Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диагностични уреди за Jeep

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диагностични уреди за Jeep

    Здравейте!
    Не намерих такава тема във форума, а мисля, че ще е доста полезна и на други хора, освен на мен.
    Оригиналните диагностични уреди са Chrysler DRB III и Wi-tech - за лаптопи (поне аз само за тях знам). Те не са вариант за обикновения потребител, та нека съберем информация в тази тема за по-достъпните варианти за диагностика. До момента аз съм пробвал с евтино ELM327 адапторче от ибей и Torque (за Андроид) - на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7. Показва, че има връзка с еку-то, разчита обороти и подобни, показва, че почва да прочита грешките, но не ми изкарваше да има записани, а в последствие разбрах, че е имало. Та това отпада като вариант, а така или иначе не чете със сигурност модулите за АБС, кутия и т.н.

    Варианти, за които съм чувал, но нямам подробна информация :
    - Китайско копие на Wi-tech, продават ги със софтуера, предполагам хакнат. До каква степен може да се разчита на тях и могат ли да се ползват всички функции от софтуера. Споделете повече информация ако някой е ползвал/ползва?
    - Адаптор Launch EasyDiag. Може да се намери евтино - 50-60 долара. Чувал съм, че може да прочита всички модули и да се препрограмират. Но с какъв софтуер, от къде може да се изтегли/купи? Казаха ми, че може да се ползва на Андроид с хакнат/емулиран оригинален софтуер (може би от Wi-tech). Моля споделете повече информация и за този вариант, ако има запознати.
    - други, за които аз не знам ..

  • #2
    От: Диагностични уреди за Jeep.

    Първоначално публикуван от kmpan Преглед на мнение
    ... ELM327 адапторче от ибей и Torque (за Андроид) - на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7. Показва, че има връзка с еку-то, разчита обороти и подобни, показва, че почва да прочита грешките, но не ми изкарваше да има записани, а в последствие разбрах, че е имало. Та това отпада като вариант, а така или иначе не чете със сигурност модулите за АБС, кутия и т.н. ..
    ЕLM327 адаптери се продават и в България за по 15-30 лв. Кеф ти на USB, WiFi или блутут. Хич не отпада като вариант. На WJ 4.0 чете и трие грешки, свързани с двигател/скорости. Естествено, че не може да прави куп други неща, които ги могат дилърските уреди, но тук нали говорим за редовия потребител, за когото цената на истинските диагностики е непреодолима бариера.

    П.П. Явно не всички адаптери от този тип вършат работа. Всички са китайски, ама някои вероятно са прекалено китайски.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Диагностични уреди за Jeep.

      Възможно е и аз да съм попаднал на такъв, който да не върши работа. И все пак са доста ограничени цялостно. Аз търся вариант, с който да се четат всички модули и стойности от датчиците. В момента ми трябва особено много да следя данните от ламбда сондите (тримовете), заради ГИ, който ми монтираха наскоро.

      Коментар


      • #4
        От: Диагностични уреди за Jeep.

        Виж уредите на Аутел. Може и да намериш нещо подходящо като цена и възможности.

        http://www.auteltech.com
        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

        Коментар


        • #5
          От: Диагностични уреди за Jeep.

          Launch , за около ~200 лв може да се намери четец със съответния ОТКЛЮЧЕН софт, работи безотказно, кодира модули, ключове и всичко което си помислиш.

          Коментар


          • #6
            От: Диагностични уреди за Jeep.

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            ЕLM327 адаптери се продават и в България за по 15-30 лв. Кеф ти на USB, WiFi или блутут. Хич не отпада като вариант. На WJ 4.0 чете и трие грешки, свързани с двигател/скорости. Естествено, че не може да прави куп други неща, които ги могат дилърските уреди, но тук нали говорим за редовия потребител, за когото цената на истинските диагностики е непреодолима бариера.

