не е там проблема и помпата после при него .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                    Ще покарам тая седмица да видя как ще е. Ако се влоши, ще видя какво да правя.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Ако се влоши.
                      Имам един 2.5 Иденор, ще ти го подаря
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                        Е, требе па гега да му уйдурдисвам.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                          Днес ми направи проблем и при първия старт сутринта на студен двигател. Запали от раз, но тръгна да работи неравномерно с прекъсвания, сякаш някой цилиндър се офлянква да запали. С разликата, че димни завеси и смрад на неизгоряла нафта липсваха. При подаване на газ, оборотите се вдигаха много-много вяло. След около инута оправи. Реших, че е дошъл момента да я заведа да и направят едно интервю в сервиза на Бош на един познат.
                          Еди, както се получи с твоя уред, първоначално не успя да се свърже с компа на колата. Момчето опита с друг протокол, макар според вин-а да даваше този модел компютър. Сякаш някога самия компютър е сменян, или са ползвали два модела, и нещо не е синхронизирано като хората.
                          В края на краищата се свърза и даде записани две грешки: Слаб сигнал от дебитомера и липса на сигнал от дроселната клапа. Дроселна клапа не успяхме да видим, но и не сме търсили много усърдно. Момчето каза, че функцията и е ограничена единствено до гасенето на двигателя, както някой колега предположи за меко гасене или какво там било. Възможно е и въобще да няма, но софтуера да е от модел който има и да си я търси.
                          На дебитомера биде разкачена, разглобена и почистена буксата. Няма разлика никаква с влкючен и изключен дебитомер в работата и не запиосва грешка отново. Което ме навежда на мисълта, че си е тръгнал, не дава добри показатели,, колкото и да го пръскам със спрейове, бива сменен рано или късно. Оттам и заглъхването и губенето на мощност, когато реши да не дава верни стойности.
                          Колкото до произволното гаснене, стигнахме до извода, че датчика на коляновия вал също си е тръгнал полека да ме предава. Мадмоазел не пожела да направи номера с гасненето, макар да симулирахме условията и температурите при които го прави. Вероятно се касае просто до блип някакъв. Не дава грешка и от него. И няма записана. Възможно е при определена температура като загрее да си прави тоя маймунджълък на произволен принцип.
                          Датчика на разпределителния вал го изключвахме и включвахме на празен ход. Не даде разлика и той, но после беше записал грешка, която изтрихме, както и останалите.
                          Колата остана включена близо час и на контакт, и на празен ход и изпробвахме четене на "живи" данни в движение при различни режими.
                          Не дава абсолютно никакви проблеми с наляганията на горивото в нито един режим. Регулатора реагира с готовност, но няма пикове или падове и стойностите се менят плавно. Проследихме графиките му. Момчето казва, че си работи нормално и всичко си е в номинала и това ме радва. Наслягане на помпата, рейла, всичко в граници.
                          Като извод, е това което споменах по-горе. Датчик колянов вал, който не знам кога ще ме остави, и дебитомер, който си дава каквито той си реши стойности.
                          Към това се насочвам засега.
                          Колкото до проблемен регулатор, точно навреме дойде едно пежо 307 1.6 ХДИ 90 коня, на което светеше чека, и записва грешка, заял регулатор . Ми, то си клати оборотите и на празен ход и на всички режими.
                          Дюзите също отчитат номинални стойности като налягане и работа. Трета се разминава но с една десета. Като цяло казва че са си в норма.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                            От дебиломера не гасне. Можеш да го откачиш, ще харчи малко повече, но трябва да върви повече.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                              Няма съществена разлика във вървежа, Петьо. Откачал съм го и закачал няколко пъти. В момента е закачен.
                              Не намирам съществена разлика и в разхода, или е пренебрежимо малка.
                              Не отписвам варианта и да е заклинил, но трябва да проверя.
                              За гасненето, съгласен че не може да е причина.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Странно поведение на двигателя 2.0 HDi 110

                                Радвам се, че си свършил работа и сега вече се ориентираш по-добре за проблема! Дроселова клапа може и да нямаш /това е една от разликите между Х и У моторите на Фронтера/, а да са ти сменили компа с по-нов който вече си я търси и да дава грешка - така беше на Равката на жена ми, сложили по-нов комп и ме побъркваше с търсене на несъществуващи датчици! Странно ми е, че си караш без дебитомер и не ти светва чека?! Има някаква нечиста сила тука!
                                Honda XL600LM, 1987
                                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X