Обява

Свий
Няма добавени обяви.

85W140

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 85W140

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Те в завода не са вчерашни. Слагай синтетиката. Нещо съм скептичен към идеята да сложиш масло по-нисък клас от предвиденото в завода. По-висок обикновено може и трябва.

    85W140 и 75W140 имат (теоретично) еднакъв вискозитет при 100 градуса. Нагоре по-гъсто е 75W140, надолу - 85W140. "Дебелото" 85W140 е дебело само на студено, когато не ти трябва да е дебело.

    Ако на някого диференциалът му при каране със 140км/ч не загрява до 100 градуса, да почерпи. Моите всичките загряват някъде толкова. Врангелът нищо чудно и повече да си напича трансмисията.
    То точно там е проблема че не са вчерашни. Jeep си слагат в тяхните 75w140 , Currie в тяхните 85w140.
    За градусите ще черпя. Многократно съм ги мерил Dana-44 с Motul 75w140 не може да вдигне повече от 70 градуса.

    Коментар


    • #17
      От: 85W140

      Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
      Аз в момента съм в дилемата, дали да не източа 75W140 от предния (дана 30), за който в менюъла пише изрично да не се слага по- "дебело" от 75/80W90.
      Пробвал съм го, ще се издъниш. С 80w90 ще вие повече. На твое място щях да пробвам тва горното AMSOIL SAE 250.

      Коментар


      • #18
        От: 85W140

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Щом Пламен ще слага DANA 70, предполагам му се въртят поне 40" в главата.
        Айде сега сметнете оборотите на дифа при 140км/ч с 31" и с 40", и тогава пак да поговорим за вискозитет, като дори се абстрахираме от 10.5 инчовата корона и луфтовете.
        Няма да е с 40. 35 са и гумите. Големите мостове са заради голямото тегло. Екипирана е към 3.5 тона.
        А се кара много на далече. Беше на северния полюс, сега ще ходи Ботсвана.

        Коментар


        • #19
          От: 85W140

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Няма да е с 40. 35 са и гумите. Големите мостове са заради голямото тегло. Екипирана е към 3.5 тона.
          А се кара много на далече. Беше на северния полюс, сега ще ходи Ботсвана.
          Аз бих му набухал от синьото.Поне е сигурно с него.Даните от къри пристигат с доста голям натяг на лагерите,което си е температура и би трябвало да изизкват 500 мили разработка и поне 2 смени на маслото през този пробег...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #20
            От: 85W140

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            ...
            Обаче един младеж от Currie много убедително ми обясни че за тяхните диференциали препоръчват минерално масло защото минералното имало по-стабилен филм.
            Това за филма някак обезсмисля основната идея в създаването на синтетичните масла.

            От друга страна, не е невъзможно конкретно техният железор да живее повече с минерално по някаква известна само на тях си причина. Впрочем не е задължително да знаят каква е причината, достатъчно е да знаят какво се случва.

            По принцип в един диференциал интригата в мазането не е самият диференциал, а хипоидната главна предавка. Какво пък да са и направили от Къри?

            А всъщност какво правя Къри?

            Коментар


            • #21
              От: 85W140

              http://www.currieenterprises.com/

              Коментар


              • #22
                От: 85W140

                Заинтересовах се от препоръките на Currie. Едно от предположенията (форумни, за жалост, така че реално само хипотези) е, че поради нуждата от разработка на хипоидната предавка, началната експлоатация на диференциала със синтетично масло може да попречи на напасването на пиньон и корона, както ползването на богато на модификатори на триенето двигателно масло може да попречи на напасването на сегменти и хонинг в цилиндрите на двигател.

                По-лесно е напълно да забраниш гаранционното ползване на даден продукт (синтетично масло), отколкото да дадеш инструкции за 1-2 смени с минерално и след това преминаване към синтетично. Ще се радвам на още предложения по темата - предложението им е интересно и странно.
                AMSOIL - The first in synthetics.
                https://ap1shop.com
                0876 00 15 65, 0876 00 15 66

                Коментар


                • #23
                  От: 85W140

                  Темата ме провокира да пробвам SAE 250, че и без това мисля да си поиграя с капака на дифа, но все пак искам да погледна маслото на живо.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: 85W140

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Темата ме провокира да пробвам SAE 250, че и без това мисля да си поиграя с капака на дифа, но все пак искам да погледна маслото на живо.
                    Може да се видим и да покажем 1 шишенце, за да видите колко е гъсто на стайна температура.
                    AMSOIL - The first in synthetics.
                    https://ap1shop.com
                    0876 00 15 65, 0876 00 15 66

                    Коментар


                    • #25
                      От: 85W140

                      Първоначално публикуван от AP1 Преглед на мнение
                      Може да се видим и да покажем 1 шишенце, за да видите колко е гъсто на стайна температура.
                      Това ми е идеята и ще го направим.
                      Като му дойде реда ще се чуем, че в момента имам по-спешен проект.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: 85W140

                        Отчет да дам.
                        Сложих HD 85W-140 минерално на Мотул - диференциала на 80 градуса.
                        След 500км го смених със синтетично MOTUL GEAR COMPETITION 75W-140 - диференциала на 60 градуса.
                        Следващото което ще пробвам е Bardahl - GEAR OIL 4005LS 75W140

                        Коментар


                        • #27
                          От: 85W140

                          Преди десетина дни на приятел му пристигнаха редукторите Tibus, та по спецификация са с 85W140, и изрично е написано, че трябва да е минерално.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: 85W140

                            Всъщност, на какъв период от време или километри трябва да се сменят маслата на диференциалите?

                            ПП Може ли една снимка на тоя вранглер, да видим как са го екипирали за такива сериозни експедиции?

                            Коментар


                            • #29
                              От: 85W140

                              Ако въпроса ти е към мен, редукторите са за/на Дървендър 110.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: 85W140

                                Първоначално публикуван от 4wheel Преглед на мнение
                                Може ли една снимка на тоя вранглер, да видим как са го екипирали за такива сериозни експедиции?
                                https://www.facebook.com/PLAMEN.KINE...6374322&type=3

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X