Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А тая прахосмукачка става ли за...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: А тая прахосмукачка става ли за...

    Има много клипчета с подробности в You Tube. Най лесно е при руските- "циклон своими руками".
    Ще видите и от кофи и от бидони и т.н.. разбира се говорим за бързо и евтино хоби решение.
    Аз използвах метален съд и съответно имаше и заварки.
    Дано сме помогнали.

    Коментар


    • #32
      От: А тая прахосмукачка става ли за...

      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
      Според мен за строителни отпадъци и прахоляци най-безболезнено би било ползването на добавка към прахосмукачка за пепел от камини, вървят къде 60-70 лева, има ги по строителните хипермаркети и смукането зависи от силата на вашата прахосмукачка, кеф ти 1200,кеф ти 1500w. Съответно си идва с хепа филтър и до вашата прахосмукачка отива само много фин прах(евентуално)който не е проблем...
      Тва си е чиста кофа има 18л обем и няма нужда да правиш пътечка до кофата за боклук...
      +1 -
      Ползвам такава "елит"на прахосмукачка , но не е само кофа а със всичко по нея за около 55 лв , в момента шкуря / шлайфам фугите на гипскартонните плоскости ( непрофесионално ).
      На 20-тина мин се спира ( гласеца й "изтънява" ) и се отупва вътрешния филтър , кофата се изсипва директно в казана и пак газ...

      Коментар


      • #33
        От: А тая прахосмукачка става ли за...

        Керхер WD3 Засега съм доволен.-ползвам я вече трета година. торбичка NITEC T149 -7лв за 3бр.

        Коментар


        • #34
          От: А тая прахосмукачка става ли за...

          Само мен ли ме дразни, че на Керхера излизащата струя духа в пода? Т.е. всички боклуци, прах, животински косми и т.н. литват директно във въздуха?

          Не съм сигурен, че моят е точно WD3, но според това, което излиза в гугъл е доста подобна.

          Коментар


          • #35
            От: А тая прахосмукачка става ли за...

            Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
            Само мен ли ме дразни, че на Керхера излизащата струя духа в пода? Т.е. всички боклуци, прах, животински косми и т.н. литват директно във въздуха?

            Не съм сигурен, че моят е точно WD3, но според това, което излиза в гугъл е доста подобна.
            Сигурен ли си че няма начин да се завърти? На много прахосмукачки има.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: А тая прахосмукачка става ли за...

              WD3 или MV3 e едно и също, мисля е добра.
              Добър заместител на оригиналните торби са торбите на Тони клиин от нетъкан текстил.
              Последно взимах 10 бройки за лидълските палисоси (UB 318 ) за 22-23 лева.
              Спарки я кажи какъв филтър си намерил за лидълските.
              Последно редактирано от Avas; 20-04-17, 19:24.

              Коментар


              • #37
                От: А тая прахосмукачка става ли за...

                Е сега ме хванА неподготвен. Ако ми е останал все още малко акъл, трябва да съм си оставил кутията, а тя е на село. Дано се сетя Уикенда.

                Не беше от съвсем масов автомобил, ама не беше и екзотика някаква. От едната страна е с ламарина, пробива се дупка в нея за да мине "хуйовината" и да се стегне. Пластмасовия капак май не се ползваше. Бе ще трябва да погледна. Дано някъде има марка и номер на филтъра....

                Иначе е найс - с мрежичка. Не се гъне като х... ъъъ... ...оригиналния.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: А тая прахосмукачка става ли за...

                  Първоначално публикуван от Coolpapabel Преглед на мнение
                  Мислех ви да и надяна два чорапа от тия женските чропогащници върху патрония дилтър и да дъня?
                  Вместо чорап вземи филтър за абсорбатор (мяза на вата) и го намотай около другия, закрепваш го с 3-4 ластика и бръмчиш. Аз така правя когато шлайфам дървении и проблеми нямам.
                  Иначе с хартиената торбичка е по-добре, но бързо се пълни.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #39
                    От: А тая прахосмукачка става ли за...

                    Първоначално публикуван от Coolpapabel Преглед на мнение
                    Да разбирам ли че ако е с торбичката ще мога да си върша работа? Защото нямам време и бюджет за циклон...
                    Тази торбичка хартиена за многократна употреба ли се води?
                    В тъпите инструкций нищо не са написали за тези неща написали ми да не дърпам щепсела от кабела.. а да го хвана хубаво и .... Бла бла
                    Точно този продукт е обсъждан в друга тема .
                    Накратко - допълнителен маркуч от входящата тръба до ПОД нивото на водната база .
                    Получаваш
                    "бълбукатор" тип "ДЪГА" (инглишвершън) .
                    До колко може да ти свърши работа - зависи от обема на работата и от честата смяна на водата.

