Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сузуки Гранд Витара. Търся мнения и препоръки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сузуки Гранд Витара. Търся мнения и препоръки.

    Здравейте, колеги!

    Най-накрая и аз реших да сменя старата и изпитана Витара с нещо по-ново. Много хубава кола, но когато започне да се разпада част по част трябва нещо да се направи. Карам хардтоп от 91 ва. Реших, че искам нещо по-голямо и съответно реших да е по-ново. Грнд Витарата ми изглежда добър избор за мен. Може би не е като старата Витара, но все още е джип. Ориентирал съм се към бензин. Реших да търся нещо в диапазона 2003г - 2006 г. От тези с новото табло. Двигателя 2.0 мисля, че ми е достатъчен. 1.6 не съм срещал досега, но нямам против. Карам и в гората и извън нея... Имам къща в Троянския Балкан. Път няма... Ходя по планини и забити места без път. Смятам, че тази кола е удачна.

    Бих желал някой да сподели мнение за нея. Слаби места? Препоръки? За какво да гледам и внимавам? Зная, че двигателите над 2.0 дават повече дефекти. Така ли е? Има ли нещо с, което старите Гранд Витари със старото табло са по-добри от новите?

    Благодаря!

  • #2
    От: Сузуки Гранд Витара. Търся мнения и препоръки.

    Старото винаги е по-дуракоустойчиво от новото.Пример - ГАЗ69 и съвременно руско производство, Ленд Ровър Серия 1 и напудрен съвременен Ленд Ровър с подгрев на макарите. Едното се поправя с подръчни материали, а другото с репатрак и монтьори с клавиатури. Едното е правено да живее, другото да изкара /или почти/ годините гаранция и после да изтече в канала.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #3
      От: Сузуки Гранд Витара. Търся мнения и препоръки.

      2.0 за този модел се предлага и дизелов и бензинов.За дизела мисля,че беше HDI на Peugeot,а бензина е на Suzuki 4цилиндров 128коня
      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

      Коментар


      • #4
        От: Сузуки Гранд Витара. Търся мнения и препоръки.

        Тук избора м/у 2-ра и 3-та генерация ли е, ново/старо табло
        SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

        Коментар


        • #5
          От: Сузуки Гранд Витара. Търся мнения и препоръки.

          Първоначално публикуван от forski Преглед на мнение
          Тук избора м/у 2-ра и 3-та генерация ли е, ново/старо табло
          Предполагам с новото тъбло означава фейслифта на модела който почва 1998 и спира 2005,че фейслифта е 2002-2003 и тогава сменяват тъблото.
          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

          Коментар


          • #6
            От: Сузуки Гранд Витара. Търся мнения и препоръки.

            Първоначално публикуван от sanchi Преглед на мнение
            ...реших да е по-ново. Грнд Витарата ми изглежда добър избор за мен.
            Добър е изборът.Намери що годе запазена и я взимай. 1.6 има,но само къса.
            По-добре късно, отколкото по-късно.

            Коментар


            • #7
              От: Сузуки Гранд Витара. Търся мнения и препоръки.

              Мерси за съветите. Отворен съм и за още. Става дума за 2 - рата генерация. https://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=16595 https://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=16594 Тези двете. До Произвеждат се от 97 ма докъм 2005. След 2003 има промяна в интериора таблото и тн. Загледах тези след 2003 - та.

              Старото си е старо. Няма спор. Но все пак в един момент ти трябва нещо с, което да знаеш, че можеш да изминеш дълъг път и ще те върне. И ще е една идея по-удоно.

              Коментар


              • #8
                От: Сузуки Гранд Витара. Търся мнения и препоръки.

