Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Азбестов шнур - откъде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Азбестов шнур - откъде?

    Появи ми се необходимост от азбестов шнур, или фитил, или въже - с дължина около метър. Имах преди време някъде из запасите, но това беше по времето, когато имахме у дома три нафтови печки, и се отоплявахме с тях. Мина много време и ми потрябва такъв азбестов шнур, и се оказа, че това е абсолютно неоткриваемо нещо.

    Ако някой може да помогне с насока - откъде да търся, ще му бъда много благодарен.

    PS Не става въпрос за ремонт на нафтова печка, а за проба на една иновативна технология. Ако стане нещо, ще пусна специална тема за това.

  • #2
    От: Азбестов шнур - откъде?

    Има заместители шнурове с подобни параметри - азбеста отдавна е забранен - канцерогенен..
    (в някои чужбини като отворят стара техника и видят азбест - викат 'космонавтите' със скафандрите да изнесат опасния азбест и да обезопасят района )
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Азбестов шнур - откъде?

      Ако ти трябва да е негоримо виж в магазините за печки на дърва има подобни - използват се за уплътняване на вратичките. Има различни дебелини.

      Коментар


      • #4
        От: Азбестов шнур - откъде?

        Авангард Консулт до ВХВП или Трега на колелото за Браниполе - няма да е азбестово , но ще се намери набивка с подходящи параметри.
        Фиат Купе
        Опел Фронтера В
        Мицубиши Паджеро Пинин

        Коментар


        • #5
          От: Азбестов шнур - откъде?

          Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
          Авангард Консулт до ВХВП или Трега на колелото за Браниполе - няма да е азбестово , но ще се намери набивка с подходящи параметри.
          С питане до Цариград се стига..
          Още днес ще ги преслушам.

          Благодаря от сърце!

          Коментар


          • #6
            От: Азбестов шнур - откъде?

            Пусни гугъл 'високотемпературен шнур' или 'топлоизолационен шнур' - ще ти излязат доста фирми...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Азбестов шнур - откъде?

              Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
              Авангард Консулт до ВХВП или Трега на колелото за Браниполе - няма да е азбестово , но ще се намери набивка с подходящи параметри.
              Колегата ме е изпреварил.
              Аз работя с първата, а и е пловдивска фирма.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Азбестов шнур - откъде?

                Ако не си намериш ми пиши,имам доста голямо количество азбестов шнур ще ти резна колкото искаш :-)
                Последно редактирано от HEMO; 20-04-17, 13:28.

                Коментар


                • #9
                  От: Азбестов шнур - откъде?

                  В мосю трикотаж също има.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Азбестов шнур - откъде?

                    Аз имам термоустойчива плетена/700С/ самозалепваща лента.Широка е около 25 мм и е дебела 2-3 мм.Ако ти върши работа,един метър чини цела "каменица".
                    Мисля че имам и силиконов термоустойчив маркуч със сечение на "Р",ама трябва да проверя.Издържа на 1200 С.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Азбестов шнур - откъде?

                      Благодаря на всички!

                      Ако утре в Авангард не намеря подходящото, ще потърся НЕМО - добър повод за запознанство и почерпка.
                      Поради това, че ми почва работната седмица, след 1-ви май ще докладвам за развитието на решението.

                      Отново благодаря!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Азбестов шнур - откъде?

                        Набивка за кол.вал за УАЗ става ли.

                        Че имах един топ - но май я изхвърлихме.
                        only 4 x 4,sim AWD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Азбестов шнур - откъде?

                          Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                          Набивка за кол.вал за УАЗ става ли.

                          Че имах един топ - но май я изхвърлихме.
                          Никога не съм виждал, но не съм и предполагал, че може да направено такова отговорно нещо от азбестово въже.
                          Всъщност - защо е от азбест - тоя колянов вал надали се нагрява до такива температури?

                          Май се очерта достатъчно сигурни няколко възможности, за което благодаря на всички отзовали се.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Азбестов шнур - откъде?

                            Не бъркайте лоената набивка с термоустойчивост.Издържа едва 150С.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Азбестов шнур - откъде?

                              Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                              Не бъркайте лоената набивка с термоустойчивост.Издържа едва 150С.
                              Не, че има връзка с темата, но на ОМ636 "лоената" набивка е графитена, и съм се чудил, що едните така, па другите иначе ?!

                              P.S. Вени, не се обадих щото тръгнах към Пловдив към 14:00 и после бързах да се връщам, ма ше се чуем.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X