            П.П. Явно не всички адаптери от този тип вършат работа. Всички са китайски, ама някои вероятно са прекалено китайски.
            Евтините не вършат работа, защото вътре не са с ELM327. Вместо него има микропроцесор който емулира до някъде няколко от протколите. Та зависи на какво ще попаднеш от евтините - може ида поддържа това което ти трябва, може и да не го поддържа. По-скъпите с истински ELM327 чип вътре поддържат всички протоколи и нещата вече са до софтуера зад тях.

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Launch , за около ~200 лв може да се намери четец със съответния ОТКЛЮЧЕН софт, работи безотказно, кодира модули, ключове и всичко което си помислиш.
            Като го тествах ъпдейтнат до последната версия преди няколко месеца се оказа, че не поддържа мотора и кутията на 2.7CRD. Но е факт, че поддържаше останалите работи, като примерно климатроника. Та и той не е панацея за тия с 2.7CRD.

            За 2.7CRD обаче чакам ей тия момчета да изкарат нещо най-накрая - http://jeepswj.com/software/. Ако до средата на тая година няма ще пусна едно мое дето чете малко живи данни и прави логове.

            Коментар


            • #7
              От: Диагностични уреди за Jeep.

              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
              Евтините не вършат работа, защото вътре не са с ELM327. Вместо него има микропроцесор който емулира до някъде няколко от протколите. Та зависи на какво ще попаднеш от евтините - може ида поддържа това което ти трябва, може и да не го поддържа. По-скъпите с истински ELM327 чип вътре поддържат всички протоколи и нещата вече са до софтуера зад тях.



              Като го тествах ъпдейтнат до последната версия преди няколко месеца се оказа, че не поддържа мотора и кутията на 2.7CRD. Но е факт, че поддържаше останалите работи, като примерно климатроника. Та и той не е панацея за тия с 2.7CRD.

              За 2.7CRD обаче чакам ей тия момчета да изкарат нещо най-накрая - http://jeepswj.com/software/. Ако до средата на тая година няма ще пусна едно мое дето чете малко живи данни и прави логове.
              Хмм, моя си чете всичко бе

              Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • #8
                От: Диагностични уреди за Jeep.

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                Хмм, моя си чете всичко бе

                Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk
                Ако, и покажеш прочетени грешки от мотора на WJ 2,7 CRD, ще повярваме.
                Кутията я чете.
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • #9
                  От: Диагностични уреди за Jeep.

                  В София има 2-3 дрб3 устройства; най-евтиния micropod го видях в алиекспрес за 160$, но работи офлайн (сайтът за сервизна поддръжка на крайслер е - https://www.techauthority.com, повече информация за използваните дилърски устройства има тук - http://kb.dcctools.com, a поддръжката по модели - http://kb.dcctools.com/index.php?Vie...oad&EntryID=36).
                  ZJ 5.9 (x3.5)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Диагностични уреди за Jeep.

                    Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                    Ако, и покажеш прочетени грешки от мотора на WJ 2,7 CRD, ще повярваме.
                    Кутията я чете.
                    Само да ми попадне някое в полезрението

                    Коментар


                    • #11
                      От: Диагностични уреди за Jeep.

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Launch , за около ~200 лв може да се намери четец със съответния ОТКЛЮЧЕН софт, работи безотказно, кодира модули, ключове и всичко което си помислиш.
                      Би ли споделил от къде може да се поръча с отключен софтуер, може и на ЛС ако правилата на форума не позволяват. Софтуерът има ли опция за гледане на стойностите от ламбда сондите/тримовете?

                      Първоначално публикуван от nick1 Преглед на мнение
                      В София има 2-3 дрб3 устройства; най-евтиния micropod го видях в алиекспрес за 160$, но работи офлайн (сайтът за сервизна поддръжка на крайслер е - https://www.techauthority.com, повече информация за използваните дилърски устройства има тук - http://kb.dcctools.com, a поддръжката по модели - http://kb.dcctools.com/index.php?Vie...oad&EntryID=36).
                      И аз там най-евтино го намерих, но не става ясно като работи офлайн дали може да се ползват всички функции на софтуера. Имаш ли повече информация за този вариант?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Диагностични уреди за Jeep.

