Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Subaru Legacy 3.0 VS Audi A6 3.0 TDI quattro

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Subaru Legacy 3.0 VS Audi A6 3.0 TDI quattro

    Здравейте, колеги!
    Преди доста време пуснах тема тук за сравнение между автомобили. Тогава доста ми помогнахте. Помогнете и сега.
    Решил съм да се обзаведа с по-скоро шосейна кола за предимно междуградски пътувания. Разбира се, трябва да е 4х4, защото на много места пътищата в нашата мила Родина го изискват, особено зимно време (който е пътувал между Вакарел и Панагюрище, по Шипка, или между Шумен и Русе е наясно).
    Автомобилът трябва да е здрав, надежден и достатъчно мощен. Разходът не знам колко е критерии като се има в предвид мощността на двигателите, на които съм се спрял. Както казах, ще се кара предимно шосейно, тук-там по лесни горски пътища.
    Първия вариант е Subaru Legacy 3.0 (около 2006 г.) 245 к.с. Ако се спра на това, със сигурност ще е с газова уредба. Изборът ми тук е продиктуван от по-ниската покупна цена (около 10 к лв), за която получаваш доста добро отношение цена-качество. Обаче не знам почти нищо за този двигател, освен, че е 6 цилиндров боксер. Ще се радвам да ме светнете, особено ако притежавате подобен автомобил за характерните неща - с верига ли е, колко се чупи, какви са цените при обслужване, кога се прави то и ей такива неща.
    Вторият вариант е за Audi A6 3.TDI quattro 224 к.с. (около 2004-2006 г.). Тук покупната цена е по-висока - около 14 к лв. Четох и положителни, и отрицателни мнения за този двигател и ще се радвам и тук да получа вашите компетентни такива. При такъв дизел неминуемо ще получа по-голям въртящ момент, икономията на гориво я няма, особено като се има в предвид газовата на Легасито. По-скоро ме интересува 4х4 задвижването - по-хубаво ли е от на Субито? Доколкото знам този двигател е с верига, но все пак разходи ще има и ми е интересно какви ще са, като изключим разходите за данъци и ГО, които са задължителни и приблизително едни и същи.
    Мерси предварително на всички, които ще се включат. Бих искал също да не ми предлагате други автомобили, ако имате мнение по тези, кажете си го. Знам, че ви е писнало от подобни теми, но се обръщам към този форум като към хора, вряли и кипяли в 4х4 задвижването.

  • #2
    От: Subaru Legacy 3.0 VS Audi A6 3.0 TDI quattro

    Здравейте!
    Скоро закупихме за приятел Легаси 2005 3.0. Двигателят е с верига. Кутията е пет степенен автоматик с типтроник. Задвижването е "symmetrical drive" на Субару и е може би най-доброто в класа си. Ако може да се намери модел с VDC система ще е още по-добре, но са рядкост и цената е по-висока. Недостатък на Легаси е малкият клиренс - ако можете да си позволите покупка до 13-15 000, разгледайте Outback. Монтирахме висок клас уредба Романо. Двигателят е с добър въртящ момент, изключително равномерен и тих. Мощността е предостатъчна. Разходът също е доста приличен - 12 - 18 газ/100. Има вече няколко доказани сервиза за Субару (не визирам "луксозните") - цените са нормални аз японски автомобил. Началното обслужване може да достигне 1500лв спокойно (масла, филтри, накладки, пистови ремъци). Покарайте такава - возията е твърда, а седалките сравнително тесни и "спортни" - може да не ви е удобна.
    Мой братовчед кара A6 3.0 quattro от 2 години. Разходът варира много (8-16). Този двигател е един от най-сполучливите на VAG, но има и доста познати проблеми. Вероятността да намерите бройка на малко километри е много малка (сравнено с бензиново Субару). Комфортът е на по-високо ниво. Обслужването според мен е по-скъпо.
    Ако ще се излиза, дори малко извън пътя - Outback е Вашият автомобил - проходим, бърз, безопасен, достатъчно обемен, японски !