                Аз чисто конструктивно не знам дали има някакви промени м/у тези преди и след фейслифта, като нови двигатели, окачване, трансмисия и т.н.
                Ако промяната е само в таблото, или формата на огледалата малко се губи смисъла, и в по-новото всъщност няма нищо ново. Отделно цената е доста по-висока, и ако трябва да се платят 2-3 хил.лева в повече заради формата на таблото, и подсветката на приборите по-него, за мен лично няма никакъв смисъл.
                Обявите за Гранд Витара така или инъче не са много, от тях за единици ще си заслужава да отидеш на оглед, така че избирай по-състояние на автомобила а не по-година!
                Като цяло колата е далеч от комфортна, и на дали ще те впечатли с нещо специално, вози твърдо, друса, шумна е при висока скорост, и т.н.
                Мисълта ми е че да стигнеш до вилата, и да идеш в гората ще ти свърши работа, но ще те вози еднакво дървено без значение дали е с новото или със старото табло
                2.5V6 също е добра опция, не я изключвай, а и повечето обяви за бензинови Витари са именно такива.
                На какво да обърнеш внимание ... да не е много изгнила, за това гледай много внимателно, другото се прави.
                Терано II също е опция, въпреки че там бензиново в приличен вид се появява веднъж на високосна година
                Последно редактирано от forski; 19-04-17, 07:58.
                SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                Коментар


                • #9
                  От: Сузуки Гранд Витара. Търся мнения и препоръки.

                  Вземай си една ГВ и не му мисли.Не гледай дали е с ново или старо табло,щото друго има значение.Правиш един сиромашки лифт и си готов.
                  Нека силата да бъде с нас!
                  Suzuki Grand Vitara
                  +34 642 91 4154

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сузуки Гранд Витара. Търся мнения и препоръки.

                    Освен гледането,ако нямаш под ръка канал или повдигач, опипай и с ръка вътрешната страна на праговете, особено под предните врати, аз самия се врях на всякъде, но дупката в прага я видях чак на повдигача и сега се чудя кво да я правя.
                    Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                    Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сузуки Гранд Витара. Търся мнения и препоръки.

                      Както оправих моята, при добър тенекиджия, за да си сигурен че ще кара с години
                      Прагове, вежди, под, зад задните подкалници нагоре в ръбовете се събира много гняс, около задните тампони, тези които са м/у шасито и купето и т.н.
                      Както писах в другата тема, предните подкалници при мен бяха пълни до половината с пясък, в единия дори беше поникнало растение
                      Трябва да се ляга и да се гледа сериозно и навсякъде, че после скъпо!
                      И ако видиш някъде кафява шупла или надигнато, да знаеш че дупката под нея е три пъти по-голяма. Ако не вярваш, вземи една отверка и пробвай.
                      Последно редактирано от forski; 19-04-17, 21:36.
                      SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сузуки Гранд Витара. Търся мнения и препоръки.

                        Някой може ли да ми каже какъв разход дават 2.0 i 16V (5 dr) (140 Hp) и 2.0 i 16V (5 dr) (128 Hp).
                        В Аутодатата няма информация. Намерих по-разни други места, но не ми се струва реална...
                        2.0 i 16V (5 dr) (128 Hp)
                        2.0 i 16V (5 dr) (128 Hp)
                        2.0 i 16V (5 dr) (128 Hp)
                        2.0 i 16V (5 dr) (128 Hp)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сузуки Гранд Витара. Търся мнения и препоръки.

                          Градско 13-15 ...20 извън градско 8-10 зависи от много неща, на газ е поносимо не се притеснявай
                          SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сузуки Гранд Витара. Търся мнения и препоръки.

                            Колеги здравейте, тъй като и аз силно се интересувам от конкретния модел Гранд Витара, а именно този 128 коня дълга база. Искам да отправя запитване към притежаващите го, тъй като смятам да го ползвам като ежедневен джип, как е като комфорт/ пътуване извънградско-магистрално/ шумно ли много при скорости около 140 км/ч. Седалките, стойката на водача, както и двигателя лесно ли се газифицира. Да обърна специално внимание на нещо?
                            Благодаря Ви!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сузуки Гранд Витара. Търся мнения и препоръки.

                              Карам такава, каквато търси колегата от 1.5г., повечето дни се ползва като ежедневен автомобил, ходя с нея за риба/от което визията и страда, но пълно щастие няма!/ - удобна ми е за всичко. Газифицира се безпроблемно, разход на газ градско 14л., извън градско/пенсионерската/ - 11л., при по-динамично каране - като градско! С лифт/сиромашки/ от колегата "traveling" не е много устойчива при 120км/ч., при 140 - комфорта рязко изчезва!
                              "Make love, not war!"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X