Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ninja ZX10R не пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ninja ZX10R не пали

    Здравейте. Имам проблем с Kawasaki Ninja ZX10R 2007 - когато моторът, не е пален ден, два - студен, давам контакт всичко ок, но стартерът, не иска да завърти изобщо. Само се чува някакво цъкане под седалката и нищо. Връщам контакта няколко пъти и моторът си пали от четвърт. Когато е топъл 100 пъти гася паля - пали от четвърт. Само като е студен(първото палене за деня) го прави това. Някакви Идеи?

    https://youtu.be/h8ejvIxbaEA

    Или прави като на клипа или изобщо не иска да завърти.
    Последно редактирано от ivodianov1992; 20-04-17, 15:18.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

  • #2
    От: Ninja ZX10R не пали

    Проверил ли си всички възможни "стандартни" причини за такова поведение?
    Т.е. :
    - акумулатор
    - клеми
    - стартер

    Моето Кавазаки е правило така с хлабава клема на акумулатора. Колата ми правеше същото със скапан стартер, смених шалтер и бендикс и се оправиха нещата.

    Коментар


    • #3
      От: Ninja ZX10R не пали

      Акумулаторът е на една година. Зимата не беше пален, запали си без проблем. Карам го от два месеца палеше винаги от раз. Но тази седмица започна да ми ги прави тези проблеми. Проверих клемите, стегнати са и нямат окиси. Стартера още не съм го свалял, но и да го сваля като си нямам понятие от стартери...
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #4
        От: Ninja ZX10R не пали

        имах подобен проблем с хонда доминатор 250. оказа се слаб акумулатор. но докато търся проблема, проверих и релето на стартера и бушона.за всеки случай пръснах и малко контактен спрей по клемите. колкото до ремонт на стартера-има къде дасе оправи-почти във всеки квартал има работилница за стартери и алтернатори. нови четки се слагат и се молиш да не е износено нещо друго вътре..

        Коментар


        • #5
          От: Ninja ZX10R не пали

          Без да съм спец...ако не върти стартера и всичко друго е ок...то проблемът е в него, поне аз не се сещам в какво друго може да е.

          В смисъл той не се управлява нито от компютър, нито от нищо...

          Евентуално ключето на ръкохватката, ама не виждам логика.

          В Стара Загора със сигурност има Франсизкуп. Там правят стартери.

          Но да не те подведа, това са сами мои догадки, нека и някой друг се изкаже.

          Коментар


          • #6
            От: Ninja ZX10R не пали

            Странното е, че топъл много хубаво си пали винаги. Студен го прави това... Казаха ми да проверя и някакво реле на стартера(соленоид)
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #7
              От: Ninja ZX10R не пали

              да! точно това написах преди малко в предния ми пост-провери го задължително! и все пак прегледай акумулатора-дали не трябва малко да го дозаредиш? за кавата не знам къде се намира релето, но обикновено ги слагат отстрани на седалката, където ти е крака/бедрото.

              Коментар


              • #8
                От: Ninja ZX10R не пали

                Май Май ще се окаже в него проблема. Сега позахладня и като не е пален от два дни - студен не иска. Сутринта го пробвах - хич не искаше да завърти, завъртя и запали след като върнах контакта няколко пъти. Сега отивам в гаража - пали от четвърт, въпреки че не е пален от 8 часа. Явно ще трябва нов акумулатор. Не виждам логика мотора да пали 200 пъти без проблем през деня, само първото палене да е проблем. Съмнява ме, че след няколко дни температурите като станат 20+ градуса - проблемът ще изчезне. Дано да е от акумулатора де, поне така се надявам. Ще видим. Благодаря!
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #9
                  От: Ninja ZX10R не пали

                  Пробвай с друг акумулатор,но малко ме съмнява да е от него.Най малкото ще усетиш че върти по слабо при първото палене,но знае ли човек.
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ninja ZX10R не пали

                    На мене така ми правеше малко преди да умре акумулатора. Ако завърти въртеше мощно обаче понякога не завърташе а само цъкаше. Накрая умря внезапно, запали си нормално пред къщи после спрях пред един магазин изгасих и край, повече никакъв ток не даде тоя акумулатор даже и след 1 денонощие висене на зарядно. Сложих нов и от тогава не съм имал тоя проблем с цъкането.
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ninja ZX10R не пали

                      Преди студено палене му дай ток. Ако запали е акумулатор. Ако пак цъка е релето на стартера.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ninja ZX10R не пали

                        Преди почти месец смених акумулатора и от тогава си го карам редовно, проблемът, не се е появявал повече. Благодаря!
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ninja ZX10R не пали

                          урааааааа! сега пак да ти кажа-безаварийно!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ninja ZX10R не пали

                            Здравейте. С пролетта проблемът се появи пак. Същата работа. Прави го и когато е топъл. Акумулаторът е на под година и върти добре стартерът, обаче, не всеки път иска да завърти. Давам контакт, цъкам червеното копче, инжекцията помпи, подавам да пали и само цъка реленцето под седалката, стартерът изобщо, не иска да завърти. Рядко го прави това, но го прави. Като дам няколко пъти контакт си пали. Странно. Или акумулаторът пак да си е заминал зимата, или нещо друго прави мизерии. Нали релето на стартера е така нареченото реле соленоид, което се намира малко след плюсовата клема на акумулатора. Бях поръчвал такова от Ибей, освен да пробвам да го сменя с него?
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ninja ZX10R не пали

                              Сваляш и зареждаш до преди палене или зачаш кабели и даваш ток и пак пробваш да видиш.
                              Ще стане ясно веднага.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X