    Поздрави,
    Камен

    Коментар


    • #3
      От: Subaru Legacy 3.0 VS Audi A6 3.0 TDI quattro

      Много е трудно да се намери запазено Ауди 4ф. Обслужването е сериозно перо.Трябва внимателно да се види дали веригите ( 4 вериги са при 3.0 тди ) не са "тръгнали".Смяната им е около 2500-3000 лв. Дюзите при първите 3.0 също създават проблеми.

      P.S. А защо не се помисли отново за А6 4f , но бензиново 4.2 ( не FSI ) -335 кс.Няма никакви проблеми с АГУ. Динамиката е по-добра от 3.0 ТДИ , а и поддръжката е по-лека.Единствено веригите са същата цифра, както и при 3.0 ТДИ.
      Разхода на газ ще е приблизителен във финансово изражение, както и при 3.0 ТДИ.
      Успех!!!
      First Man, then Machine!
      Lada Niva
      Honda XR 400

      Коментар


      • #4
        От: Subaru Legacy 3.0 VS Audi A6 3.0 TDI quattro

        Между Шумен и Русе зимата като навее на Струйно и на баира след Звегор ти трябва МТЛБ.

        Разликата между двата автомобила е огромна. Луксозен удобен немски седан срещу ... пластмасов неудобен японски котор.

        Имах такова Легаси комби с малкия мотор ... еми разкарах го и си взех Ауди.
        Това което Камен Ангелов пропусна да "похвали" е ключово - корозионната устойчивост на Субару. Еми - нулева. Виждал си Опел "вежда" - Субару-то е същата история.
        Преден и заден капак обаче са алуминиеви, предния се затваря само от гравитацията. Решиш ли да му помогнеш с ръка - голяма грешка. Това ти го казвам от личен опит. То като цяло има бая алумин в това Субару - гредата под предния прозолец, на която е окачено таблото, гредичките под централната конзола.
        Стабилност на пътя - имат поне 350-400 кила разлика в теглото в полза на Ауди-то.
        Symmetrical AWD vs. Quattro - автомат Субару не съм карал, но куатрото ... как да се изразя ... тая зима се радвах много повече с А4-ката отколкото миналата с Легаси-то. А и не само зимата.
        DCCD на Импреза STI е супер AWD, ама не го гледай - няма нищо общо с нормално Субару.
        Комфорт вътре - в Субару-то - минимален ... седни първо в Ауди-то и тогава ще го оцениш най-добре.
        209-коньовия H6 3.0 вкопаваше клапаните в леглата и там се ковяха някакви вложки. За тоя дето е 245 к.с. - не знам, ама слагането на омаслител от типа FlashLube е препоръчителен. Ефекта от него - спорен. Охлаждането е малко тъпо сметнато и обикновено ако ... като духне гарнитура е тая на главата до левия калник - 2-ри, 4-ти и 6-ти цилиндър. Реглаж на клапани - вадиш мотор, смяна свещи - г*зобрък.
        V6 3.0 TDI на 4F гледай да е тоя с 233к.с., че с първия мотор имат ядове. Маслото е към 7 литра. Кутията на куатрото е типтроник с торк-конвертер, а не е безстепенния "мултитрошляк". Ремонта е към 1800 - 2000 лв. Масло на преден и заден диф задължително се сменя, и това на раздатката също.

        Идеята на Brazer за стария мотор V8 4.2 на газ е много добра и може би най-добрия вариант. А проблема е, че са още по-редки от запазeно 3.0 TDI.