                    Принципно прекарваш "боклука" през вода и теоретично нямаш натрупване на прах .
                    По-скоро натрупваш тиня-подобно нещо , което трябва да чистиш регулярно .
                    Ако замениш казана с ръчно правен , по-голям обем , съответно по- голям воден резервоар , честотата на обслужването на уреда намалява .

                    Ползвам такова нещо на себестойност 120 лева .
                    С маркуч за още 70 стотинки и скоба за 1.10 .

                    Спестих си цената на промишлен уред за в пъти пари .

                    Коментар


                    • #40
                      От: А тая прахосмукачка става ли за...

                      А след като ще шпакловаш със шийт рок защо трябва да шкуриш така и не разбрах.

                      Като, ще шкуриш шпакловка вземи едно Фесто под наем. Купуваш си шкурки за него и имаш щастливи стени.
                      only 4 x 4,sim AWD

                      Коментар


                      • #41
                        От: А тая прахосмукачка става ли за...

                        Coolpapabel купи ли прахосмукачката

                        Коментар


                        • #42
                          От: А тая прахосмукачка става ли за...

                          Първоначално публикуван от Coolpapabel Преглед на мнение
                          Hello guys
                          Правя едно ремонтче и от тук от там все има боклук за събиране - парчета мазилка,парчета фибран,монтажна пяна, дървени стърготини и люспички фибран.... А скоро ще има и прах от шкурене на шпакловка....
                          При щкуренето на шпакловката шо не пробваш с шлайф-машина за стени и тавани. Сигурно има откъде да се вземе под наем. Има си смукалка за прахта. То кат се замисля и бая виброшлайфи имат...
                          Черно, мирише и разваля характера!

                          Коментар


                          • #43
                            От: А тая прахосмукачка става ли за...

                            Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                            Coolpapabel купи ли прахосмукачката
                            Купих я и работих с нея даже пък и за капак съм много доволен!

                            Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                            А след като ще шпакловаш със шийт рок защо трябва да шкуриш така и не разбрах.
                            За съвършенство my man

                            Значи много съм доволен от покупката си процедирах по следният начин купих си вата/филтър за абсорбатори по препоръката на mmtrance струваше 1.70лв мисля че... парчето беше 600х600мм изрязах една лента широка с малко повече от ширината на така наречения от производителя патронен филтър.... след което навих ватата около филтъра и с 2 наи елементарни ластичета я фиксирах.... след което взех едни дамски чорапогащи и двата ги нахлузих върху ватата и те я притиснаха още по плътно към филтъра.... а и тях ги фиксирах с 2 ластичета.... и започнах работа.... имах обърнати и изшкурени 5 прозореца събрах абсолютно всичката прах която както знаете си е финна като брашно и отделно още куп стара варо-циментова мазилка и други боклуци..... като постоянно когато дърпах наи финната пепел гледах какво излиза от турбината... и така след 30-40 мин постоянно чистене въздуховода след турбината дори не беше се зацапал а признаци от облаци прах след пускане на прахосмукачката нямаше. Мощността от 1000вата поне на мен ми беше напълно достатъчна (прахосмукачката дърпаше наистина много). След като приключих отворих да видя филтъра и той очаквано изглеждаше като язовец(набит с прах,косми, дървени стърготини и какво ли още не) направо се беше циментирал от мизерия и въпреки това пархосмукачката до последно дърпаше яко.. свалих двата ката чорапогащи и ватата и познайте .... жълтият на цвят филтър все още си жълтееше разбира се беше набит с прах но много малко... сега ще изпера ватата и чорапогащите само с вода и след като изъхнат ги връщам по същият начин.... патроният филтър ще удухам с компресора и съм отново в играта А хартиената торбичка/филтър да си седи в кашона може би някога ще ми потрябва все за нещо

                            От малкото ми опит мога да заключа че прахосмукачката си върши перфектно работата и с малко доработки по филтъра(вата и чорапогащи) може да се използва за стройтелни отпадъци при ремонтни дейности и то само с контейнер!
                            Последно редактирано от Coolpapabel; 22-04-17, 20:00.

                            Коментар


                            • #44
                              От: А тая прахосмукачка става ли за...

                              Какъв е модела, от къде и какви пари? Това ще е полезна информация.
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар


                              • #45
                                От: А тая прахосмукачка става ли за...

                                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                                Какъв е модела, от къде и какви пари? Това ще е полезна информация.
                                Ами от първият ми пост се разбира но ....
                                Karcher WD3(новото име на MV3) от Технополис за 149лв във сайтовете на официалните вносители на Керхер за българия може да се намери и с 10-20лв по евтино но аз бързах
                                https://vimax-karcher.com/prahosmuka...rcher-mv3.html
                                Последно редактирано от Coolpapabel; 22-04-17, 21:19.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X