Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конденз под стелката на шофьора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Конденз под стелката на шофьора

    Здравей, на покрива има ли релси или люк

    Коментар


    • #17
      От: Конденз под стелката на шофьора

      Здрасти, не
      SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

      Коментар


      • #18
        От: Конденз под стелката на шофьора

        Не съм сигурен как в при Витарата, просто като идея, може ли да е нацепено или прокъсано уплътнението на жилото за отваряне на капака на двигателия отсек. При някои модели автомобили то минава точно през "пътя на водата".

        Коментар


        • #19
          От: Конденз под стелката на шофьора

          Здравейте! Аз суъм с Витара ДБ 96та 16V. И аз открих сериозен конденз, но местата са различни. Под дясна задна ссчефалка точно където са краката и също ЕЛИЯТ ПОД на багажника и отчасти под задната седалка като повече отива към задната част. Имам гумена постелка на багажника и не го бях видял, но когато смуках колата и вдигнах постелката видях, че е много мокра с ръждясала вода. Мисля, че няма да е от уплътнението на багажника, защото около
          Мокета на няколко см от самата врата изглежда сухо. Някакви идеи?

          Коментар


          • #20
            От: Конденз под стелката на шофьора

            Здравейте! Ще използвам темата, макар, че не става дуам за офроуд машина, а за Fiesta Mk5 2004г. 1.4 Tdci - от известно време имам проблем с вода/конденз в купето под мокетните стелки отпред основно на шофьорското, но и на пасажерското място. Историята е следната - отпред съм изчистил каналчето под предното стъкло, че беше запушено с листа (помислих си, че съм решил проблема), след това ми се дочу вода в пасажерската врата и действително след дъжд се оказва понапълнена отвътре - влиза вода през оплътнението на стъклото на /не се оттича като хората/, уплътнението и каналчетата му мисля, че са проблема остаряло - изгоряло и намачкано и според мен от там влиза вода при дъжд във вратата - ще го сменя, то е ясно, ако имате идеи от къде мога да си намеря/поръчам такова за да се ориентирам ???
            Така ама.... проблем има и когато не вали дъжд, когато я оставя вечер и на сутринта вляза в колата има огромен конденз в краката основно на шофьорското място по стелките и то без да е валяло, без да съм я карал на климатик преди това и прочие !!! Много странно... От къде идва този конденз, възможно ли е да има нещо запушено /какво-къде/ ? Тръбата за конденза от климатика да е запушена, окей, но.. не съм ползвал климатик почти и има ли логика да се образува такъв конденз от там всеки ден макар и без климатик, по запознатите ако може да споделят - също така къде се намира тази траба ако може да дадете насоки и инструкции и как да я проверя/оправя, ако може да е от това?
            Третото ми съображение по въпроса е за пластмасата между предното стъкло и предния капак , където са чистачките, която е в отвратително състояние, стъклото не прилепва и има голям луфт между него и нея - евентуално да се залепи със силикон или нещо друго дали ще е от полза?
            На последно място... имам шибидах и не знам дали може да има общо.
            В заключение ми е ясно, че при дъжд вода може влиза през уплътнението на стъклото на вратата и през пластмасата между предното стъкло и капака и ще се опитам да ги оправя тях, но този конденз според мен е от друго, не може да е от тях, защото влагата я има и без дъжд и мокрене със седмици и вероятно е нещо друго...

            Очаквам вашата помощ и ви благодаря предварително !!!
            Последно редактирано от speedevolution; 18-09-19, 09:53.

            Коментар


            • #21
              От: Конденз под стелката на шофьора

              Нито уплътнетиято на стъклото на вратата ти е проблеми, нито пласмасата пред предното стъкло. Те по дизайн не са направени да са 100% водонепропускливи. Оправи си дрежнажите на вратите и дренажа на климатика.
              Провери дали си оправил всички дренажи под предното стъкло.
              Виж за течове в багажника, понякога стигат и отпред в краката на шафьора и пътника.

              И стига с тоя "конденз". Не е конденз.

              Коментар


              • #22
                От: Конденз под стелката на шофьора

                Погледни си крана за парното. Разпадат се. Аз на по стара Фиеста два пъти сменях и накрая - тръбички. С поздрав Борето

                Коментар


                • #23
                  От: Конденз под стелката на шофьора

                  Колега щом имаш шибедах той би трябвало да има дренажи ( не съм запознат с автомобила), вероятно два, всеки от който минава по гредата на челното стъкло и долу в краката на пасажера и шофьора излиза под купето. Вероятно имаш запушване на пасажерския дренаж долу в краката и отгоре каквато вода влезе се излива в краката на пасажера вместо да се дренира.

                  Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                  Погледни си крана за парното. Разпадат се. Аз на по стара Фиеста два пъти сменях и накрая - тръбички. С поздрав Борето
                  Тогава ще губи антифриз и ще забележи по нивото в казанчето. Антифриза също така и мирише, не може да се сбърка с вода.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Конденз под стелката на шофьора

                    Това не ще да е "конденз". Тече отнякъде и трябва да се намери от къде е.
                    На една от колите ми, капката се спускаше по един сноп кабели от коша. Много време мина докато го открия.
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • #25
                      От: Конденз под стелката на шофьора

                      Първоначално публикуван от huntingdog Преглед на мнение
                      Колега щом имаш шибедах той би трябвало да има дренажи ( не съм запознат с автомобила), вероятно два...…....
                      При мен са четири-два напред и два назад.При отворен шибедах сипваш вода от шише в улея и установяваш дали е запушено или има пропуск някъде.Моя случай беше откачено маркуче от тръбата горе.
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X