        Коментар


        • #5
          От: Subaru Legacy 3.0 VS Audi A6 3.0 TDI quattro

          Не мислех да пиша,ама заради полуистините и откровенните заблуди в предишния пост ше пиша...
          1.Subaru има сериозни проблеми с корозията,но преди 98г.(или ако е австриика).След 98г.няма проблеми.
          2.Според мен алуминия в една кола колко е повече е толкова по добре стига да не е в окачването.
          3.
          Стабилност на пътя-поради големия боксер на Н6 който му сваля центъра на тежеста много ниско стабилноста му превъзхожда съпоставимите модели,иначе кой как чувства отделен въпрос.
          4.
          Symmetrical AWD е вярно много различно при различните модели,но на Н6 автомат е много,много добро стандартно е окомплектовано с VDC, VTD и задния диф. LSD.
          5.Комфорта на Ауди е вярно по-висок,ама си е грозотия да влезеш в комфортна кола и одраните копчита по таблото да ти "вадят очите".
          6.За духнали гарнитури,охлаждане и тн. няма да говоря,но факта че карам втора поредна такава без проблеми (общо към 160к.)значи че можело и "само с ядене не става".
          7.Автомата на
          Subaru и 4 степенния и 5 степенния са много здрави и безпроблемни.
          С всичко това не агитирам питащия да си купи
          Subaru,дори на против нека помисли трезво защото:поддръжката е специфична и ака не е близо до сервиз в час с марката ще има ядове.Второ,читаво Субару Н6 се намира трудно,Аз за първото обикалях 3 месеца къде ли не,а за второто 5 месеца.Успех на човека каквото и да си вземе да го кефи него!

          Коментар


          • #6
            От: Subaru Legacy 3.0 VS Audi A6 3.0 TDI quattro

            Абе 4 степенен автоматик какво е? Не беше ли нещо от 1964г?
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #7
              От: Subaru Legacy 3.0 VS Audi A6 3.0 TDI quattro

              Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
              ... полуистините и откровенните заблуди ...
              Ръждата я има и след 98-ма, макар и не чак в тези "библейски" размери. Не гният веждите, поне не в началото, а гредите отзад около коша за резервната гума. Тук-таме има някой шев намазан, другото си е боядисана ламарина. И германките, и швейцарките са проблемни също, а от Швейцария идват голяма част от Субару-тата.
              Не съм казал, че алуминия по и в купето е минус. A8/S8 са с алуминиеви купета и на ключови места подсилени с ламарина. А на Субару бомбетата са от 2 пласта по-тънка ламарина и като влезе вода между тях и около дупките за болтовете на задните макферсъни става лунен пейзаж. Поне на тия тръбата за горивото от гърловината до резервоара е пластмасова, че поне не изгнива и тя.
              Окачването на Субару-то наистина е много по-издръжливо, но колата стои като скакалец на пътя. Затова допринася и по-малкото тегло. Ауди-то с алумниевите носачи е по-комфортно и колата седи на пътя по съвсем друг начин. Да, разбиват се по родните пътища, но какво да се прави. А, най-важното - A6 4F е на въздушно окачване. А това удобство, за съжаление, е сериозен разход.
              "Ниския център на тежестта на боксера" ... обикновено върви в комплект с "по-голямата мощност на този тип двигатели" ...
              Не всички Легаси H6 идват стандартно с виско-LSD в задния диференциал. За Аутбек - може и така да е все пак излиза и извън пътя. Ама някакси нещо не ме кефи AWD дето се "пребива" с един бушон. Положителното е, че минаваш преглед без проблеми. Пак казвам може и да се държи добре, не съм карал автомат. Бавните съм ги използувал като се теглихме с приятелчето из преспите - вършат работа.
              Копчетата на Ауди-тата ... еми да, вярно, неприятно е. Ама и на следващото поколение пак са така. А в интериора на Субару-то пък е пълна скука. Седалките - неудобни.
              Радвам се искрено, че не си имал проблеми с мотора, или колата като цяло. Дано и за в бъдеще да е така.
              Далеч съм от мисълта, че Ауди-то е по-безпроблемно, напротив има си болежки. И то бая. И като разход за поддръжка не е малко. Ама е повече кола ... Субару ... лично за мен никога повече. За мен тая марка си е пресолена манджа.
              Веднъж един приятел със STI-ка '10 или '11 ми каза, абе, пишлемета, що не питате преди да си ги купувате тия коли. Тая емблема въобще знаете ли я какво означава? *уй с крилца на колелца, ей това означава. Лично той си предпочита Акорд-а.