                        наскоро ми подариха една диагностика на Foxwell - див китаец, самостоятелен модул, 50 лева с доставката. 4.7-то го чете като пич и, за разлика от някакъв (не помня марката), доста по-скъп блутут модул, трие грешките наистина. Чете двигател и АСК, дава до колкото може живи данни, макар и да са леко рехави като варианти. NT201 мисле че беше конкретния модел.

                        П.П. Между другото, конкретно моят екземпляр дойде с един изкъртен кондензатор на захранването - явно китаеца, който го е сглобявал, е бил по-як в ръцете, отколкото в главата. Преди да го усетя, се държеше странно - свързва се, но не намира грешки, живи данни дава за 3-4 секунди, след което се рестартира и т.н. Отворих го чисто от любопитство и след като му запоих кондензатора, всичко си дойде на мястото - свързва се бързо, не забива и въобще си работи правилно.
                        Явно е адски корава душа, след кто на липсващ кондензатор на степ-даун захранване изобщо някак нещо е успявал да свърши
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Диагностични уреди за Jeep.

                          Първоначално публикуван от kmpan Преглед на мнение

                          И аз там най-евтино го намерих, но не става ясно като работи офлайн дали може да се ползват всички функции на софтуера. Имаш ли повече информация за този вариант?
                          techauthority е портал, където:
                          - може да четеш бюлетините TSB
                          - да флашваш оригиналната диагностика с по-нов firmware
                          - да зареждаш по-нови флашове за модулите по автомобила
                          - да се прави онлайн диагностика итн.

                          Диагностиката се разпознава от приложение на компютъра и се връзва с портала. Китайските работят офлайн (не се връзват с портала), всичкият достъпен софтуер идва с диска (мисля, че флашовете могат да се свалят от портала и като файлове за прехвърляне, но не съм сигурен.)
                          Порталът не е безплатен, но има и демо сайт Най-краткият абонамент е 24 часа. Този портал е за "независимите" сервизи (баш дилърският портал е http://dealerconnect.chrysler.com, но там е друга бира).
                          Преди софтуерът можеше да се старира е без донгъл, не съм инсталирал последните версии:
                          - v16.04.12 - https://www.tapatalk.com/topic/3908-1005009
                          - v17.03.10 - https://mega.nz/#!hVcX3DyZ!CrPNrg6X5...Rv0kbyWZ5XOy3o

                          (сега видях, че новият донгъл бил онлайн? http://blog.obdii365.com/2017/03/06/...-for-chrysler/)
                          Последно редактирано от nick1; 20-04-17, 14:27.
                          ZJ 5.9 (x3.5)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Диагностични уреди за Jeep

                            Благодаря!
                            Ще поръчам на първо време Launch EasyDiag и ще видя какво предлага като опции. Ако не ме удовлетворява ще пробвам и с китайското копие на Witech. Ако не забравя ще споделя след това впечатления и от двата варианта.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Диагностични уреди за Jeep.

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              Launch , за около ~200 лв може да се намери четец със съответния ОТКЛЮЧЕН софт, работи безотказно, кодира модули, ключове и всичко което си помислиш.
                              Не не работи коректно на автомобили преди 2010 година частично се справя добре ,не всичко което обещават се случва.Chrysler DRB III и Wi-tech това е решението, първото е за до 2004-5 второто от 2005 нататък, Carmanscan+Launch с тези двете в комбинация ще изчетеш целия автомобил.wi tech търси sps (online) за по специалните функции съответно е заплатено.
                              Последно редактирано от dodo_x; 20-04-17, 17:42. Причина: допълване
                              Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X