              Най-големия проблем в дилемата на колегата, е че сравнява 2 несъпоставими коли. Легаси е по-близо до A4, която е по-къса, но аналог на A6 Субару нямат. То няма и да имат де.

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Абе 4 степенен автоматик какво е? Не беше ли нещо от 1964г?
              Те до 2007-ма го ползват ... Ама наистина е здрав. Купето може и да изгние, ама кутията остава.
              Те сега ползват някаква безстепенна кутия.

              Коментар


              • #8
                От: Subaru Legacy 3.0 VS Audi A6 3.0 TDI quattro

                Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                1.Subaru има сериозни проблеми с корозията,но преди 98г.(или ако е австриика).След 98г.няма проблеми.
                Преди месец правих едно 2002 г. Само стъклата му не бяха ръждясали...
                На сърбела майката му е чесането.
                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                Коментар


                • #9
                  От: Subaru Legacy 3.0 VS Audi A6 3.0 TDI quattro

                  Ако го намери в добро състояние откъм ръжди може да изкара много години без да изгние с проста поддръжка. Не е като да не съм виждал и ръждясали алдита, 2 от 3 алдита на приятелите ми са доволно ръждясали за сметка на японките които са добре(с изключение на една ама тя си е избила парите два пъти вече), като не са взети мерки на време и е тръгнала яко спасение няма, за това трябва да се гледа и внимава като се купува. Аз алди дето всичко да му е наред не съм виждал, вечно има нещо за правене и все са едни красиви цени. За една седмица на 3-ма познати на алди А3 протекаха рейките, съвсем различно е от А6 ама пак е алди. Иначе като кола А6 много ми харесва, приятел има такава 2,5 TDI който уж е проблемен и за 8 години особени ядове е нямал, карах я наскоро и си е кеф, все има дреболии за правене, оня ден момчето прави сметка какво обслужване го чака и изкара едни цифри към 2000лв. с труда.

                  В България 80-90% от колите за продажба на над 10год. са внос от Европа в състояние в което не могат да минат преглед там(Германия и Австрия основно) , биват два вида или с ръжди или
                  трябва да се налеят доста пари в тях за минат прегледа. Съответно здравите модели(японски) са гнили, а по-малко гниещите немски са кошници. Наскоро си купих кола(не съм я регистрирал още даже) с валиден TUV от Германия който изтича декември тази година. За да мине TUV трябваше да и се смени съединителя и да се обслужи - тук ми излезе 750лв. с труда от приятел монтьор, че иначе е +100лв.. В Германия щеше да излезе почти двойно. Съответно колата е купена от там за 1500 евро, малко под пазарната цена, аз я взех тук на цена при която и аз и момчето което я е докарало на ход сме доволни от сделката. В масовия случай в автокъщите са маскирани таралясници или безумно скъпи коли, рядкост е да намериш читава на нормална цена но не е невъзможно, вече 2-ра поред нов внос купувам в добро състояние на добра цена, но иска търсене и внимателно гледане.
                  Последно редактирано от Иван Жоров; 24-04-17, 23:50.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Subaru Legacy 3.0 VS Audi A6 3.0 TDI quattro

                    Легаси е в класа на А4.Толкова.

                    Преди да купя първото си Легаси, се качих на един приятел на А4. Бях пред избор коя от двете. Ми много дървена возия имаше А4-ката.

                    Сега имам Легаси 2,00 вариатор ZF. На мен си ми е много удобна на дълъг път.

                    А широчината отзад за седящите, в този клас няма такава кола. Всичките които съм гледал 2009 година, отзад за краката си е теснотия.

                    Легасито ми е на 7 години. За сега ръжда по купето няма. По носачи,ауспух и други си има.

                    То това Легаси за Европа не се прави вече, иначе бих го заменил пак с Легаси но 2,5

                    85 000 км.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X